2021 m. sausio 19 d. 05:11 val., antradienis

Metų klaipėdiečiai

"Tylios šventovės" peraugo į naują projektą

Reklama

Unikalus multimedijos projektas "Tylios šventovės", kurį sukūrė menininkai Augustinas Našlėnas ir Vilius Jokubaitis, sulaukė didžiulio žiūrovų susidomėjimo ir pripažinimo. Išskirtinis kūrinys ir jo autoriai, "Metų klaipėdiečio" konkurse pristatyti "Metų atradimo" nominacijai, pateko į jo finalą.

"Tai dar vienas patvirtinimas, kad mūsų projektas tikrai pavyko ir pasiekė žmonių širdis", - džiaugėsi sėkme Klaipėdoje gyvenantis A. Našlėnas ir Glazge reziduojantis V. Jokubaitis.

"Tylias šventoves" du jauni multimedijos menininkai kūrė dvejus metus. 90 minučių trukmės instaliacijoje sumontuoti A. Našlėno fotografuoti vaizdai iš devynių istoriškai ir dvasiškai reikšmingų vietų Klaipėdos rajone, išsidėsčiusių palei Minijos upės slėnį nuo Macuičių gyvenvietės iki Kvietinių kaimo ir sigilų - baltiškų ženklų, kuriuos autorius išvydo medituodamas tose vietose. Beje, baltiški sigilai projekto metu buvo išleisti ir kaip atskiras atvirukų rinkinys, papildantis instaliaciją, suteikiantis daugiau informacijos.

Garso inžinerijos kūrėjas V. Jokubaitis kūrė instaliacijos "Tylios šventovės" garso takelį. Jame skaba šventose vietose įrašyti garsai, taip pat su specialia technika į garsų kalbą transformuoti sigilai.

Šiuolaikinio meno kūrėjai savo darbu siekė įkvėpti žiūrovus, kad šie ieškotų kitokių, subtilesnių kontaktų su savo aplinka būdų, paskatinti domėtis istorine krašto praeitimi, baltų kultūros paveldu, ypač - išlikusiais senoviniais ženklais.

Per trumpą šių metų tarpkarantininį laikotarpį projektas buvo nemokamai pristatytas Klaipėdoje, Palangoje, Kartenos festivalyje "Kuršių vartus atkėlus", Vinetu kaime prie Kretingalės vykusiame "Kokopelli" festivalyje ir renginyje "Kaukynės", Kuršėnuose Vitkausko bibliotekoje vykusiema seminare.

Reklama

"Dar turėjome pristatyti "Tylias šventoves" gimtuosiuse Gargžduose, tačiau karantinas sumanymą nukėlė. Tikimės, instaliaciją ir toliau vežioti po mažesnius Lietuvos miestelius, kai pandemija bus suvaldyta", - sakė A. Našlėnas, apgailestaudamas, kad "Tylių šventovių" negalima perkelti į virtualią erdvę, nes tai patyriminis kūrinys, kuriam demonstruoti pasitelkiama speciali vaizdo ir garso įranga.

"Žiūrovai tarsi įeina į kūrinį ir būdami jame patiria tam tikras būsenas, išgyvenimus. Buvo nuostabu girdėti jų atsiliepimus po to, kad kurinys sukėlė meditatyvias patirtis. Žmonės jas apibūdindavo skirtingai, tačiau iš tiesų kalbėjo apie tą patį - jiems pavyko užmegzti dvasinį ryšį", - džiaugėsi A. Našlėnas.

Po sėkmingo "Tylių šventovių" pristatymo menininkai bendradarbiauja toliau. Šiuo metu jie kuria naują projektą. "Tęsiame "Tylių šventovių" temą, tačiau greičiausiai tai bus gyvas pasirodymas, performansas", - intrigavo A. Našlėnas.

ĮKVĖPIMAS. Augustino Našlėno ir Viliaus Jokubaičio projektą "Tylios šventovės" inspiravo gimtosios vietos Klaipėdos rajone.

Asmeninio albumo nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Trisdešimties metų sukaktį rudenį paminėjęs dienraštis "Vakarų ekspresas" tęsia jau daugiau nei...

"Metų klaipėdiečio" rinkimai - prasminga tradicija nuotrauka, foto

Baigėsi jau 26 kartą "Vakarų ekspreso" inicijuoti "Metų klaipėdiečių" rinkimai - buvo...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkės dr. Raimondos Nabažaitės...

Raimondai Nabažaitei problemos diktuoja originalias idėjas nuotrauka, foto

"Metų klaipėdiečio" rinkimuose į nominacijos "Metų atradimas" finalą patekusi būsimoji bendrosios praktikos...

"Per visą karantiną siuvome ir sunkiai dirbome" nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...