2020 m. spalio 24 d. 14:41 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Grupė vagių taikėsi į „Prius“, „CR-V“, „Corolla Verso“

(2)

Reklama

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba (toliau - KP NNTV) bei Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūra praneša užbaigę kone dvejus metus trūkusį ypatingo sudėtingumo tyrimą uostamiesčio gyventojams aktualia tema - organizuotos grupės vykdomų sisteminių nusikaltimų, susijusių su transporto priemonių Klaipėdos apskrityje ir Tauragėje vagystėmis, įvairių dokumentų, VIN ir valstybinių numerių klastojimu, jų panaudojimu, vogtų automobilių ar jų dalių verslišku realizavimu ir kt. veikomis. Šių organizuotos grupės narių identifikavimas, sulaikymas bei patraukimas baudžiamojon atsakomybėn – tai ilgo, kantraus ir kruopštaus Klaipėdos AVPK KP NNTV pareigūnų bei ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroro Kazio Grigaičio darbo rezultatas.

Ištirtos baudžiamosios bylos mastas išties įspūdingas, pateikiame šiek tiek skaičių: 215 nusikalstamų veikų, 9 įtariamieji, 20 nukentėjusiųjų, civiliniai ieškiniai beveik 30 000 Eur žalos atlyginimui, apribota teisė į turtą už 45 000 Eur, virš 100 kitų proceso dalyvių, virš 100 tomų (apie 20 000 lapų) ištirtos ikiteisminio tyrimo medžiagos, beveik tūkstantis daiktinių įrodymų.

Organizuotos grupės žvilgsnis buvo nukreiptas į „Toyota Prius“, „Honda CR-V“, „Toyota Corolla Verso“, „BMW“, „Audi A6“ markės automobilius, kurių pasirinkimas buvo neatsitiktinis – tai ypač pamėgti, didele paklausa rinkoje pasižymintys automobiliai. Tyrimo metu iš 13 pavogtų automobilių pavyko surasti ir teisėtiems savininkams grąžinti didžiąją dalį transporto priemonių, kitas jau buvo spėta realizuoti užsienyje arba parduoti dalimis.

Tyrimas užtruko ne tik dėl labai didelės tiriamos medžiagos apimties, proceso dalyvių skaičiaus, bet ir daugybės atliktų specialistų tyrimų, apžiūrų, susirašinėjimo su užsienio valstybių teisėsaugos institucijomis dėl informacijos teikimo, kratų metu rastų ir paimtų informacinių technologijų įrangos turinio analizės, rastų automobilių detalių identifikavimo, pavyzdžių lyginamiesiems tyrimams surinkimo ir kt. veiksmų.

Dėl tyrimo specifikos iš pagrindinės bylos į atskirus atskirti 4 tyrimai, iš kurių:

Reklama

vienas dėl ieškomo 1980 m. gimusio gerai Lietuvos ir užsienio policijai žinomo klaipėdiečio įvykdytų 3 nusikalstamų veikų – žinomai nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimas ir du transporto priemonės identifikavimo numerių klastojimo atvejai; vienas tyrimas jau baudžiamuoju įsakymu užbaigtas dėl 1990 m. gimusio klaipėdiečio, ankščiau Danijos Karalystėje nuteisto už vogtų daiktų realizavimą, įvykdytų 7 nusikalstamų veikų – 5 dokumentų klastojimo atvejai, žinomai nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimas ir transporto priemonės identifikavimo numerių klastojimas veikiant organizuotoje grupėje;

vienas tyrimas kaltinamuoju aktu dėl 1973 m. gimusio ankščiau neteisto klaipėdiečio įvykdytų 5 nusikalstamų veikų - 4 žinomai nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimo atvejai ir iš to, kaip rezultatas – neteisėtas vertimasis ūkine komercine veikla;

dar vienas tyrimas atskirtas nesulaukus atsakymų iš Ispanijos Karalystės ir Didžiosios Britanijos teisėsaugos institucijų dėl dokumentų pagrobimo, jų panaudojimo ir transporto priemonės identifikavimo numerių klastojimo, kuriame tikslų nusikalstamų veikų skaičių bus galima konstatuoti tik sulaukus minėtų oficialių atsakymų ir patraukti 1969 m. gimusį asmenį atsakomybėn.

Būtina pažymėti, kad sudėtingo tyrimo metu nuo baudžiamosios atsakomybės dėl 11 nusikalstamų veikų buvo atleista 1994 m. gimusi tauragiškė, kuri aktyviai padėjo atskleisti organizuotos grupės narių padarytas nusikalstamas veikas.

Pagrindinėje byloje, užbaigtoje kaltinamuoju aktu paskutinėmis 2018 m. birželio dienomis, į teismą perduoti 4 organizuotos grupės nariai: 1984 m. gimęs klaipėdietis, 1977 m. gimęs 6 kartus Lietuvoje ir už jos ribų teistas ir 1978 m. gimęs kartą teistas Klaipėdos miesto gyventojai, 1986 m. gimusi Klaipėdos gyventoja, šiuo metu deklaravusi gyvenamąją vietą Vilniaus raj., kuriems inkriminuotos 187 nusikalstamos veikos, tarp jų – 48 sunkūs nusikaltimai: 13 lengvųjų automobilių vagysčių, 1 pasikėsinimas pavogti automobilį, 34 rengimosi pavogti automobilius atvejai, be to, įvairių dokumentų klastojimo, klastotų dokumentų panaudojimo atvejai, žinomai nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimai, transporto priemonės identifikavimo numerių klastojimai, neteisėtas vertimasis ūkine komercine veikla, kitų oficialių žymėjimo ženklų pagaminimas, laikymas, realizavimas veikiant organizuotoje grupėje.

Kaip jau skelbta ankščiau, vaidmenų pasiskirstymas organizuotoje grupėje buvo aiškus. Nusikaltėliai veikė pagal gerai suplanuotą ir sklandžią schemą: pagal neteisėtai įgytus tikrus automobilių nuosavybės dokumentus užsienyje „auksarankiai“ pagamindavo netikrus valstybinius transporto priemonių numerius, VIN lipdukus.

Reklama

Automobilių identifikavimo numeriai buvo suklastoti taip kokybiškai, kad nei naujajam savininkui, nei VĮ „Regitra“ darbuotojui jokių abejonių dėl jų tikrumo automobilio registravimo metu nekildavo.

Viena iš merginų ieškodavo „tinkamų“ automobilių, t.y. tokių, kurie pagal markę, modelį, spalvą atitiktų bendrus turimų dokumentų duomenis, bei tokių, kuriuose įrengta tik gamyklinė apsaugos signalizacija, ir juos 1977 m. ir 1984 m. gimę klaipėdiečiai galimai pavogdavo, o automobilių pervarymą, jų nurodymu, dažniausiai vykdydavo mergina, kuri į šią veiklą įtraukė ir savo seserį.

Vogti automobiliai keliaudavo į Plungės rajoną, kur juos arba išardydavo dalimis ir parduodavo per elektroninę pardavimų platformą „Ebay“, arba suklastodavo automobilių identifikavimo numerius. Kruopštaus pareigūnų darbo metu, analizuojant „Ebay“ apyvartos duomenis, gautus bendradarbiaujant su užsienio šalių teisėsauga, pavyko nustatyti ir surinkti pakankamai duomenų, inkriminuoti neteisėtą vertimąsi ūkine komercine veikla.

Apie organizuotos grupės veiklą liudija ir kratų metu rasta automobilių atrakinimui ir užvedimui skirta speciali įranga, automobilių užvedimo schemos.

Tyrimo metu nustatytos dvi vietos, kuriose rastos sandėliuojamos (matoma pateiktoje vaizdo medžiagoje), pavogtų ir išardytų automobilių detalės, dalis jų jau buvo paruoštos pardavimui, kaip nustatyta, ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai ir toliau akylai stebi bei analizuoja kriminogeninę situaciją transporto priemonių vagysčių uostamiestyje ir apskrityje, jų realizavimo srityse, siekdami patraukti kaltininkus baudžiamojon atsakomybėn.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Rasytojam

2018-07-12   00:05

IP: 86.100.173.207

Pavardes dekit,kam tie gimimo metai.Tai gal ir savo parasykit.Jukdariai ir tiek.

normalus

2018-07-11   15:24

IP: 46.252.72.190

kur vardai ju/??

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Po egzekucijos plungiškis buvo paliktas mirti kraujo baloje: žudikas išlemeno atsiprašymą nuotrauka, foto

Daugiau kaip 40 smūgių rankomis, kojomis ir medine lazda kur pakliuvo ...

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusią savaitę, spalio 15 d., Šalčininkų kelio...

MKT demaskavo šešėlinę schemą Šalčininkų poste – sulaikyti 3 įtariami kontrabandininkai ir 1 muitininkas nuotrauka, foto

Kėdainiuose paplušėję pareigūnai išnarpliojo tamsią istoriją, kurią galiausiai užbaigė teismo verdiktas –...

Kėdainiuose – tamsi istorija: dviejų mergaičių tėvas „juodajame“ internete medžiojo vaikų pornografiją nuotrauka, foto

Kalvarijos savivaldybėje policijos pareigūnams teko persekioti sustoti nepaklususį automobilį. Sustabdžius paaiškėjo, kodėl...

Policijos persekiotame automobilyje – 49 dėžės nelegalių rūkalų nuotrauka, foto

Internetinių sukčių išmonė tobulėja nuotrauka, foto

Kriminalai, Išeities iš nusibodusio ir vienišo gyvenimo kiekvienas ieško savaip. Kai vieni...

Tiesa paaiškėjo po 76 metų: kodėl I. Bagramianas prieš 76 metus nesugebėjo užimti Klaipėdos (Mėmelio)? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, 1944 m. spalio 23 dieną, lygiai prieš 76 metus, dvi sovietų ...

„Auska“ išbraukta iš privatizuojamų objektų sąrašo nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Buvusi sovietmečio nomenklatūros vila „Auska“ Palangoje lieka valstybės nuosavybėje.

Meilė virtuvei gimė sulaukus trijų atžalų nuotrauka, foto

Vakarai, Artimiau pažįstantys Vidmantą Girdvainį neleis sumeluoti, kad nieko nėra maloniau, kaip sulaukti...

Kriminalai, Paskelbta prieš 20 min.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 48 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...