2019 m. liepos 16 d. 19:07 val., antradienis

Metų klaipėdiečiai

Vitalijaus Rodnovo robotai - pasiekę pasaulio pripažinimą

(3)

"Metų klaipėdiečio" rinkimai persirito į kitą etapą - "Vakarų ekspresas" kviečia balsuoti už penkių nominacijų kandidatus ir nuo šiol pristatys kiekvieną iš jų. Šįkart - apie "Metų šviesuolio" vardui nominuotą robotų konstruotoją Vitalijų Rodnovą, susižėrusį gausybę apdovanojimų įvairiuose robotų kovų čempionatuose.

Šie metai klaipėdiečiui buvo ypač sėkmingi - iškovota pirmoji vieta Europos robotų sumo čempionate "RobotChallenge", kuriame rungėsi apie 500 robotų, taip pat pirmoji vieta savo kategorijoje pasaulinėje olimpiadoje "Robogames" San Franciske. Prieš tai V. Rodnovas dalyvavo ne vieneriose varžybose Baltijos šalyse ir namo parsivežė ne vieną nugalėtojo titulą.

Šiuo metu klaipėdietis intensyviai ruošiasi gruodžio 18-ąją Tokijuje vyksiančioms aukščiausios pasaulinės klasės robotų varžyboms "All-Japan Robot-sumo Tournament". V. Rodnovas - pirmasis lietuvis, pakviestas jose dalyvauti.

"Kol mes kalbamės, braižau dar vieną detalę savo robotui, - telefonu prisipažįsta V. Rodnovas. - Laiko katastrofiškai mažai. Internete jau mačiau savo varžovų nuotraukų - labai pikti, labai stiprūs japoniški robotai."

V. Rodnovas aptarnauja elektroniką vienoje uostamiesčio gamybos įmonėje. Robotai į jo gyvenimą įsiveržė visiškai neplanuotai - prieš šešerius metus, turėdamas laisvo laiko, klaipėdietis ėmėsi konstravimo, ir nuo to laiko tai tapo kone svarbiausia jo gyvenimo dalimi - po šeimos.

"Girdėjau, kad esu nominuotas. Galvojau, kad tai juokas. Nesijaučiu to vertas, nes esu mažas žmogus, nieko labai ypatingo nedarau. Taip, mes užsiimame robotukais, bet kalba turėtų eiti ne apie asmeninius pasiekimus, o apie tai, kad mano veikla padeda išjudinti kitus žmones, įsitraukti į robotikos hobį", - įsitikinęs V. Rodnovas.

Jis sako pastebintis, jog po pergalių įvairiose robotų varžybose padaugėja besidominčiųjų konstravimu - ir ne tik klaipėdiečių. V. Rodnovo žiniomis, robotukų klubo užuomazgos jau atsirado Kaune. Su juo taip pat susisiekia ir pavieniai konstruktoriai, neturintys galimybės lankyti užsiėmimų Klaipėdoje - uostamiesčio robotų kūrėjai yra susibūrę į klubą "Rodman robotics", vienijantį apie 15 aktyvių narių.

"Galėtų būti daugiau žmonių, bet mano tikslas nėra toks, kad kas antras Lietuvos gyventojas pradėtų konstruoti. Bet tai yra svarbu elektronikos studentams. Man daug kas sakė, kad pradėję lankyti būrelį visai kitaip ėmė vertinti teorines paskaitas - teorija tapo gyva", - džiaugėsi V. Rodnovas.

Jį ypač džiugina tai, kad šie žmonės ateityje galės pritaikyti savo žinias ir entuziazmą - būtent pastarasis yra tai, ko kartais pritrūksta. Juk apie senatvę byloja ne pase įrašytas amžius, o nenoras siekti žinių ir tobulėti.

Klaipėdiečiai robotų kūrėjai iniciatyvos nestokoja. Ateinantį balandį Europos robotų čempionatas organizuojamas būtent Klaipėdoje.

"Lauksime daug svečių iš kaimyninių šalių. Manau, kad mūsų robotukai pasirodys gerai, ir jų bus tikrai daugiau nei penkiolikos mūsų klubo narių - apie dalyvavimą galvoja Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras, susidomėjo ir keletas dėstytojų Vilniuje", - robotikos plėtra mūsų šalyje džiaugiasi V. Rodnovas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Dėkojame

2010-11-18   12:19

IP: 195.182.77.221

Yra ant Lietuvos žmonių, nusipelniųsių pagyrimo ir padėkos.

a

2010-11-18   11:35

IP: 78.59.79.249

nagingas vaikis - toli eis.

aldona

2010-11-18   09:22

IP: 88.119.136.97

sveikiname ir džiaugiamės! Netrukus rinkimai į miesto tarybą. Išsirinkime tuos, kurie palaikys jaunuosius talentus, o ne užsiims korupcinių interesų įgyvendinimu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų nuotrauka, foto

Įvairybės, Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų...

Ties raudonu signalu neliks žalių rodyklių į dešinę nuotrauka, foto

Automobiliai, Susisiekimo ministerija informuoja, kad  atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai...

Klaipėdietės Japonijoje pasijuto lyg svajonių pasakoje nuotrauka, foto

Kelionės, "Japonijoje pasijutome lyg aukščiausio lygio žvaigždės. Tokių gerų treniruočių sąlygų, šilto žmonių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...