2020 m. rugpjūčio 4 d. 05:54 val., antradienis

Stilingiausi klaipėdiečiai

Stilius - tai, kas yra TAVO

(10)

2007-12-22, 12:00

Jūratė RAKAUSKAITĖ

Stilius - tai, kas yra TAVO nuotrauka, foto

Baigėsi "Vakarų ekspreso" rengtas stilingiausių klaipėdiečių konkursas ir balsavimas mūsų interneto svetainėje www.ve.lt. Daugiausiai balsų (1280) surinko verslininkė Eugenija Odebrecht, Jūreivystės kolegijos Uosto vadybos katedros vedėja Rima Mickienė (1044) ir drabužių dizaineris Raimondas Petreikis (918).

Įteikę dovanas - metinę dienraščio "Vakarų ekspresas" prenumeratą, pakalbinome konkurso laureatus.

Raimundas Petreikis: "Linkiu drąsos išsiskirti"

Ar tikėjotės tokio savo gerbėjų palaikymo?

Ne, nesitikėjau, todėl labai džiaugiuosi būdamas tarp laureatų. Jaučiuosi pakylėtas! Smagu. Dėkoju visiems, kurie už mane balsavo.

Sekėte "varžybas" internete?

Pats nesekiau, bet draugai informuodavo apie esamą padėtį, - šypsosi. - Žinau, kad iš pradžių buvau pirmas, tik vėliau mane aplenkė damos. Jos tikrai vertos stilingiausiųjų vardo.

Ar skaitėte interneto lankytojų komentarus?

Skaičiau, o kaipgi! Smalsu, įdomu, ką žmonės galvoja. Šiaip, manau, nereikėtų stiliaus konkurse rašinėti apie dalyvių asmeninius reikalus, suvedinėti sąskaitų, bet tikriausiai ir angelų konkurse dalyviai sulauktų piktų pastabų.

Kur pasitiksite šventes ir ko linkėtumėte klaipėdiečiams?

Kalėdas švęsiu Klaipėdoje, Naujuosius - Londone. Klaipėdiečiams linkiu nebijoti išsiskirti iš kitų.

Rima Mickienė: "Palaikykime stilingus vyrus!"

Ar draugai pasveikino beveik laimėjus stiliaus konkursą?

O, mano draugai bei pažįstami mane vertina prieštaringai. Esu nuolat kritikuojama. Kiekvienąkart, kai ką nors nusiperku ar pasidarau naują šukuoseną, jie pasidalina į dvi stovyklas: už ir prieš...

Nesitikėjau tokio didelio už mane balsavusių žmonių skaičiaus. Noriu jiems nuoširdžiai padėkoti. Visam mano rinkimų štabui, - juokiasi. - Ir už mane balsavusiai močiutei, ir aršiam internautui savo tėveliui, kolegoms, studentams, savo paauglės dukters Karolinos draugų komandai...

Vienas žmogus komentarų skiltyje parašė, kad dalyvauti tokiame konkurse reikia daug drąsos, nes pikta kritika - garantuota.

Slapukų išsakyta nuomonė yra pati vertingiausia, - šypsosi.

Bet dauguma vertinimų nebuvo susiję su stiliumi.

Iš esmės tai nebuvo vien tik aprangos stiliaus konkursas. Tai buvo ir gyvenimo būdo konkursas. Tai, kaip žmogus atrodo, byloja ir gyvenimo būdą, vidinę jauseną, mintis. Apranga yra savotiška jo laisvės išraiška. Internautai pavydi tos laisvės, nes jie patys yra bailiai.

Laukiate švenčių?

Tikrai laukiu. Per Kūčias būsiu su mama, šeima, Naujuosius sutiksiu su draugais. Nekantrauju, kada galėsiu pasipuošti šio konkurso kolegos drabužių dizainerio Raimundo Petreikio sukurta suknele.

Ko palinkėtumėte klaipėdiečiams?

Kad kiekviena moteris pagaliau ryžtųsi pasakyti savo geriausiai draugei, ką iš tiesų mano apie jos aprangą, - šypsosi.

O vyrams?

Tai galioja ir vyrams. Beje, apie vyrus. Nesistebiu, kad pirmųjų dviejų vietų laimėtojos yra moterys. Taip atsitiko todėl, kad visuomenėje tikru vyru kažkodėl vis dar laikomas česnaku trenkiantis ir ganėtinai prastai vilkintis vyras. Tas, kuris rengiasi kūrybiškai, stilingai, geriausiu atveju apšaukiamas keistuoliu. Paradoksas: moterims patinka gražiai apsirengęs, kvepiantis vyras su "cinkeliu". Tačiau kažkodėl mes tokių nepalaikome.

Eugenija Odebrecht: "Epitetų nusipelno tik kai ko pasiekę žmonės"

Surinkote daugiausiai balsų. Bet ir daugiausiai kritikos sulaukėte... Kaip reaguojate į vertinimus internete?

Teigiamai. Psichologai sako, kad epitetų - ir gražių, ir negražių - nusipelno tik šio to verti žmonės. Jei nieko nedarysi, niekas po tavo nuotrauka ir neparašys: "Bjauri boba", - juokiasi.

Vertinate tai kaip pavydą?

Danų filosofas ir teologas Sirenas Kierkegoras yra pasakęs: "Ta primityvioji žmonių dalis, kuri nuolat minta neapykanta kitiems, turi tik du rūpesčius: džiaugtis tuo, ką gavo veltui, ir pykti, jeigu negavo, ko norėjo". Beje, tie pikti anoniminiai "drąsuoliai" viešumoje vaidina labai kultūringus.

Balsavote už save?

Aš nesu interneto aistruolė, ir už save nebalsavau. Draugai man papasakodavo, kas vyksta šiame konkurse. Daug kas skambino,pareikšdavo susižavėjimą mano stiliumi. Esu dėkinga tiems, kurie už mane balsavo.

Ką vilkėsite per šventes?

Jau trečiąsyk iš eilės Naujuosius metus švęsiu ne Lietuvoje. Šiemet dvyliktai mušant norėčiau visiems perduoti linkėjimus ir pamojuoti nuo Lisabonos tilto. Todėl niekaip ypatingai nesirengsiu. Noriu šiek tiek atitrūkti nuo visko, pailsėti, pabūti su savo šeima. Nenoriu sėdėti "iškrakmolyta" prie stalo, - juokiasi. - Nes man puošni apranga jau tapo kasdienybe.

Jūs laimėjote konkursą, todėl prašom dabar pasakyti, kaipgi vis dėlto atrasti tą savitą stilių?

Tai ilgas ir kantrybės reikalaujantis kelias. Mano galva, nereikia rinktis drabužio ar aksesuaro tik dėl to, kad jis gražus. Reikia atpažinti daiktus, kurie yra tavo...

Išrinkti stilingiausieji klaipėdiečiai

Tris mėnesius vykęs stilingiausio klaipėdiečio konkursas baigėsi. Nuo rugsėjo 8 d. iki gruodžio 1 d. jūs kiekviename Šeštadienio priedo "Stiliaus" puslapyje galėjote susipažinti su išskirtinai atrodančiais, stilingai, skoningai ar tiesiog - kitaip besirengiančiais uostamiesčio gyventojais. Už jums imponuojančius kandidatus galėjote balsuoti "Vakarų ekspreso" tinklalapyje internetu. Balsavimas vyko nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 15 dienos. Taigi, skelbiame konkurso nugalėtojus! Stilingiausia klaipediete iš trylikos kandidatų tapo verslininkė Eugenija Odebrecht surinkusi daugiausiai jūsų balsų (1280). Antroje vietoje - Jūreivystės kolegijos Uosto vadybos katedros vedėja Rima Mickienė, surinkusi 1044 balsus. Trečioji atiteko drabužių dizaineriui Raimondui Pereikiui.

Sveikiname!

Daugiausiai balsų surinkusiems trims stilingiausiems klaipėdiečiams dienraštis "Vakarų ekspresas" dovanoja metinę prenumeratą. Ar konkurso laureatai tikėjosi stilingiausiųjų titulo?, - pasiteiravome į "Vakarų ekspreso" redakciją jiems priklausančių prizų atėjusių atsiimti klaipėdiečių.

Drabužių dizaineris Raimundas Petreikis:

"Laimėti tikrai nesitikėjau. Tačiau aš labai džiaugiuosi būdamas tarp laureatų. Ir trečioji vieta man - didelis laimėjimas. Jaučiuosi laimingas. Net pakylėtas. Smagu. Juk mano profesijos žmogui būti tarp stilingiausių - labai svarbu. Esu labai dėkingas visiems, kas už mane balsavo. Pats balsavimo internete karštligiškai nesekiau, - šypsosi. Bet apie esamą padėtį mane nuolat informuodavo mano draugai ir pažįstami. Prisimenu pačioje pradžioje buvau pirmoje, po kiek laiko - jau natroje vietoje. Tik baigiantis balsavimo laikui mane aplenkė šios dvi stilingos damos: Eugenija ir Rima. Manau, kad jos yra tikrai vertos stilingiausiųjų vardo. Kodėl surinkau tiek daug balsų? Todėl, kad turiu daug puikių draugų, kurie dirba dideliuose kolektyvuose. Jie man pasakodavo, kad ir patys azartiškai balsavo ir bendradarbius ragino tai daryti, - šypsosi. Jie vis paskambindavo man ir palaikydavo sakydami, kad mes balsuosime dieną naktį, kad tik tu laimėtum, - šypsosi. Žinau, kad už mane balsavo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantys draugai. Komentarus apie save ir apie kitus kokurso dalyvius skaičiau. O kaip gi! Smalsu! Žinau, kad internautai pikti. Esu girdėjęs iš žinomų žmonių, kad geriau komentarų išvis neskaityti, nes tai tik sugadina nuotaiką. Todėl tikėjausi visko ir nenustebau ir apie save, ir apie kitus radęs įžeidžiančių žinučių. Tačiau man buvo nepaprastai įdomu ką žmonės galvoja. Galų gale ne visi komentarai buvo pikti. Apie mane, lyginant su kitais kunkurso dalyviais, gerų atsiliepimų buvo daug daugiau, nei blogų. Žinoma aš nepamokysiu internautų, tačiau manau, tikrai, kad nereikėtų stiliaus konkurso komentaruose rašyti apie dalyvių asmeninius ir darbinius reikalus, suvedinėti asmenines sąskaitas. Juk tai stiliaus, o ne gražaus elgesio konkursas. Manau, net dalyvaujantys geriausio žmogaus ar net angelų konkurse sulauktų piktų internautų pastabų.

Šias Kalėdas švęsiu su draugais, mama čia - Klaipėdoje. O Naujuosius metus ruošiuosi sutikti Londone. Tad siuvuosi sau labai įmantrias kelnes tam, kad galėčiau per šventes jomis pasipuošti. Na, o viešėdamas Londone planuoju ir ką nors įdomaus įsigyti. Ką norėčiau palinkėti klaipėdiečiams? Būti drąsesniems ir nebijoti išsiskirti! Savitas stilius - didelis ginklas! O juk dideliu ginklu šaunant galima ir didesnį grobį nudobti", - šypsosi.

Jūreivystės kolegijos Uosto vadybos katedros vedėja Rima Mickienė:

"Man tai tikrai netikėta. Ir antroji vieta netikėta... Ką jau kalbėti apie dovanas... Tikėjausi nebent draugiško artimųjų palaikymo. Tačiau kaip gali jaustis laureatas? Jaučiuosi puikiai! Nors mano aprangos stilius ir aplinkinių, ir draugų ir pažįstamų yra vertinamas ganėtinai prieštaringai. Esu nuolat kritikuojama. Kiekvienąkart kai ką nors nusiperku, ar pasidarau naują šukuoseną - mano draugai pasidalina į dvi stovyklas: vieni už, kiti - prieš. Būtent dėl to labiausiai nesitikėjau tokio didelio už mane balsavusių žmonių skaičiaus. Norėčiau jiems nuoširdžiai padėkoti. Visam mano rinkimų štabui, - šypsosi. O rinkimų pirmininkams jau esu pažadėjusi nedideles vaišes, - juokiasi. Rinkėjus gi reikia pamaloninti, - šypsosi. Tačiau nepaisant to, kad mano draugai ir prieštaringos nuomonės apie mano stilių, reikalui esant, bėdai ar konkursui "ištikus" - šypsosi, - jie visada yra šalia. Ir šįkart tai pasitvirtino. Esu dėkinga ir už mane balsavusiai močiutei, ir "aršiam internautui" savo tėveliui, kuris visomis savo išgalėmis, negailėdamas savęs spaudė ir spaudė tą langelį "balsuoti". Būtent tėvelis man ir pranešė, kad, pagaliau, besibaigiant balsavimui, atsidūriau antroje vietoje. Dėkinga esu ir kolegoms, ir studentams, kuriems šis balsavimas buvo virtęs azartiška atrakcija. Beje, mano paauglės dukters Karolinos draugų komanda - taip pat daug nuveikė mano labui, - šypsosi. Ar skaičiau komentarus? Žinoma! Jų visai nebijojau, todėl, kad slapukų išsakyta nuomonė yra pati vertingiausia, - šypsosi. Reikia pažinti savo priešą! O kai žinai ką priešas galvoja, daug lengviau yra su jais kariauti, - šypsosi. Aš galvoju, kad tie slapukai rašantys internete, ten išliedami savo neapykantą, išreiškia savo nerealizuotą laisvę. Tai žmonės, kurie bijo pasisakyti viešai. Kodėl tiek daug komentarų šiame stiliaus konkurse buvo visiškai nesusijusių su stiliumi? Todėl, kad tai iš esmės nebuvo vien tik stiliaus konkursas. Tai - ir gyvenimo būdo konkursas. Nes žmogaus aprangos stilius yra ir jo gyvenimo būdas, ir vidinės jausenos, ir laisvos minties, laisvės apskritai išraiška. O internautai - bailiai juk pavydi laisvės! Švenčių tikrai laukiu. Eisiu ir į bendradarbių kalėdinį vakarėlį. Kūčias švęsiu su mama, šeima. Naujuosius - su draugais. Todėl nekantrauju kada galėsiu pasipuošti trečiosios vietos laimėtojo drabužių dizainerio Raimundo Petreikio kurta dryžuota suknele. Ką norėčiau palinkėti? Galvoju, kad kiekviena moteris turėtų, pagaliau, ryžtis ir pasakyti savo geriausiai draugei ką iš tiesų apie jos aprangą galvoja, - šypsosi. - Tai galioja ir vyrams. Beje, apie vyrus. Visai nesistebiu, kad pirmųjų dviejų vietų laimėtojos yra moterys. Taip atsitiko todėl, kad visuomenėje tikru vyru kažkodėl vis dar laikomas česnaku trenkiantis ir ganėtinai paprastai, įprastai vilkintis vyras. Tas, kuris demonstruoja savo kūrybiškumą, stilių - iškart yra apšaukiamas gėjumi (nors tai asmeninis reikalas), na, mažiausiai - keistuoliu. Daugumos nuomonė apie įdomiai atrodančius vyrus kažkodėl yra neigiama. Ir paradoksas: visoms moterims patinka gražiai apsirengęs, kvepiantis, vyras su "cinkeliu". Tai kodėl mes tokių nepalaikome?"

Verslininkė Eugenija Odebrecht

"Visada laimėtojai jaučiasi gerai, - šypsosi. Jaučiuosi šiek tiek nustebusi, bet tuo pačiu ir pamaloninta savo rinkėjų, žmonių, kurie už mane taip aktyviai balsavo. Tačiau laimėjimas yra ne tik dovana, bet ir įpareigojimas. Todėl nuo šiol būsiu, tiesiog, priversta dar labiau pasistengti. Ir kiek įmanoma atrodyti stilinga. Suprantama, ne visiems patinka mano aprangos stilius, tačiau tai jau ne mano problema, - šypsosi. Komentarus internete apie save ir šiek tiek apie kitus stiliaus konkurso dalyvius skaičiau vienintelį kartą - balsavimo pradžioje. Ten buvo visko: ir nuoširdžiai besipiktinančių, ir nuoširdžiai besidžiaugiančių žmonių žinučių. Kaip aš reagavau į piktųjų pastabas? Tik teigiamai. Psichologai teigia, kad nedviprasmiškų epitetų: ar gerų, ar blogų yra nusipelnę tik šio to verti žmonės. Apie vidutinybes niekas niekaip nerašo ir nekomentuoja. Kažkoks protingas žmogus yra pasakęs: "Nieko nedaryk ir nesakyk, - ir būsi niekas". Kai nieko nedarysi, niekas po tavo nuotrauka ir neparašys: "Bjauri boba", - juokiasi. Taigi tie komentarai mane labai džiugino ir buvo labai įdomūs. Beje, danų filosofas ir teologas Sirenas Kierkegoras yra pasakęs: "Ta primityvioji žmonių dalis, kuri nuolat minta neapykanta kitiems turi tik du rūpesčius: "Džiaugtis tai ką gavo veltui ir pykti jeigu negavo to ko norėjo". Piktieji internautai yra panašūs į "drasuolius", kurie mėgsta pravažiuodami mašina pro langą kyštelti špygą, parodyti didįjį pirštą, tavo adresu apleisti keiksmų pliūpsnį...Manau, dalis tokių žmonių yra internautai, kurie geba pasisakyti tik kaip anonimai. Žinoma juos galima atsekti. Kai kurie jų vaidina labai kultūringus visuomenėje. Aš nesu internautė ir už save nebalsavau. Apie mano pasiekimus šiame konkurse man pranešdavo draugai. Kai kurie skambindavo ir išreikšdavo savo susižavėjimą mano stiliumi. Esu dėkinga įvairiausių bendruomenių žmonėms, kurie už mane balsavo ir palaikė. Jie man nuolat tvirtino, kad aš esu verta stilingiausios klaipėdietės nugalėtojos vardo, todėl nesiliauja už mane balsavę. Ačiū jiems.

Jau trečiuosius Naujuosius metus švęsiu ne Lietuvoje. Šiemet dvyliktai mušant norėčiau visiems perduoti linkėjimus ir pamojuoti nuo Lisabonos tilto. Todėl niekaip ypatingai nesirengsiu. Noriu šiek tiek atitrūkti nuo visko, pasiilsėti. Pabūti su savo šeima. Nenoriu sėdėti "iškrakmolyta" prie stalo, - šypsosi. Man - didesnė kasdienybė jau tampa ne paprasta, patogi, o puošni apranga. Apskritai šį savo gyvenimo etapą galėčiau pavadinti santūriuoju. Nesinori įmantrų "aprėdų". Net į "Stiliaus" dešimtmečio puotą buvau pasisiuvusi tikrai gražių dalykų, tačiau kai reikėjo rinktis, pasirinkau paprastesnius drabužius. Ne ta nuotaika.

Na, o klaipėdiečiams norėčiau palinkėti, kad jie surastų savo stilių. Tai, beje, - ilgas ir kantrybės reiklaujantis kelias. Ne vieną savo draugę esu pamokiusi, kad jos nepirktų šiaip gražaus drabužio ar aksesuaro tik dėl to, kad jis gražus. Reikia išmokti dar ir viską suderinti. Todėl visiems linkiu atpažinti daiktus, kurie yra mūsų. Nuolat mokykimės būti stilingi!"

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nepatinka

2010-05-02   07:42

pikti anoniminiai "drąsuoliai" viešumoje vaidina labai kultūringus- Pati apie save prasneko Odebrecht. Drasiai galiu pritaikyti jos zodzius, jos pacios apibudinimui. Neveltui istojo i partija, arciau auksinio puodelio, bet partieciai siandien jos tiesiog nekencia. Nepadori, inoringa Rimanto T. marionete E.

rasai

2010-05-02   07:33

babkiu turek ir tu busi nuostabi ,elegantiska

2 rasai

2010-05-02   07:33

Labai daug kas turi tų pinigų, bet labai retas ar reta, kuri gerai atrodo ir stilingai rengiasi. be to dar yra ir vidinis stilius, kurio nepaslėpsi jokiais apdarais, gerais ar blogais. kitą kartą tas vidinis stilius iš akių matosi. Eugenijos eugenika trykšta iš akių, todėl pasveikinkim geriua vieni kitus, Eugeniją, kitus laimėtojus ir visus dalyvius , kaimynus draugus ir net priešus su kūčiomis, šv.Kalėdomis ir artėjančiais Naujais metais.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Stilingiausi klaipėdiečiai

Neringoje laikinai sustabdytas šulinio vandens tiekimas nuotrauka, foto

Neringa, Vykdant kasmetinę Neringos savivaldybės šachtinių šulinių stebėseną nustatyta, kad Nidos švyturio papėdėje...

Antras pusmetis uostui turėtų būti geresnis nuotrauka, foto

Jūra, Koronaviruso pandemijos įtaka stebima ir Klaipėdos uoste. Per pirmą šių metų pusmetį...

Nenorintieji izoliuotis gudrauja nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento specialistai vylėsi, kad pasibaigus karantinui...

Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda nuotrauka, foto

Automobiliai, Dėl koronaviruso grėsmės paskelbti apribojimai itin pakoregavo automobilininkų planus dalyvauti įvairiose parodose...

Jūra, Paskelbta prieš 53 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...