2019 m. liepos 22 d. 10:55 val., pirmadienis

Metų klaipėdiečiai

Zenonas Šimkus: "Aš gyvenu muzika"

(2)

2015-11-20, 13:01

Rūta KAZLAUSKAITĖ, Rūta ŽUKĖ

Zenonas Šimkus: "Aš gyvenu muzika" nuotrauka, foto

TIKSLAS. Zenonas Šimkus labiausiai norėtų į S. Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestrą suburti talentingiausius ir gabiausius jaunuolius iš visų muzikos mokyklų.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

"Vakarų ekspresas" ir toliau pristato miestelėnų dažniausiai siūlytus kandidatus 2015-ųjų "Metų klaipėdiečio" rinkimuose. "Už jaunatvišką polėkį ir profesionalų požiūrį į muziką, kuriuo uždega jaunąją kartą, už Klaipėdos vardo garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų. Už Klaipėdos regiono jaunųjų muzikantų ugdymą ir sėkmingą dalyvavimą televizijos projekte "Vario audra", - taip buvo įvardintas vienas iš trijų "Meniškos sielos" nominantų Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos pučiamųjų instrumentų orkestro vadovas, muzikos mokytojas ir trimitininkas Zenonas Šimkus.

"Jaučiuosi įvertintas ir netgi šiek tiek pervertintas. Lai ši nominacija tampa avansu į ateitį, kad savo darbą atlikčiau su dar didesniu atsidavimu ir polėkiu", - kuklinosi trimitininkas.

Supranta savo mokinius

Paklaustas, kaip sutaria su savo mokiniais, jaunas orkestro vadovas ir mokytojas teigė jaučiantis jų palankumą ir geranoriškumą: "Taip yra turbūt todėl, kad mus sieja panašus amžius. Juk neseniai pats šioje mokykloje mokiausi, tad labai suprantu jų išgyvenimus, sudėtingą paauglystės laikotarpį. Tai padeda užmegzti ryšį."

Koks turi būti geras pedagogas? Anot Z. Šimkaus, tai - žmogus, kuriuo jaunuoliai galėtų pasikliauti ir netgi paatvirauti. "Mano mokiniai žino, kad visuomet juos ginsiu, palaikysiu ir globosiu", - kalbėjo Z. Šimkus.

Projektas sudomins jaunuolius?

Pastaruoju metu S. Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestro vadovas sukasi it bitutė. Žinia, kartu su orkestru jis dalyvauja muzikiniame projekte "Vario audra". Kas antrą savaitgalį kolektyvui tenka keliauti į Vilnių, vėliau daug laiko ir energijos jie skiria kasdienėms repeticijoms.

"Juk naujam pasirodymui dar reikia sugalvoti kokį judesį, prisistatymą", - teigė "Meniškos sielos" nominantas.

Reklama

Kūrinius, kurie klaipėdiečiams "Vario audroje" jau trečioje laidoje iš eilės atnešė sėkmę, atrenka orkestro nariai ir dainininkų pora Violeta ir Vilius Tarasovai. Z. Šimkus išdavė, jog pasibaigus projektui orkestras žada įrašyti muzikinę plokštelę, o vėliau su projekte pristatyta programa surengti turą uostamiestyje ir visame Vakarų Lietuvos regione.

Tačiau klaipėdiečiai galės išgirsti ne tik "Vario audroje" skambėjusias dainas, bet ir kitus įvairių žanrų, tokių kaip "jazz-pop" ir "jazz-rock", muzikos kūrinius. Nors trimitininkas labiau prijaučia lengvesnio žanro orkestro atliekamai muzikai, nevengia parinkti ir rimtų, sudėtingų kūrinių.

"Kas pusmetį stengiamės paruošti po naują, skirtingą muzikinę programą", - tikino pašnekovas.

Z. Šimkus tikisi, jog projektas labiau sudomins jaunuolius mokytis groti pučiamaisiais muzikos instrumentais.

"Deja, prieš dešimtmetį, kai pats dar mokiausi, jais groti buvo kur kas populiariau nei šiandien. Dabar susidomėjimas po truputį blėsta ir, jei taip toliau, Lietuvoje nebebus kam muzikuoti..." - nuogąstavo pašnekovas.

Galėtų dirbti už dyką

Su kokiais sunkumais susiduria orkestras? Pašnekovas nė nemirktelėjęs atsakė, jog tai - repeticijų trūkumas. Juk norint pasiekti gerų rezultatų, susibėgti porą kartų per savaitę tikrai neužtenka. Nepaisydamas to, Z. Šimkus teigė be galo mylintis savo darbą ir dėl to galėtų jį dirbti už dyką: "Tai man suteikia didelį malonumą ir peną sielai."

Reklama

Kaip dideliu tempu gyvenančiam trimitininkui pavyksta įsikvėpti kūrybinės energijos? Atsigauti nuo įtampos, atsipalaiduoti ir atrasti kūrybinių jėgų jam, kaip ir dažnam klaipėdiečiui, padeda jūra.

Tačiau Z. Šimkus patikino, jog kito pomėgio jis neturįs. O jei ir turėtų, kaži ar tam būtų laiko.

"Aš gyvenu muzika - be orkestro, dar ir pats muzikuoju, groju trimitu, mokau kitus. Tad esu užsiėmęs nuo aštuntos ryto iki aštuntos vakaro", - sakė trimitininkas ir pridūrė, jog atsipalaidavimui renkasi muziką, pavadinimu "tyla".

Kas įskiepijo tokią nuoširdžią meilę muzikai? "Turbūt labiausiai už tai esu dėkingas savo mokytojui Virgilijui Nemaniūnui", - teigė pašnekovas, kuris giminėje tapo turbūt pirmuoju muzikantu.

Paklaustas, koks pagrindinis šiuo metu yra jo tikslas, Z. Šimkus atsakė, kad labiausiai norėtų į konservatorijos pučiamųjų orkestrą suburti talentingiausius ir gabiausius jaunuolius iš visų muzikos mokyklų. Ir kad jis taptų vienu dideliu Klaipėdos jaunimo orkestru.

Reklama

Žymos: zenonas šimkus

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Klaipėdietė

2015-11-20   21:52

IP: 84.209.251.74

Sekmės, Zenonai :)

nata

2015-11-20   15:22

IP: 86.100.14.215

Na ir gyvenk!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Šiemet dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų nuotrauka, foto

Lietuva, Šiais metais dėl tarnybos kariuomenėje vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų, pranešė Krašto...

Pirmąjį pusmetį sergamumas vėjaraupiais padidėjo 31 proc. nuotrauka, foto

Lietuva, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Sekmadienį girtų vairuotojų netrūko nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-07-21, apie 7:40 val., Klaipėdoje, Statybininkų ir Taikos pr. sankryžoje, žiede, automobilio...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...