2020 m. spalio 24 d. 04:02 val., šeštadienis

Metų klaipėdiečiai

Romaldas Sakalauskas: "Esu perfekcionistas"

(5)

Romaldas Sakalauskas: "Esu perfekcionistas" nuotrauka, foto

PRISIMINIMAS. "Turėjau 24 auklėtinius, su kuriais bendrauju iki šiol, visus vienija ir problemos, ir džiaugsmai. Tas gyvenimo etapas man buvo labai vertingas, labai šviesus", - prisimena Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas, gydytojas chirurgas Romaldas Sakalauskas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Šiais metais "Metų klaipėdiečio" rinkimuose Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas, chirurgas Romaldas Sakalauskas už nuopelnus medicinos srityje buvo nominuotas "Garbės klaipėdiečio" kategorijoje. Tačiau, ko gero, nedaug kas žino, kad R. Sakalauskas kadaise dirbo visai kitokį - mokytojo - darbą.

Ligoninės vadovas buvo nominuotas už tai, kad Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje Vakarų Lietuvos gyventojams teikiamos kokybiškos medicinės paslaugos, darbuotojai yra aprūpinti moderniausia medicine įranga, o kasmet gražėja ir klesti ne tik R. Sakalausko vadovaujama ligoninė, bet ir Klaipėdos miestas.

R. Sakalausko kandidatūra pirmame "Metų klaipėdiečio" etape sulaukė 2 453 balsų.

Gydytojas pokalbį pradėjo nuo minties, kad gyvenimas yra filosofija, tačiau kiekviena diena yra darbas. Tačiau R. Sakalauską džiugina tai, kad miesto žmonės darbus įvertina ir mini geru žodžiu.

"Klaipėdos krašto pacientai nusipelnė gydytis patogiose palatose, gražesnėje aplinkoje. Kadangi esame įsikūrę miesto centre, džiaugiuosi, kad pavyko pagražinti ne tik ligoninės vidų. Sena ligoninė buvo nuniokota, apleista, Puodžių gatvėje pastatas neturėjo nei stogo, nei durų. Šiandien žmonės mato gražų pastatą, o kartais prie jo net fotografuojasi turistai. Atnaujintas beveik du šimtus metų skaičiuojantis pastatas Herkaus Manto gatvėje ir kiti filialai", - vardijo R. Sakalauskas.

Pusantro tūkstančio žmonių kolektyvui vadovaujantis R. Sakalauskas neslėpė, kad tokiame darbe netrūksta ir situacijų, kai tenka pasakyti griežtesnį žodį, tačiau stengiamasi išlaikyti pusiausvyrą.

Reklama

Galima sakyti, kad praktikos vadovauti pašnekovas įgijo būdamas vos devyniolikos.

R. Sakalauskas pasakojo, kad buvo atvykęs į Klaipėdą mokytis pirmoje internatinėje mokykloje Klaipėdoje, nes norėjo stoti į mediciną. Mokykloje vienas autoritetų R. Sakalauskui buvo istorijos mokytojas Stanislovas Rumbutis, kurio dėka tuo metu dar tik būsimasis medikas ėmė domėtis istorija, o šios žinios netrukus pravertė.

"Norėjau tapti gydytoju, bet pirmu bandymu neįstojau. Grįžau į Skuodo rajoną, Šačių vidurinėje mokykloje mokiau istorijos. Kitais metais taip pat nepavyko įstoti, todėl mokiau dar metus, išleidau auklėtinių klasę. Turėjau 24 auklėtinius, su kuriais bendrauju iki šiol, visus vienija ir problemos, ir džiaugsmai. Tas gyvenimo etapas man buvo labai vertingas, labai šviesus. Tada buvo mažai intrigų, buvo jaunatviškas požiūris, dideli siekiai, daug optimizmo, gyvenimas atrodė labai gražus", - senus laikus prisiminė R. Sakalauskas.

Jaunystėje atrastas susidomėjimas istorija niekur nedingo. Iki šiol vienas iš gydytojo pomėgių yra karo istorijos knygos, archyviniai dokumentai apie pasaulinius karus, taip pat - aktyvus laisvalaikis, kelionės.

Tačiau toli atitrūkti nuo medicinos temų sunku net ir laisvalaikiu, mat visa R. Sakalausko šeima susijusi su šia sritimi: žmona ir sūnus yra farmacininkai, dukra - gydytoja.

"Norisi judėti, eiti, ko nežinau - sužinoti. Gyvenimas prasideda ten, kur dar nenueita, kas neišmokta. Esu perfekcionistas - noriu, kad būtų gražu mieste, gražu namuose. Siekiu nedaryti to, kas jau yra padaryta, noriu atrasti savo kelią, pasukti viską savo kampu. Galbūt jis nebus pats geriausias, bet taip galima save išbandyti ir galbūt atrasti save. Tad ir ligoninėje mane "veža" netikėti bendradarbių sprendimai, naujų gydymo paslaugų atradimas ir kitokios naujovės darbe", - atviravo R. Sakalauskas.

Reklama

"Visa tai sukuria pasitenkinimą gyvenimu. Mes, kaip miestas, kaip įstaiga, galime siekti pokyčių, aš, kaip žmogus, galiu tai daryti. Pokyčius reikia pradėti nuo savęs - geras darbas gali būti ir šypsena praeiviui gatvėje", - kalbėjo Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nnnnn

2019-01-25   19:57

IP: 185.11.26.161

Praradau tikėjimą šio žmogaus vadovaujamos ligoninės gydytojo darbu. Teko asmeniškai susidurti. Nelinkėčiau tokio požiūrio į pacientus niekam. Korupcija medicinoje klesti.

Klaipėdiečiai

2018-11-24   08:59

IP: 78.62.31.152

Labai džiaugiames šia nominacija, nes, iš tiesų, kalbant apie klaipėdietį Romaldą Sakalauską, gydytojas, chirurgas, vadovas, mokytojas, žmogus, pilietis- visus šiuos žodžius norisi rašyti iš didžiosios raidės.

Per daug jam garbes

2018-11-23   23:54

IP: 78.61.177.253

Nevertas,nera jo moralines savybes aukstumoje,tik pats apie save geros nuomones

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Trisdešimtmetį švenčiantis dienraštis "Vakarų ekspresas" jau 26-ąjį kartą kviečia pastebėti ir pagerbti...

Paskatinkime atsakingą verslą nuotrauka, foto

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ išlaiko tradiciją ir jau 26-ąjį kartą kviečia pastebėti ir ...

Jau galima siūlyti kandidatus „Metų klaipėdiečio“ konkursui nuotrauka, foto

"Mes dalyvaujame artimo meilės liudijime", - šie aktorės Virginijos Kochanskytės ištarti žodžiai,...

Apdovanojimai, kuriais didžiuojasi ir prezidentai, ir pasaulinio lygio žvaigždės nuotrauka, foto

Antradienio vakarą iškilmingos ceremonijos metu Klaipėdos dramos teatre jau 25-ąjį kartą buvo...

25-ąjį kartą apdovanoti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

SAM: Klaipėdos savivaldybė - raudonojoje zonoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi nuotrauka, foto

COVID-19, Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Psichologija, Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Sportiškajai Nikitinų šeimynėlei - 17 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Sportiškoji Nikitinų šeima - Anatolijus ir Irena bei jų dukra Ilona Songailienė...

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 6 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...