2019 m. liepos 23 d. 04:37 val., antradienis

Metų klaipėdiečiai

Viktoras Usovas: "Viltys - į jaunimą"

(1)

Viktoras Usovas: "Viltys - į jaunimą" nuotrauka, foto

Klaipėdietis Viktoras Usovas nesyk girdėjo aukščiausiojo laipsnio pagyrimų - tapęs šauniausiu Lietuvos kolegijų studentu, gavęs "Jaunosios auksinės širdies" apdovanojimą už aktyvią savanorišką veiklą, šiemetiniuose pilietiškiausių miestelėnų rinkimuose tapęs jauniausiu finalininku. Tačiau tas, kuris kryptingai daro gera, darys tai ir be skambių pagyrimų, - įsitikinęs vaikinas.

"Todėl norėčiau, kad apdovanojimai skatintų ne mane, o kitus jaunus žmones, - vylėsi 23-ejų Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos tarptautinio verslo vadybos trečiakursis. - Tikslingiau būtų išskirti savarankišką nominaciją jaunimui. Tik nedaugelį pavykusių gerų darbų padariau visiškai vienas.

Dažniausiai pašonėje yra žmonių, kurie veikia išvien. Lyderis, kuris yra puse žingsnio priekyje, labiau pastebimas. Tačiau tas, kuris veikia, savo sieks ir be jokių apdovanojimų. Anksčiau ir aš labai mėgau gražiai pakalbėti, užuot tuo metu ėmęsis darbų. Tačiau kuo toliau, tuo aiškiau suprantu, kas turi vertę."

Jo teigimu, pilietiškumas sutampa su neabejingumu tam, kas vyksta aplink, ir noru prisidėti, kad tavo miestas ir valstybė klestėtų. "Klaipėda man visada imponavo. Neketinu iš čia išvažiuoti, nors, žinoma, niekada nesakyk niekada", - teigė klaipėdietis, baigęs "Aitvaro" gimnaziją.

Moksleivių, o vėliau - studentų savivaldos bei nevyriausybinių organizacijų aktyvus narys, karatė kyokushin mokyklos atsakingasis sekretorius bei teisėjas, V. Usovas didžiausiais savo autoritetais vadina tėvus ir draugus.

"Nuo mažens buvau mokomas padėti kitiems. Tiesa, pasitaiko, jog artimieji paburnoja, kad, padėdamas kitiems, nebeskiriu laiko saviems", - juokėsi 23-ejų vaikinas, nepraleidžiantis progos pabendrauti ir pakonsultuoti nevyriausybinių organizacijų narių, užsukti aplankyti bičiulių uostamiesčio mokyklose, organizuojantis ir vedantis įvairius renginius.

Būdamas Klaipėdos jaunimo reikalų tarybos narys, V. Usovas itin daug vilčių sieja su jos veikla. "Nors tarybos paskirtis - patariamoji, manau, visada galima sugalvoti veiklos, kuria neapsiribotume posėdžiais ir bendravimu su Savivaldybe", - sakė vaikinas.

Viena iš pokalbininko vizijų, kurią jis su bendraminčiais nori įgyvendinti Klaipėdoje, - atgaivinti miesto mokyklų parlamentų bei uostamiesčio mokinių tarybos veiklą.

"Šiuo metu deriname planą suvienodinti rinkimų į parlamentus sistemą ir juos organizuoti tą pačią savaitę visame mieste, kad tuo metu jo mokyklose vyktų linksmas šurmulys su tikromis rinkimų kampanijomis, kandidatai išradingai ieškotų būtų patraukti savo pusėn rinkėjus, - kalbėjo V. Usovas. - Kol kas mokinių savivalda aktyviau veikia daugiausia trečdalyje miesto mokyklų."

Uostamiesčio specifika - čia veikiančios jaunimo organizacijos neretai lieka be lyderių, kai šie, pabaigę mokyklą, išvažiuoja studijuoti kitur. V. Usovo nuomone, išgelbėti nuo greitos kadrų kaitos galėtų ne tik nuoseklesnis organizacijų darbas, bet ir ilgesnės moksleivių savivaldos vadų kadencijos.

"Miesto mokinių tarybos pirmininku galėtų būti ir studentas, - svarstė vaikinas. - O efektyvus jos funkcionavimas atveria plačias perspektyvas - pavyzdžiui, rašyti projektus įvairiems fondams, plėtojant jaunimo veiklą."

Vaikino nuomone, reikia dirbti ne tik su mokiniais, bet ir su pedagogais. "Žaidi politiką", - papriekaištauja kai kurie iš jų pažangiems jaunuoliams, kurie nori važiuoti į seminarą. Šitoks požiūris nepelnytai nuvertina jaunimo siekius", - sakė V. Usovas.

Pokalbininko teigimu, tam, kad išugdytume aktyvios ir entuziastingos jaunuomenės gretas, prireiks apie 10-15 metų. Tačiau tai esanti investicija į visos šalies gerovę.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Klaipėdoje pora nuolat mylėjosi šalia vaikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos teisme išnagrinėta reta byla – sugyventinių pora nuteista už tai, kad...

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...