2019 m. liepos 23 d. 08:35 val., antradienis

Metų klaipėdiečiai

Prasideda "Metų klaipėdiečio" rinkimai

Prasideda "Metų klaipėdiečio" rinkimai nuotrauka, foto

STAIGMENA. Praėjusiais metais "Už metų nuopelnus" apdovanoti policijos pareigūnai Fajeta Rušinskytė ir Nerijus Butkus teigė, kad tai jiems buvo didelė staigmena ir įvertinimas. "Mes negalvojome, kad apie tai kas nors apskritai sužinos, o juo labiau kad būsime apdovanoti "Metų klaipėdiečio" rinkimuose", - teigė pareigūnai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

"Niekada nebus per daug pagarbos ir dėkingumo ženklų žmonėms, kurie aktyviai dalyvauja Klaipėdos visuomeniniame ar kultūriniame gyvenime. Ypač tiems, kurių veikla miestiečiams yra matoma ir pažįstama", - 24-ąjį kartą prasidedant "Metų klaipėdiečio" rinkimams sako uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

"Vakarų ekspresas" klaipėdiečius ir vėl kviečia pagerbti labiausiai įvairiose srityse nusipelniusius miestiečius: šiandien prasideda "Metų klaipėdiečio" rinkimai.

Jau dabar "Vakarų ekspreso" skaitytojai ir portalo www.VE.lt lankytojai keturioms nominacijoms gali siūlyti nusipelniusius klaipėdiečius, kolektyvus bei organizacijas.

"Garbės klaipėdietis" - tai asmenybė, dėl kurio viso gyvenimo darbų mūsų miestas, jo ir kitų žmonių gyvenimai keitėsi, keičiasi ir keisis į geresnę, gražesnę pusę. Nominacija "Meniška siela", kaip ir visuomet, skiriama įvairiose meno srityse šiemet geriausių rezultatų pasiekusiam klaipėdiečiui. "Jaunasis talentas" - tai perspektyvus, veiklus, talentingas jaunasis klaipėdietis. Na, o nominacijai "Už metų nuopelnus" bus galima siūlyti kandidatus, kurie per šiuos metus savo darbais garsino mūsų Klaipėdą.

Rinkimus sudarys du etapai. Pirmojo etapo metu, nuo šiandien iki pat lapkričio 11 d., visuomenė gali siūlyti kandidatus visoms šioms nominacijoms, antrojo etapo metu (lapkričio 12-28 d.) vyks balsavimas. Rinkimus vainikuos "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo vakaras, kuris vyks lapkričio 29 d.

Kandidatūras nominacijoms galima pateikti el. paštu: klaipedietis@ve.lt arba atėjus tiesiai į redakciją.

Dėmesys įkvepia ir motyvuoja

Reklama

Klaipėdos miesto vadovas V. Grubliauskas pasidžiaugė, kad uostamiestyje vyksta tokie gražūs renginiai kaip "Metų klaipėdiečio" rinkimai ir, pasak jo, būtų dar geriau, kad tokių iniciatyvų ateityje tik daugėtų.

"Kai kurie žmonės daro gerus darbus ar kuria meną ne dėl to, kad būtų pastebėti ar įvertinti, o todėl, kad jie tiesiog kitaip negali. Tačiau, jei šie žmonės nelieka šešėlyje, sulaukia pelnyto dėmesio ar netgi apdovanojimų, tai juos įkvepia ir motyvuoja tolesniems darbams", - pastebėjo meras.

Klaipėdos miesto vadovas džiaugiasi, kad keturios nominacijos, kurioms galima siūlyti nusipelniusius miestiečius, aprėpia platų žmonių spektrą ir atspindi Klaipėdos bendruomenę bei identitetą.

"Metų klaipėdiečio" rinkimai yra puiki proga nusilenkti tiems, kurie kuria miesto istoriją", - kalbėjo V. Grubliauskas.

Ir garbė, ir atsakomybė

Praėjusiais metais Garbės klaipėdiečiu išrinktas sunkiosios atletikos tėvu vadinamas Bronislavas Vyšniauskas "Vakarų ekspresui" sakė, kad praėjusiais metais gautas apdovanojimas jam buvo maloni staigmena. Juk, pasak B. Vyšniausko, yra daugybė šio apdovanojimo vertų žmonių, tad gaila, kad tik nedaugelis iš jų būna pastebėti ir įvertinti.

"Kita vertus, šis apdovanojimas yra ir didelė atsakomybė. Atrodo, vieną dieną tave išrenka Garbės klaipėdiečiu, o kitą dieną atsitinka kokia nors bėda ar susiduri su sudėtingais iššūkiais ir pasijunti labai nepatogiai. Tačiau reikia atsiminti, kad neklystančiųjų nėra, o prikibti gali ir prie medžio: kad kamienas palinkęs ar šakos per žemai", - apie malonių staigmenų ir sudėtingų iššūkių kupinus metus kalbėjo B. Vyšniauskas.

Reklama

Šią savaitę su Lietuvos suaugusiųjų sunkiosios atletikos rinktine į pasaulio čempionatą Turkmėnistane išvykstantis pašnekovas teigė, kad sporte, kaip ir visose veiklose, svarbiausia gerai atlikti savo darbą. "Tokia ta sėkmės paslaptis", - šyptelėjo pokalbininkas.

B. Vyšniauskas džiaugėsi atradęs tokius sunkiosios atletikos lyderius kaip Aurimą Didžbalį ir Žygimantą Stanulį. Taip pat atkreipė dėmesį, kad atsiranda ir sėkmingai sportuojančio, perspektyvaus jaunimo.

"Svarbiausia laiku įvertinti menininką"

"Meniška siela" praėjusiais metais išrinktas skulptorius Klaudijus Pūdymas taip pat džiaugėsi, jog buvo pastebėtas "Metų klaipėdiečio" rinkimuose ir pridūrė, kad informacija apie įvairiomis nominacijomis įvertintus miestiečius turėtų būti paskleista plačiau už Klaipėdos ribų.

"Apie tokius žmones turėtų žinoti ne tik klaipėdiečiai, bet ir visa Lietuva ar net Europa", - pastebėjo K. Pūdymas.

Pasak skulptoriaus, sulaukti dėmesio visuomet smagu ir gera, ypač menininkams. "Ir pasaulyje, ir Lietuvoje yra įsteigta daugybė teatro ir kino apdovanojimų, tačiau dailininkai ar skulptoriai įvertinami labai retai. Na, ką darysi, mes jau įpratome dirbti tyliai, ramiai", - teigė K. Pūdymas.

Apdovanojimai, pasak pašnekovo, suteikia įkvėpimo, postūmio dirbti toliau. "Labai gaila, kai žmogus visą gyvenimą dirba, tačiau taip ir lieka nepastebėtas, nepaminėtas, o pripažinimas ateina nebent po mirties. Juk kaip moteriai svarbus komplimentas ar apkabinimas, taip ir menininkui svarbus dėmesys. O svarbiausia, kad kūrėjas būtų įvertintas laiku", - pridūrė pašnekovas.

Reklama

Pasiteiravus, ką K. Pūdymas nuveikė per pastaruosius metus, skulptorius reziumavo, kad metai buvo gana produktyvūs. "Naujų mano darbų atsirado Palangoje, Nidoje. Savo kūrinius pristatau Lietuvoje ir už jos ribų. Praėjusią savaitę Vilniuje vyko mano retrospektyvinės parodos atidarymas, kur pristačiau dvidešimt savo darbų, pagamintų iš metalo, bronzos, akmens ir kitų medžiagų bei jų junginių", - kalbėjo skulptorius.

"Dirbame ne dėl apdovanojimų"

Apdovanojimas "Už metų nuopelnus" 2017 metais įteiktas policijos pareigūnams Fajetai Rušinskytei ir Nerijui Butkui už tarnybos metu išgelbėtą galimai širdies smūgį patyrusio vyro gyvybę.

"Mes negalvojome, kad apie tai kas nors apskritai sužinos, o juo labiau kad būsime apdovanoti "Metų klaipėdiečio" rinkimuose. Mums tai buvo didelė staigmena ir labai malonus įvertinimas", - džiaugėsi F. Rušinskytė.

Pasiteiravus, ar policijos pareigūnams apskritai skiriama per mažai dėmesio, pašnekovė atsakė, kad šios srities atstovai nesiekia apdovanojimų - jie tiesiog atlieka savo darbą.

"Žinoma, visada malonu, kai žmonės padėkoja, o žygdarbius įvykdę pareigūnai taip pat dažnai pastebimi žiniasklaidoje. Tačiau tai - mūsų darbas. Dirbame ne dėl apdovanojimų", - pastebėjo pareigūnė.

Pasiteiravus, ar teko daug gyvybių gelbėti per pastaruosius metus, F. Rušinskytė teigė, kad metai buvo gana ramūs.

Reklama

Nors pati pareigūnė girtis nenorėjo, "Vakarų ekspresas" sužinojo, kad F. Rušinskytė kartu su klaipėdiečių pareigūnų komanda dalyvavo Lietuvos geriausio pareigūno konkurse ir užėmė antrąją vietą.

"Keturias dienas vykusio konkurso metu komandoms teko dalyvauti ekstremalaus vairavimo, šaudymo, taktikos rungtyse. Džiugu, kad komanda užėmė tokią aukštą vietą", - trumpai papasakojo pareigūnė.

Pašnekovė pasidžiaugė, kad toks renginys kaip "Metų klaipėdiečio" rinkimai atkreipia dėmesį į kilnius darbus atliekančius žmones. "Toks pagarbos gestas prieškalėdiniu laikotarpiu yra ypač malonus", - pastebėjo pašnekovė.

N. Butkus taip pat pridūrė, kad pareigūnai nesiekia apdovanojimų, tačiau būti pastebėtam vis tiek yra be galo džiugu.

"Manau, yra daug gražių darbų darančių žmonių - tik reikia juos pastebėti", - teigė pašnekovas.

Reklama

PROGA. Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, "Metų klaipėdiečio" rinkimai yra puiki proga nusilenkti tiems, kurie kuria miesto istoriją.

"Klaipėdai rūpi švietimas ir mokslas"

Per visą "Metų klaipėdiečio" rinkimų istoriją pastebėta ir nemažai jaunų, talentingų ir perspektyvių miestiečių. Na, o praėjusiais metais "Jaunojo talento" nominacijoje daugiausiai balsų surinko Kembridžo universiteto studentas Gilbertas Umbražūnas.

Dalyvaudamas pasaulinėse olimpiadose, garsinti Klaipėdos vardą G. Umbražiūnas pradėjo dar mokykloje. Tačiau gimtojo miesto jaunuolis nepamiršta ir studijuodamas prestižiniame Kembridžo universitete.

"Manau, ši nominacija rodo, kad tikrai dar esu klaipėdietis, o Klaipėdai rūpi švietimas ir mokslas", - teigė vaikinas.

Gamtos mokslus (angl. Natural Sciences) studijuojantis jaunuolis sako, jog kol kas nežino, ką veiks po studijų, tačiau į Lietuvą grįžti labai norėtų.

"Manau, kad įgytas žinias sugebėčiau pritaikyti ir Klaipėdoje, kadangi šis miestas neatsiejamas nuo uosto, pramonės įmonių laisvojoje ekonominėje zonoje", - pridūrė jis.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Seimas svarstys, ar patvirtinti S. Skvernelį premjeru nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas antradienį svarstys, ar patvirtinti Saulių Skvernelį į ministro pirmininko pareigas, kurias...

Kristiną Brazauskienę Neringoje spaudžia bėdos nuotrauka, foto

Lietuva, Iš Turniškių vilos išprašyta prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė gali netekti...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Lietuva, Paskelbta prieš 23 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 36 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...