2021 m. vasario 25 d. 21:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Europolo ieškotas 13 metų slapstęsis bėglys jau Klaipėdos teisme

2021-01-20, 19:52

Jurgita Andrijauskaitė, 15min.lt

Europolo ieškotas 13 metų slapstęsis bėglys jau Klaipėdos teisme nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdos apygardos teisme antradienį pradėta nagrinėti nužudymo byla. Į kaltinamųjų suolą sėdo 37-erių Marius Civinskas, pravarde Gangas. Jis įtariamas Palangoje dar 2006 metais šūviu į nugarą nužudęs žmogų, tuomet 28-erių vyrą. Nusikaltimas įvykdytas dviem vyrų kompanijoms aiškinantis santykius.

Po įvykio į užsienį sprukęs ir svetimais pasais gyvenęs M.Civinskas slapstėsi 13 metų, gyveno Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje, kol galiausiai pastarojoje ir buvo sulaikytas 2019 metų gegužę. Vyras buvo patekęs į ieškomiausių Europos nusikaltėlių sąrašą, o šis kriminalistų darbas, kaip teigiama, taps pavyzdiniu ateities kartoms.

„Jis neduoda parodymų. Išsakė poziciją, kad pirma būtų apklausti liudytojai, o duos parodymus, ar ne, matysim vėliau. Kompanija gali vienokius parodymus duot, jis gali pasakot, kad gynėsi. Nežinia, kokie dabar tarpusavio santykiai su ta kompanija, ar pykstasi, ar draugauja“, – 15min sakė teisme atstovaujantis Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Arūnas Saunorius.

Antradienį Klaipėdos apygardos teisme liudijo nužudyto vyro artimieji – mama ir dvi seserys, bei dar vienas liudytojas. Šeima pareiškė civilinius ieškinius, siekiančius po 30 tūkstančių eurų.

Sūnaus ir brolio netekusios šeimos narės pasakojo, su kuo bendravo nužudytasis, kokie ryšiai jį siejo su M.Civinsku. Praėjus 15 metų nuo įvykių, duoti parodymus nelengva, mat kai kurios detalės nugrimzdo užmarštin. Visgi, anot prokuroro, bet kokios smulkmenos byloje reikšmingos, leidžia atkurti bendrą vaizdą.

„Jie pažįstami buvo. Tų aplinkybių netyrėme, apie jų tarpusavio santykius, mirusiojo ir kaltinamojo, iš tos kompanijos, kuri ten buvo, nėra nė vieno apklausto. Jie bus apklausti teisme. Surasti po 15 metų liudytojus irgi nelengva. Kažkas ieškomas Vokietijoje, kažkas užsienyje gyvena ir dėl karantino negali atvykti. Negana to, kad kone 15 metų praėjo, karantinas dar labiau apsunkina“, – neslėpė prokuroras.

Reklama

Antradienį byla nagrinėta kone visą dieną. Trikdžių įneša karantinas, patalpos kas valandą turi būti vėdinamos, o ir kiekvieno asmens apklausa truko po gerą valandą.

Iki detalių seniai įvykusius įvykius ir santykius tarp vyrų bandė išnarplioti M. Civinsko gynėja.

Šovė į nugarą

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2006 metais, dviem kompanijoms susirinkus išsiaiškinti santykių. Vienoje grupelėje būta trijų, kitoje – keturių vyrų. M.Civinskas, pravarde Gangas, bylos duomenimis, iššovė įrėmęs į nugarą ginklą. Nusikaltimo įrankis taip ir nebuvo rastas. Sužalotas vyras tą pačią dieną ligoninėje mirė.

Iš įvykio vietos sprukęs M.Civinskas daug metų mėtė pėdas. Atskleisti jo buvimo vietos nepadėjo ir artimieji. Vykdytos kratos artimųjų namuose kriminalistams daug nepagelbėjo.

Vyras Airijoje, Korke, buvo sulaikytas 2019 metų gegužę. Anot prokuroro, jo pargabenimas užtruko daugiau kaip metus.

„Jis nenorėjo važiuoti, skundė Airijos sprendimus. Skundė viską. Sutapo taip, kad Vokietijoje buvo sulaikytas kitas kaltinamasis, nesusijęs su šia byla. Kreiptasi į Europos žmogaus teisių teismą, kad Europos arešto orderį vienur išduoda generalinis prokuroras, kitur – teismas. Airiai sprendė, ar gali jį išduoti. Į Lietuvą jis parvežtas 2020 m. rugpjūčio 1 dieną“, – sakė prokuroras.

Pagyros tyrėjams

Reklama

Teigiama, kad M.Civinsko paieška taps pavyzdžiu ateities kartoms. Žvalgybinį darbą vykdę pareigūnai buvo įvertinti, jų pavardės linksniuotos ir užsienyje. Teigiama, jog Hagoje vieno renginio metu šis atvejis įvertintas kaip pavyzdinis bendradarbiavimo tarp šalių pavyzdys, davęs puikų rezultatą.

Airijoje gyvenęs M.Civinskas ilgai mėtė pėdas, gyveno ne savo tapatybe (naudodamasis svetimais pasais). Teigiama, jog svetur buvo sukūręs šeimą, turėjo moterį, su kuria susilaukė vaikų.

„Jis teisme pateikė gimimo liudijimus, bet vaikų liudijimuose nenurodytas tėvas. Jis prašė jį paleisti, skundė, nurodydamas, kad turi vaikų. Neslėpė, kad jo padėtis Airijoje buvo nelegali, todėl tėvas liudijimuose neįrašytas. Bet ar čia jo vaikai, ar ne jo, niekas nežino“, – pasakojo A.Saunorius.

Per tiek metų M. Civinskas pasikeitė ir vizualiai. Pats prokuroras sako nebūtų pažinęs žmogaus, kuris žvelgia iš nuotraukų, kuriose skelbta, jog jis ieškomas.

Įtariamasis 2016 metais Europolo ir Europos besislapstančių asmenų tinklo ENFAST buvo įtrauktas į Europos labiausiai ieškomų asmenų sąrašą „Most Wanted“. Jo paieška skelbta per socialinius tinklus.

VIDEO: Klaipėdos policija apie sulaikytą vieną ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių: turėjo ne vieną tapatybę

Reklama

Socialiniai tinklai padėjo vyrą susekti ir pareigūnams. Kaip anksčiau sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, šio įtariamojo paieška taps pavyzdžiu būsimiems kriminalistams. Jo ieškant buvo pasitelkta daugybė priemonių, kriminalistai glaudžiai dirbo tarpusavyje, kontaktuodami tiek su Anglijos, kur anksčiau M.Civinskas gyveno, tiek su Airijos pareigūnais.

Pareigūnai tuomet pabrėžė, kad nors atrodo, jog senos bylos dulka stalčiuose, taip nėra, tai įrodo ir šis pavyzdys, ir keletas pastarųjų suėmimų, kai įtariamieji aptikti po 10 bei 16 metų.

Prieš keletą metų Klaipėdos apygardos teisme buvo nuteistas Prancūzijoje 17 metų slapstęsis ir svetima pavarde gyvenęs plungiškis Mindaugas Gadeikis. Jis stojo prieš teismą dėl 2000 metais įvykdyto nusikaltimo, kuomet po daugybės smūgių išgertuvių metu mirė jo dėdė. Vyras nuteistas šešerių metų laisvės atėmimo bausme.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Nepergudravo: Raigarde muitininkai sulaikė statybiniais blokeliais užmaskuotą didelę cigarečių kontrabandą nuotrauka, foto

Patikrinę į Lietuvą gabentą beveik 22 tonų statybinių blokelių krovinį, Raigardo...

Panevėžio policija norėtų susitikti su mieste per pastarąjį mėnesį surengtų jau dviejų...

Panevėžio policija ieško jau dviejų „pornoaktorių“ nuotrauka, foto

Vasario 21 d. 0 val. 24 min. gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Žardininkų...

Iškritusieji pro langą: mergina buvo išstumta, o dėl vyro - nežinia nuotrauka, foto

2021-02-19 į Klaipėdos policiją kreipėsi 1977 m.gim.vyras, kuris nurodė, jog 2021-02-19, apie...

Suvestinė: girtas medžiotojas ir kiaušiniais apgadintas automobilis nuotrauka, foto

Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu nuotrauka, foto

Sportas, Žinomas Klaipėdos parairkluotojas, Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Augustas Navickas ne...

G. Nausėda - apie žaliuosius koridorius, ES skiepų pasą nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 50 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...