2020 m. liepos 8 d. 14:22 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Koronavirusas  >  COVID-19

COVID-19

Klaipėdoje - pirmasis atvejis, kai vaikams buvo suteikta globa dėl vienintelio tėvo susirgimo koronavirusu

2020-05-11, 11:56

Vaiko teisių apsaugos tarnyba

Klaipėdoje - pirmasis atvejis, kai vaikams buvo suteikta globa dėl vienintelio tėvo susirgimo koronavirusu nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdos apskrityje buvo nustatytas pirmasis atvejis karantino metu, kai reikėjo pasirūpinti dviem vaikais, kurių tėvas užsikrėtė koronavirusu (COVID-19) ir buvo išvežtas į gydymo įstaigą. Kadangi vaikai liko be priežiūros, į pagalbą šeimai suskubo vaiko teisių apsaugos gynėjai ir kitų institucijų atstovai.

Klaipėdos apskrities rajono savivaldybė užtikrino vaikams saugią laikiną gyvenamąją aplinką ir tęstinį pagalbos teikimą, o Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai pagal kompetenciją sprendė kitus vaikų teisių užtikrinimo klausimus.

„Dėl užsikrėtimo koronavirusine infekcija paguldžius vienintelį iš tėvų į ligoninę, du vaikai liko be suaugusiųjų priežiūros, todėl nedelsiant buvo organizuojama pagalba šeimai. Savivaldybės darbuotojai, kaip ir nustatyta Vyriausybės, pasirūpino vaikų laikinu apgyvendinimu izoliacijos sąlygas atitinkančioje vietoje bei jų nuvežimu į izoliacijos vietą, o vaiko teisių apsaugos specialistai užtikrino vaikų teisę į sveikatą.

Tarnybos atstovai registravo vaikus tyrimams atlikti mobiliajame koronaviruso patikros punkte ir nuolat telefonu palaikė su ryšį su vaikais“, – pasakojo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) vedėja Indrė Kryžiūtė. 

Apie susiklosčiusią situaciją Klaipėdos apskrities VTAS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovas. Vaiko teisių apsaugos specialistas nedelsiant telefonu susisiekė su vaikais, domėjosi, kaip jie jaučiasi, ar turi ką valgyti ir žino, kaip saugiai elgtis namuose.

Vaikams buvo paaiškinta esama situacija, numatyti veiksmai dėl jų ištyrimo ir laikino apgyvendinimo, atsakyta į vaikų klausimus dėl priimtų, juos liečiančių sprendimų, be to, sutarta, kad VTAS atstovas dažnai jiems skambins ir su jais palaikys nuolatinį kontaktą visą izoliacijos laikotarpį. Vaikai taip pat paraginti drąsiai, bet kuriuo paros metu, skambinti vaiko teisių apsaugos specialistui.

VTAS atstovui patariant, vaikai pasirengė išvykimui iš namų, susipakavo asmeninius daiktus ir Savivaldybės transportu išvyko atlikti tyrimų ir į izoliacijos vietą. Vaikais izoliacijos vietoje rūpinosi savivaldybės paskirtas asmuo, tačiau vaiko teisių gynėjas ir toliau telefonu po keletą kartų per dieną bendravo su vaikais, teiravosi, ar jie saugiai ir patogiai įsikūrė, stebėjo jų fizinę bei emocinę savijautą, domėjosi, ką jie veikia, ar nieko neskauda, ar nejaučia temperatūros. 

I. Kryžiūtės teigimu, visą laikotarpį buvo bendraujama ir su vaikų tėvu, padedama jam užpildyti reikiamus dokumentus, informuojama apie vaikų tyrimų dėl COVID-19 eigą, pasikalbama apie tai, kaip izoliacijos vietoje sekasi jo atžaloms. Medikams nusprendus, kad tėvas gydymą gali tęsti izoliacijoje namuose, vaikai buvo saugiai parvežti namo, tad specialistų pagalbos nebeprireikė.

„Šiuo pavyzdžiu norime atkreipti visų tėvų dėmesį, kad nei vienas vaikas nėra apsaugotas nuo artimųjų ar jų pačių susirgimo šiuo klastingu virusu. Šeimos turi žinoti, kad jos nėra vienos, paliktos likimo valiai, kad gali kreiptis pagalbos į savo gyvenamojoje vietoje veikiančias įstaigas.

Koronaviruso grėsmės akivaizdoje, tėvams pravartu būti užpildžius prašymą, adresuotą savo gyvenamosios vietos savivaldybei, kuriame būtų nurodyta, kas galėtų pasirūpinti vaikais tuo atveju, jei jie patys būtų gydomi ligoninėje. Patartina galimą veiksmų planą iš anksto aptarti su vaikus galinčiu prižiūrėti asmeniu bei pačiais vaikais, kad jie žinotų, kas gali nutikti, nepatirtų papildomo nerimo dėl nežinomybės. Visa tai padeda vaikams jaustis saugiau ir lengviau prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo aplinkybių“, – akcentavo I. Kryžiūtė.

Primename, nesant artimųjų, kurie galėtų vaikais pasirūpinti, ši pareiga tenka Savivaldybės administracijai, kuriai Vyriausybė pavedė karantino laikotarpiu užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu tokia priežiūra neįmanoma namuose. 

Todėl kiekviena savivaldybė privalo užtikrinti, kad jos teritorijoje tėvų priežiūros netekusiems vaikams būtų užtikrintos laikino apgyvendinimo (saugios aplinkos) vietos. Tie patys veiksmai taikytini ir tuo atveju, jei vaiko tėvams ar kitiems jo atstovams pagal įstatymą yra paskirtas gydymas, nustačius susirgimą koronavirusu.

Reklama

Tėvai ir kiti vaikų atstovai pagal įstatymą kviečiami pasidomėti savo gyvenamosios vietos savivaldybės internetinėse svetainėse skelbiama informacija apie šeimoms karantino laikotarpiu teikiamą pagalbą ir paslaugas, konsultuotis su savivaldybės specialistais telefonu ar elektroniniu paštu, gauti atsakymus į rūpimus klausimus, būti iš anksto pasirengusiems ir ramiems dėl savo vaikų priežiūros bei saugumo.

Aktualią informaciją galima rasti ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos internetiniame puslapyje, o į klausimus mielai atsakys įstaigos specialistai, susisiekus nuotolinio ryšio priemonėmis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

COVID-19

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) liepos 8 d. 9 val. duomenimis:

Naujų koronaviruso atvejų šuolis - užfiksuota 10 nuotrauka, foto

Lietuva planuoja įsigyti antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto koronaviruso infekcijai (COVID-19 ligai) gydyti....

Lietuva įsigys vaisto koronavirusui gydyti nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) liepos 7 d. 9 val. duomenimis:

Patvirtinti 3 nauji koronaviruso infekcijos atvejai nuotrauka, foto

Lietuvoje sekmadienį patvirtinti 5 nauji koronaviruso užsikrėtimo atvejai, bendras ligos atvejų skaičius...

Per parą šalyje nustatyti 5 nauji atvejai nuotrauka, foto

Atrask savo kraštą: didžiausia Lietuvoje tuja nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajone esantis Kintų miestelis žinomas ne tik dėl senų žvejybos tradicijų....

Bibliotekos fonduose - ir stalo žaidimai nuotrauka, foto

Klaipėda, Ar rinkdamiesi naujus stalo žaidimus savo kolekcijos papildymui ir žvelgdami į jų...

Klaipėdiečiai nepatenkinti kirais: teršia ir puldinėja nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio gyventojų ramybę drumsčia ne tik nuolatiniai kirų klyksmai, jų sukelta netvarka...

Pristatytas skaniausių ir įdomiausių ledų žemėlapis nuotrauka, foto

Lietuva, Medus, vynas ir kalnų sniegas. Tokios buvo sudedamosios vienų iš pirmųjų ledų,...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 21 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 52 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...