2020 m. spalio 24 d. 03:02 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

FNTT tiria Telšių socialinių paslaugų centro veiklą

(1)

FNTT tiria Telšių socialinių paslaugų centro veiklą nuotrauka, foto

© Etaplius.lt nuotr.

Reklama

Po Telšių rajono savivaldybės atlikto audito Socialinių paslaugų centre Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo turto iššvaistymo. Centro direktorė bet kokius įtarimus neigia ir sako, kad su ja bandoma susidoroti. 

Telšių rajono savivaldybė pranešė vasario-kovo mėnesiais atlikusi Socialinių paslaugų centro praėjusių metų veiklos vidaus auditą. Jo tikslas buvo įvertinti, ar dotacijos socialinės rizikos šeimoms panaudojamos pagal paskirtį ir teisėtai, taip pat tikrintos įstaigos darbuotojams skiriamos priemokos ir premijos. 

Savivaldybės teigimu, audito išvadas ji perdavė Šiaulių apygardos prokuratūrai, ši medžiagą persiuntė FNTT, o pastaroji pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo turto iššvaistymo. 

FNTT atstovė Modesta Zdanauskaitė BNS pasakojo, kad pirmą kartą sulaukus savivaldybės išvadų, tarnyba jas išanalizavo ir atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nes nenustatė nusikalstamos veikos požymių, tačiau tuomet savivaldybė dar kartą kreipėsi į teisėsaugą ir pateikė papildomos medžiagos. 

„Gavusi atsakymą iš FNTT, Telšių rajono savivaldybės administracija Šiaulių apygardos prokuratūrai vėliau pateikė papildomos informacijos, kurios pirminėje medžiagoje nebuvo“, – sakė M. Zdanauskaitė. 

Ikiteisminį tyrimą tarnyba pradėjo tik gavusi pakartotinę ir papildomą informaciją. FNTT atstovės teigimu,  tyrimas pradėtas rugpjūčio 10 dieną, įtarimai kol kas niekam nepateikti, tiriamos galimų nusikalstamų veikų aplinkybės. 

Reklama

Telšių socialinių paslaugų centrui nuo 2004 metų vadovaujanti Rasa Gustienė sako, kad tokiu būdu savivaldybės administracija bando ją atleisti iš pareigų ir susidoroti. 

„Man buvo pasakyta, kad arba tu išeini lauk, arba mes tave perduosime į prokuratūrą, nes tai yra lėšų švaistymas. Tada aš ir pasakiau, jeigu tai lėšų švaistymas, tai jūs negalite slėpti“, – kalbėjo R. Gustienė. 

Ji teigė, kad iš pradžių FNTT nenustatė jokių pažeidimų, tačiau vėliau prie audito išvadų galėjo būti pridėti anoniminiai skundai ar kita medžiaga, todėl tarnyba nusprendė pradėti tyrimą. 

„Pirmą kartą buvo gauta, kad nėra jokių pažeidimų, nes FNTT buvo užsiklausę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jie atsakė, kad galima mokėti buvo. Čia yra už žmonių pavadavimą ligos ir atostogų metu, kada buvo išmokėtos priemokos“, – sakė centro vadovė. 

R. Gustienė pasakojo, kad auditoriai tikrino ir Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus, ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektus, tačiau pažeidimų nerasta. Atskirą auditą atliko ir pati ministerija, tačiau taip pat nenustatė jokių pažeidimų. 

Pasak centro vadovės, keitėsi ir suma, dėl kurios atliekamas ikiteisminis tyrimas, ji sumažėjo nuo 48 tūkst. eurų iki 11 tūkst. eurų.

Reklama

„Čia yra susidorojimas su žmogumi ir išmušinėjimas. Čia konkrečiai daro, greičiausiai administracijos direktorius, nes jis ir pasakė man, kad inkriminuoja visokius melus“, – teigė ji. 

Telšių rajono savivaldybės administracijai nuo 2019 metų vadovauja „valstietis“ buvęs Mažeikių rajono policijos viršininkas Imantas Motiejūnas.

Šiuo metu savivaldybės taryboje yra užregistruotas pareiškimas dėl nepasitikėjimo juo ir atleidimo iš pareigų. Pareiškimą pasirašė 13 tarybos narių iš keturių skirtingų frakcijų, tačiau vienas jų vėliau savo parašą atsiėmė.

Telšių rajono savivaldybės tarybą sudaro 25 nariai. Dėl nepasitikėjimo administracijos direktoriumi jie turėtų balsuoti šią savaitę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-08-25   08:46

IP: 185.11.26.161

Rasa laikykis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Po egzekucijos plungiškis buvo paliktas mirti kraujo baloje: žudikas išlemeno atsiprašymą nuotrauka, foto

Daugiau kaip 40 smūgių rankomis, kojomis ir medine lazda kur pakliuvo ...

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusią savaitę, spalio 15 d., Šalčininkų kelio...

MKT demaskavo šešėlinę schemą Šalčininkų poste – sulaikyti 3 įtariami kontrabandininkai ir 1 muitininkas nuotrauka, foto

Kėdainiuose paplušėję pareigūnai išnarpliojo tamsią istoriją, kurią galiausiai užbaigė teismo verdiktas –...

Kėdainiuose – tamsi istorija: dviejų mergaičių tėvas „juodajame“ internete medžiojo vaikų pornografiją nuotrauka, foto

Kalvarijos savivaldybėje policijos pareigūnams teko persekioti sustoti nepaklususį automobilį. Sustabdžius paaiškėjo, kodėl...

Policijos persekiotame automobilyje – 49 dėžės nelegalių rūkalų nuotrauka, foto

SAM: Klaipėdos savivaldybė - raudonojoje zonoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi nuotrauka, foto

COVID-19, Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Psichologija, Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Sportiškajai Nikitinų šeimynėlei - 17 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Sportiškoji Nikitinų šeima - Anatolijus ir Irena bei jų dukra Ilona Songailienė...

COVID-19, Paskelbta prieš 4 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...