2019 m. birželio 27 d. 05:04 val., ketvirtadienis

Metų klaipėdiečiai

Senolį išgelbėję pareigūnai: "Įprasta diena virto šokiruojančia"

(4)

Senolį išgelbėję pareigūnai: "Įprasta diena virto šokiruojančia" nuotrauka, foto

ĮVERTINIMAS. Per tarnybos laikotarpį Aidas Karmonas (kairėje) skatintas padėkomis, piniginėmis išmokomis, papildomomis atostogomis. Kartu su kolega Ernestu Stonkumi už išgelbėtą senolio gyvybę kovo 24-ąją jie abu buvo apdovanoti trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu "Už nuopelnus".

© Asmeninio albumo ir Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos kelių policijos patruliams Ernestui Stonkui ir Aidui Karmonui yra mįslė, kas juos pasiūlė nominacijai "Už metų nuopelnus" "Metų klaipėdiečio" rinkimuose. Visgi jų nuopelną - ne tarnybos metu išgelbėjo viešoje vietoje iš gyvenimo pasitraukti sumaniusio senolio gyvybę - aukštu apdovanojimu įvertino ir Lietuvos policija.

Prieš pusę metų įvykusią istoriją ir patys pareigūnai vis dar prisimena jusdami šiokį tokį šoką. Atrodytų, eilinės dienos, kai jie buvo iškviesti liudyti vienoje byloje Klaipėdos apylinkės teisme, neturėjo niekas sutrukdyti. Tačiau ramybę pertraukė sunkiai apibūdinamas moters klyksmas kitoje S. Daukanto gatvės pusėje.

Sustingdė klyksmas

"Klyksmas buvo toks siaubingas, jog net sudrebėjome. Su kolega pasileidome bėgti link tos vietos - atrodė, jog prie medžio tiesiog stovi du žmonės, bet tai, ką pamatėme, sukrėtė - senelis ant medžio pakabintoje kilpoje nusprendė pasitraukti iš gyvenimo", - tos dienos įvykius prisiminė A. Karmonas.

Pribėgę patruliai iškart ėmėsi gelbėti senolį - E. Stonkus čiupo laikyti už kojų ir su kolega šiaip taip nulaužė šaką, kad žmogų būtų galima nuleisti ant žemės.

"Tai buvo sekundžių reikalas - senelis jau buvo pamėlęs, tad puolėme jo gaivinti, iškvietėme greitąją, policijos ekipažą", - pridūrė E. Stonkus.

Vyrai neneigia, jog šis įvykis itin sukrėtė. 31-erių A. Karmonas, policijoje dirbantis beveik 9 metus, ir 21-erių E. Stonkus, patruliu esantis pusantrų metų, sakė, jog jų karjeroje šis įvykis paliks žymę.

"Darbo metu, daugiausia sulaukus iškvietimų, yra tekę susidurti su visokiais žmonėmis - ir su ginklu, ir su peiliais po nosimi mojuodavo", - visgi pridūrė A. Karmonas.

Profesiją rekomenduotų

Jis pasakojo, jog nebuvo iš tų, kurie vaikystėje itin žavėjosi policininko profesija. A. Karmonas prieš dešimtmetį savo karjerą pradėjo dirbdamas ugniagesiu, vėliau, laimėjus konkursą, jo keliai nuvedė į Skuodo rajoną, kur jau tapęs policijos sistemos darbuotoju darbavosi apylinkės inspektoriaus padėjėju.

"Visgi mane labiau žavėjo darbas su žmonėmis, eismo priežiūros vykdymas, tad po metų atsirado proga pereiti į patrulio pareigas, o po to tapti kelių policininku", - pasakojo jis.

Paklaustas, kokios savybės visgi turėtų dominuoti, jei žmogus renkasi policininko profesiją, A. Karmonas išskyrė visapusišką sąžiningumą aplinkiniams ir sau, gebėjimą bet kurioje situacijoje rasti teisingiausią sprendimą abiem pusėms, jog neliktų nuskriaustas nė vienas.

"Tai toks darbas, kai tu nesaugai savęs ir niekada neatsuki nugaros. Ypač tada, kai žmogus šaukiasi pagalbos", - pridūrė jis.

E. Stonkus, atvirkščiai, nuo vaikystės svajojo tapti policininku ir džiaugiasi, jog šią svajonę pavyko įgyvendinti.

"Ne tik turiu teisę, bet būdamas pareigūnu privalau gelbėti ir pagelbėti žmonėms. Šis darbas pirmiausia traukė savo specifika - patrulio darbas kasdien vis kitoks, šiame darbe gausybė iššūkių", - tikino E. Stonkus.

Pagrindinis abiejų pareigūnų darbas - keliuose. Vyrai prižiūri eismą, dalyvauja reiduose ir kt.

"Nors dirbu neseniai, džiaugiuosi, jog požiūris į policiją yra gerokai pasikeitęs nuo to, ką pasakojo vyresni žmonės. Gauname ir padėkų, kurias, žinoma, kartais praskiedžia ir negatyvūs žmonės", - neslėpė E. Stonkus.

A. Karmonas pridėjo, jog labiau teigiamai į policiją žiūri vyresnio amžiaus žmonės, kurie ir nubausti ar pabarti padėkoja ir pažada taisyklių nelaužyti. O štai jaunimas pareigūnais būna labai nepatenkintas, atsikalbinėja, pasitaiko, jog kartais viskas išsirutulioja iki teismų, kur reikia ginti pareigūno garbę ir orumą.

"Visgi jaunimui, kuris svarsto apie pareigūno darbą, linkėčiau tokios svajonės nepaleisti, ypač jei žmogus yra nesavanaudis. Policija moderni, sąlygos gerėja, o pats darbas yra geras ir įdomus", - pažymėjo A. Karmonas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vija

2016-11-23   09:58

IP: 86.100.16.109

Džiugu skaityti tokius straipsnius, apie šitokius puikius policininkus, jų pokalbis jaučiasi, tikrai nuoširdus , tikiu, jie tokie ir savo kasdieniniame darbe. Svajoju, kad kada nors jie užims aukštas pareigas ir savo pavyzdžiu pakeis visą Policijos veidą.Sėkmės Jums.

Zenonas Priekuliškis

2016-11-23   09:57

IP: 78.61.173.70

Būtų įdomu gauti dieduko koordinates. Prie teismo šiaip nesikaria. Matomai neradęs teisybės, o kenčiančių nuo teismų priimtų abejojamų sprendimų apstu. Mano tel. 8 662 33770.

to

2016-11-22   21:47

IP: 78.58.254.108

o kur tokio nusikaltimo požymiai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Rūkytos žuvies mėgėjai Palangoje turi kuo džiaugtis nuotrauka, foto

Vasara, Lietuviams poilsis prie jūros neatsiejamas nuo vieno produkto - rūkytos žuvies. Tiesa,...

Karščiausią dieną nustebino pliaže pamatytas reginys nuotrauka, foto

Vasara, Sinoptikai prognozuoja, kad trečiadienis net ir pajūryje gali būti ypatingas – tikėtini...

Klaipėdos irkluotojų pergalės Šiauliuose nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vyko atviras Lietuvos jaunučių čempionatas, Lietuvos irklavimo federacijos II taurės etapas...

Palangos paplūdimyje - kovos už gyvybę nuotrauka, foto

Kriminalai, Palangoje - kraupi poilsiautojo mirtis. Sekmadienį vandenyje vyrą pastebėjo ir ištraukė paplūdimyje...

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...