2021 m. sausio 19 d. 14:40 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Koronavirusas  >  COVID-19

COVID-19

Pradinukams kaukės jau neprivalomos

Pradinukams kaukės jau neprivalomos nuotrauka, foto

MOKINIAI. Tėveliai priešinasi mokinių privalomam kaukių dėvėjimui mokyklose.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Vyresni nei 6-erių metų vaikai darželiuose ir mokyklose privalėjo dėvėti kaukes tris dienas. Tėvus, pedagogus ir medikus supriešinusį reikalavimą trečiadienį Vyriausybė pakeitė - apsauginės kaukės ugdymo įstaigose bus privalomos mokiniams nuo 5 iki 12 klasės.

Tai, kad buvo nuspręsta darželius ir pradines mokyklas lankantiems vaikams leisti ugdymo proceso metu apsauginių veido kaukių nedėvėti, Aurelijus Veryga aiškino kaip atsižvelgimą į viešojoje erdvėje kilusias diskusijas bei kitų šalių taikomas praktikas.

"Atsižvelgdami į tai, kad matome didelį visuomenės susipriešinimą, siūlome atsižvelgti į šias aplinkybes, kad nėra imperatyvo rekomenduoti šiai amžiaus grupei", - posėdžio metu teigė A. Veryga.

Priminsime, kad kaukių dėvėjimas vyresniems nei 6 metų amžiaus bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams tapo privalomas nuo pirmadienio, lapkričio 9 dienos. Tėvai su tokiu reikalavimu nesutiko, tikino, jog vaikai negali normaliai kvėpuoti. Gydymo įstaigų atstovai aiškino, kad kaukių dėvėjimas įtakos vaikų sveikatai neturėtų daryti.

"Vaikams kaukės nutrina veidus, išberia. Tėvai piktinosi, kad nebuvo laiko net kaukių pasiruošti, nes reikalavimą paskelbė penktadienį vakare, o pirmadienį jau reikėjo vaikams eiti į mokyklą su kaukėmis. Vaikams suaugusiųjų kaukės krenta, yra per didelės", - pasakojo Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė.

Tėveliai nerimavo ir dėl to, kad po trijų valandų maži vaikai nesugeba saugiai pasikeisti kaukių, išbūna su jomis visą dieną.

Reklama

"Kyla klausimas, ar ta apsauga yra tikslinga, jei vaikai valgykloje valgo nusiėmę kaukes, sportuoja taip pat be kaukių, o jau klasėse turi sėdėti su kaukėmis. Yra nerimo tėvams, kad vaikams oro netrūktų, kad jie gerai jaustųsi. Klasėse ir taip būna sunku vaikams kvėpuoti, trūksta deguonies, o dar reikia būti su kauke", - sakė A. Zarambienė.

Su prievole vaikams dėvėti kaukes nesutinkantys tėvai parengė peticiją, kurią nuo lapkričio 6-osios iki vakar dienos buvo pasirašę 16 406 asmenys.

Klaipėdos "Saulėtekio" progimnazijos direktorė Daiva Vilkė patvirtino, kad mokykloje situacija įtempta.

"Tėvai bijo dėl vaikų kontaktų, bijo leisti vaikus į mokyklą, prašo, jog vaikai mokytųsi nuotoliniu būdu, tačiau mes esame įpareigoti vesti pamokas. Pradinių klasių mokiniai privalo lankyti pamokas", - sakė D. Vilkė

Dėl kaukių dėvėjimo, direktorės įsitikinimu, turėtų būti vadovaujamasi žmogiškuoju faktoriumi.

"Buvo aiškiai nustatyta, kad vaikai, vyresni nei 6 metų amžiaus, privalo dėvėti kaukes, o jų nedėvėti gali tik neįgalumą turintys asmenys. Tai galioja ir mokytojams, kurie serga astma ir negali visą dieną išbūti su kauke. Žinoma, jeigu vaikas negali išbūti, tai pamokų metu gali kaukę nusiimti, pabūti be jos, atsigerti vandens, tačiau išeidamas iš klasės, privalo būti su kauke", - komentavo D. Vilkė

Reklama

Klaipėdos vaikų ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoja Daiva Vaitkevičiūtė tikino, jog mokslinių tyrimų apie kaukių dėvėjimo daromą įtaką vaikų sveikatai atlikta dar nėra, tačiau mano, jog neigiamos įtakos neturėtų būti.

"Kaukės yra pralaidžios orui, tiek įkvepiamam, tiek iškvepiamam, tad oro vaikams tikrai neturi trūkti. Žinoma, tai yra nepatogu ir vien tas dalykas, kad tai yra privaloma, gali daryti psichologinę įtaką. Tačiau net ir sunkiai sergantys vaikai po chemoterapijos ar kaulų čiulpų persodinimo operacijų nešioja kaukes ir niekas nėra pastebėjęs, kad dėl to būtų kažkokie neigiami padariniai", - tikino D. Vaitkevičiūtė.

Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijos

  • Privalomas kaukių dėvėjimas turėtų būti tik vaikams nuo 12 metų.
  • 6-11 metų vaikams rekomenduojama dėvėti kaukę tik atsižvelgiant į COVID-19 plitimo riziką ir vaiko sugebėjimą tinkamai laikytis reikalavimo dėvėti kaukę, gebėti ją tinkamai pasikeisti.
  • Asmenims, kuriems nustatyti raidos sutrikimai, negalia ar kitos specifinės sveikatos būklės, kaukės dėvėjimas nėra privalomas.
  • Vaikai turėtų laikytis reikiamo atstumo, rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
  • Sportuojant ar užsiimant kita fizine veikla, veido apsaugos kaukių vaikai neturėtų dėvėti, nes tai gali pakenkti jų kvėpavimui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

COVID-19

Persirgusieji COVID-19 liga gali tapti kraujo plazmos donorais. Gydymas kraujo plazma skiriamas...

Persirgusieji COVID-19 gali tapti donorais nuotrauka, foto

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad Europos Sąjungos šalys turi sutarti dėl ambicingo...

Prezidentūra: iki vasaros vidurio reikia pasiekti kolektyvinį imunitetą nuo COVID-19 nuotrauka, foto

Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 717

Ištyrus 7057 ėminius, 717 naujų koronaviruso atvejų nuotrauka, foto

Praėjus lygiai trims savaitėms po pirmojo vakcinavimo, Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) darbuotojai...

Antroji COVID-19 vakcinos dozė - pagal planą nuotrauka, foto

Kaip moksleiviai įsivaizduoja Lietuvą, kaip jūrinę valstybę nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos jūrų kadetų mokykla organizavo Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių...

Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021 nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda pradeda išskirtinius Europos jaunimo sostinės 2021 metus. Šį titulą, kurio laukta...

Kultūros taryba nebeskirstys subsidijų kultūros įstaigoms nuotrauka, foto

Euras, Lietuvos kultūros taryba ateityje nebeskirstys subsidijų kultūros įstaigoms už nuostolius, patirtus...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...