Talentas atsiskleidė chemijos pamokose

Talentas atsiskleidė chemijos pamokose

Šiemet septyniolikos baigęs mokyklą klaipėdietis Dovydas Drakšas tapo vieno geriausių pasaulyje universitetų studentu. Iki tol jis tapo kelių tarptautinių gamtos mokslų ir chemijos olimpiadų prizininku ir nugalėtoju.

D. Drakšas yra vienas iš trijų finalininkų "Jaunojo talento" nominacijoje "Metų klaipėdiečio" rinkimuose. D. Drakšas sakė, kad būti nominuotam - malonu, tačiau vaikinas to pernelyg nesureikšmina. Apskritai jis džiaugėsi, kad visuomenė atkreipia dėmesį į jaunimą, į tai, ką jauni žmonės sugeba ir ko pasiekia.

Pokalbininkas prisiminė, kad mokydamasis mokykloje dalyvavo daugelyje įvairių olimpiadų, tačiau daugiausia - gamtos mokslų ir chemijos. Į Lietuvą iš tarptautinių olimpiadų anksčiau parsivežęs ir bronzą, ir sidabrą, šiemet Dovydas iš Azerbaidžane vykusios tarptautinės chemijos olimpiados grįžo pasipuošęs aukso medaliu.

Už meilę chemijai D. Drakšas sakė esąs dėkingas jį šiuo mokslu sudominusiai mokytojai. Aštuntoje klasėje pradėjęs pažintį su chemija, devintoje klasėje jau pelnė tarptautinės olimpiados sidabrą. Būdamas devintokas, D. Drakšas nusprendė, kad nenori gaišti laiko mokykloje, tad eksternu baigė ir dešimtąją klasę. Per vienerius mokslo metus baigęs dvi klases, devintokas peršoko į vienuoliktą klasę.

"Buvo nelengva, tai užėmė laiko, bet norėjau kuo greičiau tapti universiteto studentu", - motyvą paaiškino D. Drakšas.

Jis teigė pajutęs, kad chemija yra ta sritis, kuri jam labai gerai sekasi, ir tuomet nusprendė savo ateitį sieti būtent su šiuo mokslu. Klaipėdietis buvo apsisprendęs, kad studijuoti nori Didžiojoje Britanijoje, Kembridžo universitete.

"Apie studijas Lietuvoje net negalvojau. Jei būčiau neįstojęs iš pirmo karto, būčiau grįžęs į Lietuvą, čia palaukęs metus ir bandęs stoti į Kembridžą iš naujo", - neabejojo D. Drakšas.

Atkakliai savo tikslo siekiantis vaikinas studijuoja gamtos mokslų programą, kuri leidžia rinktis iš daugybės dalykų, susijusių su šia sritimi. Toks pasirinkimas, anot D. Drakšo, leidžia gilintis į įvairius gamtos mokslų aspektus. Semestrai Kembridže trunka neilgai, maždaug du mėnesius, paskui būna apie pusantro mėnesio pertrauka, paskui vėl kimbama į mokslus. D. Drakšas, jau paragavęs Kembridžo mokslų skonio, teigia esantis labai patenkintas savo pasirinkimu ir ateityje save mato būtent chemijoje, tik dar nežino, kurioje jos atšakoje.

Kartais vunderkindu pavadinamas D. Drakšas juokiasi, kad tokiu savęs nelaiko, tačiau pripažįsta, kad yra akivaizdžiai pranašesnis už daugumą bendraamžių. Ko gero, jo istoriją galima laikyti pavyzdžiu, kaip reikia mokytis ir siekti tikslo, tačiau dabar moksleiviams sunku nuspręsti, kokį kelią rinktis, trūksta motyvacijos. Dovydas linkėjo moksleiviams, bendraamžiams, ieškantiems savęs, gerai pagalvoti, kurioje srityje jiems sekasi geriau nei kitose, kuri atrodo įdomi, tam skirti kuo daugiau jėgų, stengtis gilinti savo žinias ir tobulinti įgūdžius, tuomet ir bus galima save geriausiai realizuoti.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder