2020 m. gegužės 29 d. 12:21 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Koronavirusas  >  COVID-19

COVID-19

Akistatoje su COVID-19 – KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai

(1)

Akistatoje su COVID-19 – KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai nuotrauka, foto

© M. Lysenko nuotr.

Reklama

Pasaulyje ir Europoje plintant COVID-19 virusui, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ėmėsi skubių priemonių, siekdama suvaldyti susidariusią situaciją. Į pagalbą civilinėms institucijoms buvo pasitelkti Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių (toliau – TMU) pajėgumai. Vakarų Lietuvos regione, šiems pajėgumams vadovauja Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau – KASP) Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė.

2020 m. kovo 2 d. gavus Lietuvos kariuomenės vado įsakymą, buvo nedelsiant aktyvuota užduoties valdymo grupė sudaryta iš rinktinės profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių. Atlikus reikiamus pasiruošimo darbus ir instruktažus, rinktinės kariai nuo 2020 m. kovo 2 d. pradėjo teikti pagalbą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (toliau – NVSC) specialistams Palangos oro uoste, Klaipėdos jūrų uosto centriniame bei krovinių terminaluose. Kariai savanoriai kartu su NVSC specialistais valdė keleivių srautus, matavo iš užsienio sugrįžtančių asmenų  temperatūrą, siekdami identifikuoti sergančius arba COVID-19 simptomų turinčius asmenis, padėjo pildyti anketas.

M. Lysenko nuotr.

Kaip teigia, KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karys savanoris eil. Gediminas Jonutis: ,,Instruktažą apie žmonių srauto kontroliavimą praveda NVSC specialistai ir aiškiai nurodo kur, kaip, po kiek žmonių ir kuriomis kryptimis turime užtikrinti keleivių judėjimą. Natūralu, jog tarp keleivių yra visokių tautybių, skirtingų amžiaus grupių žmonių. Neslėpsiu, pasitaikydavo ir tokių asmenų, kurie bandė maištauti, nesutikti su nurodymais, bet tokių buvo mažoji dalis. Pagrinde, asmenys buvo nusiteikę geranoriškai. Nereikia pamiršti, kad kelionė keltu nėra trumpa, žmonės pavargsta, tačiau stengėsi laikytis nurodymų, tikėdamiesi, kad taip padės mums (kariams ir NVSC specialistams) greičiau atlikti patikrą ir registraciją. Buvo ir tokių, kurie kelte darėsi asmenukes ,,selfius“, nes pasak jų, tai ne eilinis įvykis Pasaulyje, kuris privalo būti užfiksuotas ir nuotraukas darosi asmeniniam archyvui“ - šypsosi karys. 

Ugnės Lukošiūnaitės nuotr.

Lietuvoje paskelbus karantiną, bei sustiprinus valstybinių sienų apsaugą, KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) Pagėgių rinktinės Palangos užkardos pareigūnais įsteigė patikros ir kontrolės punktą ties Būtingės terminalu, pradėjo patruliavimą pasienyje su Latvijos Respublika, kur vykdo judėjimo kontrolės funkcijas. Taip pat Būtingės terminalo ir Panemunes postuose kartu su NVSC specialistais vykdo COVID-19 simptomų turinčių asmenų patikrą ir registravimą.

Jau mėnuo, kaip KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės profesinės karo tarnybos kariai, tiek kariai savanoriai, iš vien vykdo TMU – pagalbos teikimą valstybės institucijoms, reaguojant į COVID-19 viruso plitimą. Vykdo su atsidavimu ir ryžtu, siekiant padėti Lietuvos žmonėms įveikti viruso COVID-19 naštą. Pasak eil. Gedimino Jonučio: ,,Tėvų reakcija natūrali ir paprasta, tačiau močiutė (Stasė), esanti padidintos rizikos grupėje, labai pergyveno, tačiau tuo pačiu didžiavosi manimi – anūku, kuris atlieka pareigą Tėvynei“. Šis kario atsakymas puikiai atspindi ne tik karių savanorių, bet ir profesinės karo tarnybos karių apsisprendimo tarnauti Lietuvos valstybei pasišventimą.  Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vadas plk. ltn. Mindaugas Stackevičius pažymi, kad ši pagalbos užduotis taikos metu valstybės institucijoms, kovoje su virusu, nėra tipinė, kasdieninė karinė užduotis, bet kariai savanoriai ją atlieka su didžiausiu ryžtu, užsidegimu, negailėdami nei jėgų, nei laiko. Jie puikiai supranta ir rizikos, ir prasmės kainą, kariams nereikia aiškinti, sakyti, motyvuoti, kodėl tai yra daroma - jie juk Kariai Savanoriai, tie, kurie visada buvo, yra ir bus pasirengę!

G. Jonučio nuotr.

Eil. Gediminas Jonutis: Lietuvos piliečiai, su kuriais teko kontaktuoti užduočių vykdymo metu ne kartą DĖKOJO už Lietuvos kariuomenės karių adekvatumą, atliekamas užduotis ir drąsų pareigų vykdymą.

Reklama

Galiausiai, dabartinėje situacijoje svarbiausia: savisauga, savikontrolė, bendradarbiavimas ir vienas kito palaikymas.

Straipsnio autorė vyr. ltn. U. Lukošiūnaitė

Pasisakė: KASP 3R vadas plk. Ltn. M. Stackevičičius, KASP 3 R 301  PK karys savanoris eil. G. Jonutis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

O, kapitonas

2020-04-06   17:53

IP: 172.69.190.76

su respiratoriumi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

COVID-19

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 29 d. duomenimis:

Nuo koronaviruso pasveiko dar 23 žmonės nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 28 d. duomenimis:

Nuo koronaviruso pasveiko dar 9 žmonės nuotrauka, foto

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis leidžia suprasti, kad antrosios koronaviruso bangos atveju visos...

S. Skvernelis: antrosios koronaviruso bangos atveju būtų labiau orientuojamasi į atskirų židinių suvaldymą nuotrauka, foto

Vyriausybė trečiadienį svarstys šalyje dėl koronaviruso paskelbtą karantiną pratęsti iki birželio 16...

Karantiną siūloma pratęsti iki birželio 16 dienos nuotrauka, foto

Mažeikių rajone vyras nušovė pareigūną nuotrauka, foto

Kriminalai, Anksčiau pranešta, kad kad Mažeikių r., Viekšnių sen., Birbiliškės k., Savarinos...

Kelionės laivu "Forelle" grįžta nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šių metų gegužės trisdešimtosios dienos vėl atidaromas laivo „Forelle“ maršrutas Klaipėda...

Tam davė, tam davė, o tam nepaliko nuotrauka, foto

Nuomonės, Vyriausybė pritarė Prezidento siūlymui skirti vienkartinę 120 eurų dydžio išmoką visiems šalies...

Nuo koronaviruso pasveiko dar 23 žmonės nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 29 d. duomenimis:

Kriminalai, Paskelbta prieš 7 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...