2021 m. kovo 7 d. 17:54 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Koronavirusas  >  COVID-19

COVID-19

Sergančiojo koronavirusu dienoraštis (14)

2020-12-02, 10:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Sergančiojo koronavirusu dienoraštis (14) nuotrauka, foto

GUODĖ ATSIMINIMAI. Daugiau nei dvi savaitės, praleistos mažame vieno kambario butelyje, tarp keturių sienų, aktyviam žmogui buvo išties kančia, tačiau nuotaiką pakėlė prisiminimai iš pajūrio.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

Tęsiame rašinių ciklą, kuriame savo mintimis ir išgyvenimais dalijasi koronavirusu sergantis 36-erių klaipėdietis Tomas. Šįkart jo dienoraštyje - mintys apie palengvėjusią ir skausmų nebekamuojamą galvą, žvilgsniai pro langą ir įsimintina gyvenimiška kolegės pamoka.

Praėjus parai laiko po pirmosios antibiotikų dozės suvartojimo, dingo kūno temperatūra, tačiau dar vieną dieną jaučiau galvos skausmus ir bendrą silpnumą.

Antibiotikus, kiek žinau, reikia gerti bent 4-5 dienas, tad reguliariai 9 val. ryte ir 19 val. vakare po maisto dozės su gausiu arbatos kiekiu juos kasdien ir vartojau.

Penkioliktą nuo užsikrėtimo koronavirusu dieną jau pagaliau pasijutau žvalus, ir galva tapo "šviežia", toks jausmas, kad iš jos kas būtų išpylęs smėlį, o ir nuotaika tapo kur kas pakilesnė.

Net žvilgterėjęs per langą pamačiau šviečiančią saulutę ir susimąstęs stebėjau lauke vaikščiojančius žmones, atkreipiau dėmesį į jų iš laimės švytinčius veidus.

Pamaniau: "Kaip jiems gerai, kad gali mėgautis grynu oru ir nevaržoma laisve." Kai tiek dienų išbūni vienas užsidaręs tarp keturių sienų, pradedi suvokti - kiek mes, būdami sveiki, turime visko daug, tačiau įsisukame į nesibaigiančių darbų dienotvarkę ir aplink nieko nebematome. Visas gėris ir grožis tampa tarsi savaiminiu, nebepastebimu reiškiniu.

Reklama

Atmintin iškilo rugsėjo mėnesio pabaiga, kai vieną itin šiltą dieną vyresnio amžiaus, tačiau savo gyvenimo būdu itin jaunatviška kolegė paprašė pakeliui iš darbo parvežti ją namo. Besišnekučiuojant ji man tarė: "Pažiūrėk, koks nuostabus oras, šviečia saulutė, nuvežk mane prie jūros, atsigersime kavos, pasigrožėsime molu ir saulėlydžiu".

Nenorom, niurzgėdamas visgi sutikau įgyvendinti šį jos norą. Tą vakarą, bevaikštinėjant molu, aš jai tariau: "Ką aš čia darau, krūvos neatliktų darbų, o aš čia nerūpestingai slampinėju... Laukia prie kompiuterio bemiegė naktis, tad greičiau važiuojame namo". Tada ji atrėžė: "Dabar burbi po nosimi kaip koks diedas, tačiau ateis diena, ir šį pasivaikščiojimą prisiminsi su didžiausiu malonumu."

Ir iš tiesų, gydydamasis namuose ir žiūrėdamas pro langą suvokiau, kad turime branginti, vertinti ir mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka, nes gali ateiti diena, kai tuo mėgautis niekada gyvenime ir nebegalėsime. Man tai buvo gera ir, kaip dabar paaiškėjo, įsimintina kolegės pamoka.

Tęsinys - rytojaus "Vakarų ekspreso" numeryje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

COVID-19

„Turime telefono liniją su Dievu, bet medicinos reikalais su juo dar neteko...

Izraelio ministras atskleidė paslaptį: šalis susidūrė su netikėta kliūtimi nuotrauka, foto

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą ...

NVSC informuoja apie kovo 6 dienos COVID-19 protrūkius nuotrauka, foto

Praėjusią parą šalyje nustatyta 390 naujų COVID-19 atvejų, nuo šios infekcinės...

5398 ėminiai, 390 naujų atvejų. Mirė 6 žmonės nuotrauka, foto

COVID-19 ir toliau plinta vaikų darželiuose bei įmonėse, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės...

COVID-19 protrūkiai - regos ugdymo centre, „Žiburėlyje“ nuotrauka, foto

A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo Prezidento“ sindromas“ nuotrauka, foto

Lietuva, Praėjusią savaitę nuskambėjo žinia apie tai, kad prezidento Gitano Nausėdos komandą palieka...

Mirė astrofizikas Algimantas Ažusienis nuotrauka, foto

In Memoriam, Sekmadienį, eidamas 92-uosius metus, mirė astrofizikas, gamtos mokslų daktaras Algimantas Ažusienis, pranešė...

Ihoris Žovkva: Ukrainai rusiškos vakcinos - hibridinio karo dalis nuotrauka, foto

Pasaulis, Ukrainos valdžia rusišką vakciną „Sputnik V“ laiko hibridinio karo šalyje dalimi....

Pirmojo choleros protrūkio Klaipėdoje 190 metų sukakčiai nuotrauka, foto

SE, Apie choleros epidemijas jau ne kartą rašyta. Taip pat ir apie tai,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...