2020 m. rugpjūčio 13 d. 17:33 val., ketvirtadienis

Stilingiausi klaipėdiečiai

Olegas Berezinas: pėsčias, bet stilingas!

(14)

2010-03-15, 12:00

Jūratė KLUMBIENĖ

Olegas Berezinas: pėsčias, bet stilingas! nuotrauka, foto

Vienas stilingiausių Klaipėdos kirpėjų Olegas Berezinas jau seniai svajoja įsigyti automobilį. "Jau ne kartą buvau nusižiūrėjęs vieną ar kitą patinkantį modelį, tačiau troškimas gilinti profesines žinias, investuoti į brangiai kainuojančius mokslus visada nusveria. Toks ir vaikštau: protingas, stilingas, bet pėsčias", - šypsosi šiuo metu į stilistų mokslus kibęs grožio studijoje "Proffi" dirbantis Olegas.

Jau devynerius metus dirbi profesionaliu kirpėju stilistu. Esi diplomuotas kirpėjus, stilistus, vizažistus bei įvaizdžio kūrėjus ruošiančios Maskvos "Dolores" akademijos kirpėjas, "Pivot Point" kirpėjų kvalifikacijos kėlimo kursų bei įvairiausių tarptautinių seminarų dalyvis, profesionalus vizažistas, K. Bogomolovo stiliaus mokyklos diplomantas, klausęsis net pasaulinio garso mados istoriko Aleksandro Vasiljevo paskaitų. Ir tau vis negana. Šiuo metu vėl studijuoji "Dolores" akademijoje ir nori įgyti dar vieną - profesionalaus stilisto diplomą.

Tam, kad būtumei profesionaliu kirpėju, šiandien jau nebeužtenka išmanyti tik plaukų kirpimo meną. Juk stilius - tai ne tik šukuosena. Todėl plaukų stilistui yra tiesiog būtina išmanyti bendro madingo įvaizdžio kūrimo subtilybes. Žinoma, geras kirpėjas turi būti lankstus ir mokėti kirpimą priderinti prie įprasto, kliento mėgstamo stiliaus. Visai kas kita, jei žmogus nori iš esmės pasikeisti. Gali idealiai nudažyti ir nukirpti plaukus, tačiau jei žmogus ir toliau dėvės jam netinkančius batus, vilkės tarpusavyje nederančius drabužius, išleisti šukuosenai pinigai nueis šuniui ant uodegos. Nebus rezultato. Bandras madingas įvaizdis yra individualus reikalas. Investuoju į mokslus, nes noriu, kad pas mane atėjęs klientas gautų daugiau nei tikisi. Profesionalaus stilisto žinios man suteiks galimybę užsiimti stilisto veikla ir sukurs pridėtinę vertę kirpėjo stilisto darbe.

Kiek kainuoja stilisto diplomas?

Visai neseniai grįžau iš Maskvos. "Dolores" akademijoje stilistų rengimo pirmosios savaitės studijų programoje vyko mados istorijos, prekių ženklų, įvaizdžio koliažo, darbo su fotografais, reklamos, mados industrijos paskaitos. Už savaitę laiko nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro vykusius teorinius ir praktinius užsiėmimus, maitinimąsi bei nakvynę viename brangiausių pasaulio miestų aš sumokėjau apie 7 tūkstančius litų. Balandžio mėnesį vėl vyksiu į Maskvą ir mokysiuosi dar dvi savaites. Taigi išleisiu dar apie 15 tūkstančių litų. Bet tai dar ne viskas! Kovo pabaigoje aš planuoju lankyti žymios stilistės Natalie Svike kursus Vilniuje, o gegužės mėnesį išvyksiu studijuoti jos įkurtoje įvaizdžio akademijoje Londone. Ten vyks praktiniai užsiėmimai. Ši politikams ir pramogų pasaulio žvaigždėms stilių kurianti stilistė mus vedžios po Londono parduotuves, mokys darbo su klientais, įvaizdžio kūrimo subtilybių, supažindins su asmeninio stilisto darbo specifika, karjeros galimybėmis bei perspektyvomis mados industrijoje. Visa tai kainuos apie 6 tūkstančius litų, neskaičiuojant diplominio darbo sąnaudų. O juk bendro madingo įvaizdžio sukūrimas taip pat nemažai kainuoja. Reikės pirkti drabužius, aksesuarus modeliui, suorganizuoti fotosesiją, mokėti fotografui.

Olegai, žinau, jog tavo kelias į išsvajotą kirpėjo stilisto profesiją nebuvo tiesus.

Taip. Prisimenu dar darželyje padėdavau auklėtojai bendraamžėms mergaitėms supinti kasytes. Paauglystėje kirpau plaukus visiems kiemo draugams ir kaimynėms. Piešdavau drabužių eskizus. Svajojau tapti drabužių dizaineriu. Tačiau baigęs vidurinę mokyklą įstojau... į Jūreivystės kolegiją. Kodėl? Trūko žinių, informacijos. Tuomet net nenutuokiau, kad drabužių dizainą galima studijuoti Dailės akademijoje. Na, o kadangi niekuo kitu tapti nenorėjau, tradiciškai klaipėdietiškai stojau ten kur tikėjausi baigęs mokslus užsidirbti pinigų. Pasirinkau šturmano specialybę, tačiau prasimokęs dvejus metus, supratau, jog į jūrą niekada neplauksiu. Ir nors mokytis man buvo visiškai neįdomu, aš vis dėlto baigiau studijas. Tiesa, dar besimokydamas užsirašiau į floristikos kursus. Iškart atsigavau. Bet floristu taip pat netapau. Tuomet, prieš dešimt metų, buvo kiti laikai. Prisimenu, atėjau darbintis į vieną gėlių saloną, o man savininkas ir sako: "Tu, vyras, darysi puokštes? Tai kaip čia atrodys?" Nepriėmė. Ir ačiū Dievui. Gyvenimas anksčiau ar vėliau viską sustato į savo vietas. Taigi prieš 10 metų darbo rinkos mokymo centre man pasiūlė rinktis barmeno arba kirpėjo kursus. Pasirinkau pastaruosius ir iš pat pirmųjų dienų supratau - tai bus mano aistra. Lankiau nesuskaičiuojamą galybę įvairiausių seminarų. Tobulinausi ir tobulinausi. Maža to. Pasijutau taip, lyg man kažkas pagaliau būtų atrišęs rankas. Tai nepakartojamas jausmas!

Stilingai besirengiančių vyrų Klaipėdoje nėra daug. Tačiau tu išsiskiri ne tik savitu stiliumi. Didžioji dalis tavo garderobo pažymėti žinomiausių dizainerių vardais. Kokius prekės ženklus labiausiai vertini ir kodėl?

"Gucci", "Dolce & Gabbana", "Dsquared"... Geri kokybiški drabužiai - mano didžiausia silpnybė. Jiems išleidžiu tikrai nemažai pinigų. Be to, rengdamasis, derindamas formas, spalvas aš nors dalinai realizuoju save. Tampu kūrėju - drabužių dizaineriu. Kai kam galbūt toks mano žavėjimasis garsiais prekės ženklais gali pasirodyti gana snobiškas, tačiau tik vilkėdamas originalius drabužius aš galiu pilnai išreikšti savo individualumą. Kita vertus, garsių dizainerių drabužiai yra ne tik įdomūs, išskirtiniai, bet ir kokybiški.

Gal po garsiais prekių ženklais įmanoma paslėpti stiliaus neišmanymą?

Ko gero, ne. Vilkėdama pačios naujausios, pavyzdžiui, "Dolce & Gabbana" kolekcijos suknelę dama gali atrodyti madingai. Tačiau ar ji išties yra tikra, jog jos bendras madingas įvaizdis yra tobulas? Užtenka mažo nukrypimo, pavyzdžiui, netinkamų batų ar rankinės, ir dama atrodys nestilingai. Dėl to vilkėti žinomiausių brendų drabužius reikia labai atsargiai. Jei sugebi suderinti drabužius - atrodysi tobulai, jei nesugebi - jie gali paversti tave pajuokos objektu. Mados istorikas A. Vasiljevas yra pasakęs: "Sekti paskui madą - juokinga, o jos nepaisyti - kvaila. Sugebėjimas pajausti tą subtilią ribą ir yra stiliaus pajauta".

Kokia nors visko pertekusi dama pasakys, jog madingų daiktų poreikis nyksta kartu su vis pilnėjančiu asmeninių laimėjimų krepšeliu. Pasiturinčios damos dažnai dedasi išmanančios viską: stiliaus subtilybes, mados tendencijas - taip pat, nes mano galinčios sau leisti paisyti savo norų.

Oooo... Mūsų norai, ypač moterų, yra didžiuliai. Ir ne visada tie norai atitinka galimybes. Na, negali 120 kilogramų sverianti ponia vilkėti aptemptus drabužius, kad ir kaip norėtų atrodyti jaunatviškai. Mūsų senjoros taip pat kartais nejaučia amžiaus apribojimų. Jos turėtų atsiminti: geriau jau atrodyti ne jauna, o "glamūrine" senute. Galbūt ir aš, pavyzdžiui, norėčiau rengtis ir atrodyti kaip Arnoldas Švarcnegeris. Bet juk aš sveriu tik 60 kilogramų, o mano ūgis 175 cm. Todėl ir rengtis aš turiu pagal savo individualią išvaizdą.

Kokios yra šio pavasario mados tendencijos?

Vyrauja 8 ir 9 dešimtmečių mados tendencijos. Praeitą sezoną madingi griežtų formų kirpimai bus negailestingai laužomi. Madingos sudėtingos, sluoksniuotos geometrinės formos: formos formoje. Šį pavasarį yra madingas monochrominis plaukų dažymas. Drabužiuose madingi nėriniai, siuvinėjimai, klostės, drapiruotė, pastelinės spalvos. Tai jautrios, neagresyvios, moteriškos moters sezonas. Ekonominė krizė taip pat turėjo įtakos madai. Jei iki sunkmečio buvo madingi prašmatnūs aksesuarai, prabangūs drabužiai, tai šiandien dizaineriai renkasi klasikinius derinius, praktiškesnes spalvas, drabužius, kuriuos būtų galima dėvėti ne vieną sezoną. Makiaže madinga neoklasika. Raginama laužyti ne tik odos tipų, bet ir spalvų derinimo taisykles.

Ar gražiam vyrui reikia daug pastangų tam, kad gražiai atrodytumei?

Nemažai. Ypač ryte užtrunku, kol galutinai patinku sau. Persirengiu kartais net 2 - 3 kartus. Juk ir šiandien į interviu pavėlavau tik dėl šios priežasties.

Savo garderobo neįsivaizduoji be...

Aksesuarų: diržų, grandinėlių, apyrankių, skarelių, šalikų, kaklaraiščių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

"Lidl Lietuva" logistikos centras pradeda veiklą

 

Ketvirtadienį Kauno rajone, Ramučių kaime, oficialiai atidarytas bendrovės „Lidl Lietuva" logistikos centras. Iš čia Lietuvos bei užsienio gamintojų prekės bus tiekiamos į „Lidl" parduotuves, kurios jau netrukus atvers duris šalies pirkėjams.

Tarptautinės prekybos įmonės logistikos centras, kurio vertė siekia per 38 mln. eurų, yra vienas moderniausių tokio tipo objektų Baltijos šalyse. 2016 m. čia planuojama sukurti iš viso per 100 naujų darbo vietų. Šešių futbolo aikščių dydžio - 42 800 m2 - statinyje įrengtos įvairių funkcinių galimybių sandėliavimo patalpos ir biurai. 14 tūkst. m2 užima šaldomos erdvės.

Prisiimdama atsakomybę už savo veiklą, bendrovė „Lidl Lietuva" teikia pirmenybę pažangioms technologijoms bei rūpestingam išteklių naudojimui. Šią nuostatą atspindi ir logistikos centro įrangos bei valdymo sprendimai.

Pastate įrengti LED šviestuvai padeda taupiai naudoti elektros energiją. Šaldymo įrenginiuose pasitelkiami išimtinai natūralūs šaltnešiai, o vėsinimo ir šaldymo procesų metu pagaminta šiluma naudojama kitoms logistikos centro erdvėms šildyti. Įdiegta atliekų tvarkymo metodika padeda surūšiuoti ir tolesniam perdirbimui paruošti pakavimo medžiagas. Be to, bendrovė naudoja elektros energiją, gaminamą mūsų šalyje iš atsinaujinančių išteklių. Dėl savo techninių ir valdymo ypatumų „Lidl Lietuva" logistikos centras pelnė tarptautinį „BREEAM In-Use" sertifikatą, kuriuo ženklinami pastatai, darantys mažiausią poveikį aplinkai.

Konkreti „Lidl" prekybos tinklo atidarymo Lietuvoje data bus paskelbta užbaigus parengiamuosius darbus.

„Schwarz" įmonių grupė, kuriai priklauso „Lidl" parduotuvės, yra viena pirmaujančių mažmeninės prekybos maisto produktais įmonių Vokietijoje ir Europoje. Šiuo metu „Lidl" veikia 29 šalyse. Tinklo parduotuvės veikia 26 šalyse. Lietuvoje, Serbijoje ir JAV „Lidl" atstovauja vietiniai darbuotojai. Europos šalyse „Lidl" valdo apie 10 tūkst. parduotuvių tinklą ir daugiau kaip 140 prekių paskirstymo centrų. „Lidl" iš viso turi daugiau kaip 200 tūkst. darbuotojų. „Schwarz" įmonių grupės apyvarta 2014 finansiniais metais, lyginant su ankstesniais, išaugo 7 proc. ir siekė 79,4 mlrd. eurų. Darbuotojų skaičius atitinkamu laikotarpiu išaugo 15 tūkst. ir šiuo metu siekia 350 tūkst.

kliente

2015-01-29   15:52

IP: 85.206.183.16

Šaunuolis. nesu šaunesnio ,gabesnio sutikusi.Mašiną vairuoja puikiai plaukus kerpa profesionaliai. Sėkmės jam.

Rita

2010-05-02   07:42

Man visada patiko zmones,kurie nebijo buti savimi!Tokiu-nedaug.Pagarba stropiam,tikslo siekianciam,mokslu nebijanciam jaunuoliui.O ar jis gejus ar ne gejus,tai jo asmeninis reikalas.Man tokie dalykai visai nerupi.Ir kitiems turetu nerupeti.Juk svarbu yra,koks jis zmogus ir koks specialistas.Dar karta reiskiu pagarba tokiam zmogui!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Stilingiausi klaipėdiečiai

Turto bankas aukcione pardavė Klaipėdos policijos komisariatą nuotrauka, foto

Klaipėda, Valstybės valdomo Turto banko rengtame policijos komisariato pastato Klaipėdoje aukcione už jį...

Šventojoje atidaryta pirmoji „Maxima“ nuotrauka, foto

Ūkis, Ketvirtadienį Šventojoje duris atvėrė nauja lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvė, įsikūrusi Mokyklos...

Klaipėdos paplūdimiuose vėl galima maudytis nuotrauka, foto

Vasara, Ketvirtadienio popietę Klaipėdos gelbėtojai pranešė, kad gauti vandens tyrimai parodė, kad maudytis...

Klaipėdos gelbėtojams - antra vieta nuotrauka, foto

Sportas, Šiais metais kasmetinis Lietuvos paplūdimių gelbėtojų čempionatas vyko Nidoje. Po įnirtingos kovos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 33 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 48 min.

Vasara, Paskelbta prieš 50 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...