A. Veryga apie susirgimų koronavirusu dinamiką: nustatomų atvejų skaičius – mažėjantis

A. Veryga apie susirgimų koronavirusu dinamiką: nustatomų atvejų skaičius – mažėjantis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad vertinant susirgimų koronavirusu dinamiką nustatomų atvejų skaičius yra mažėjantis.

„Vertinant dinamiką, ji yra teigiama, tai reiškia, kad nustatomų atvejų skaičius yra mažėjantis ir, nors absoliutus infekuotųjų skaičius auga plečiantis tyrimų skaičiui, bet žiūrint į dinamiką, kiek iš šimto ištirtų būna patvirtintų, tas procentas yra mažėjantis“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Jis teigė, kad praėjusią parą iš šimto atliktų tyrimų buvo nustatyta 1,6 teigiamo atvejo.

Pasak ministro, šiuo metu ligoninėse gydomi 124 koronavirusu sergantys pacientai, kai kurie jų – reanimacijoje.

„Reanimacijoje su deguonimi yra 10 pacientų, reanimacijoje su dirbtine plaučių ventiliacija yra penki pacientai. Su deguonies kaukėmis ne reanimacijoje – 32 atvejai ir be deguonies kaukių yra 39 atvejai“, – teigė A. Veryga.

Lietuvoje iš viso kol kas nustatyti 696 koronaviruso atvejai, devynios mirtys. Septyni žmonės pasveiko.

Mažinant koronaviruso tyrimų atsilikimą, mobilūs punktai lėtins darbą

Siekiant sumažinti laboratorijose neištirtų koronaviruso mėginių skaičių, savivaldybių mobilūs punktai sekmadienį jų laikinai ims mažiau, sako sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Pasak ministro, nors laboratorijos padidino apimtis, neištirtų mėginių skaičius toliau didėja, nes jų taip pat paimama daugiau.

„Bent jau sekmadienį jų (mėginių – BNS) bus šiek tiek mažiau registruojama mobiliuose punktuose, kad laboratorijos spėtų susitvarkyti su tyrimais, kad jie visi būtų ištirti, kad gyventojams netektų piktintis, kad ilgokai tenka laukti laboratorinių testų atsakymų“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) penktadienio rytą paskelbtais duomenimis, neištirtų ėminių laboratorijose skaičius siekė 3,2 tūkstančio, kai ketvirtadienį jų dar buvo mažiau nei 2,4 tūkstančio.

Iš viso per praėjusią parą šalyje ištirti 2809 koronaviruso ėminiai. 

Ministras ragina žmones nepirkti testų dėl koronaviruso internetu

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina žmones nepirkti testų dėl koronaviruso internetinėse svetainėse, nes parduoti juos yra nelegalu, o, nusipirkus, panaudoti – rizikinga sveikatai.

„Tai yra diagnostinė priemonė ir kiekvienas, kas sugalvojęs, tokių priemonių pardavinėt negali. Aš tikiuosi, kad tokios institucijos, kurios tiria tokias prekybas internetinėse svetainėse, sureaguos“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

„Tai yra netoleruotina praktika, juo labiau, kad tikrai nežinot, kokį preparatą ten galit nusipirkti“, – teigė jis.

Pasak ministro, yra tokių atvejų, kad nėštumo testai pardavinėjami kaip testai dėl koronaviruso, o tai gali sukelti neigiamų pasekmių sveikatai.

„Mažiausia blogybė, kas gali atsitikt, tai jūs tiesiog prarasit pinigus ir nieko negausit, tai jau yra negerai“, – tvirtino A. Veryga.

„Kas blogiausia gali atsitikt, jūs gausit kažkokį nesaugų produktą, nes tie testai yra susiję dažniausiai su kraujo paėmimu iš piršto, tai jūs galit gaut kažkokį gaminį, kuris gali būt nesterilus, užkrėstas – jūs galit sukelti sau labai rimtų sveikatos problemų“, – kalbėjo jis.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba penktadienį pranešė skyrusi baudas daugiau nei dešimčiai apsauginėmis kaukėmis, dezinfekciniu skysčiu, greitaisiais koronaviruso COVID-19 testais prekiaujančių spekuliantų.

Už pardavinėjamus testus nubaustas klaipėdietis, anot tarnybos, teigė testus įsigijęs iš draugo ir vieną parduodavęs už 30-50 eurų.

Tarnyba taip pat teigė, kad turima duomenų apie nėštumo testus, kurie reklamuojami bei parduodami kaip testai, tiriantys dėl koronaviruso. 

Netinkamus kiniškus respiratorius medikai naudos kaip medicinines kaukes

Netinkamus kiniškus respiratorius medikai galės naudoti kaip medicinines kaukes, vietoje jų nemokamai bus pristatyti tinkami, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Buvo susisiekta su tiekėjais, gamintojais – turime sutarimą, kad šių prekių grąžinti nereikės, vietoje jų bus atsiųstos kitos prekės, o šie respiratoriai bus naudojami kaip žemesnės saugos lygio priemonė, t.y. kaip medicininė kaukė, o ne respiratorius“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga.

Anot jo, šeštadienį iš Kinijos atsiųstus respiratorius patikrinę Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai nustatė, kad jie nepakankamai gerai priglunda ir veidas lieka nevisiškai uždengtas, todėl „galima tarša“ gali patekti per nesandarias vietas.

Jis sako, kad netinkamas buvo „vienas iš keturių modelių“.

Ministerija skelbė, jog iki balandžio 1-osios medikams jau išdalinta 3,2 mln. įvairių apsaugos priemonių iš Kinijos, tarp jų – apie 44 tūkst. respiratorių, dar 3,6 tūkst. penktadienį atskraidintų respiratorių įstaigas turi pasiekti iki vakaro.

Kaip skelbta, Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, taip pat 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder