2019 m. liepos 20 d. 02:53 val., šeštadienis

Metų klaipėdiečiai

"Metų klaipėdiečio" rinkimai: kandidatūros

2016-11-08, 13:01

"Vakarų ekspreso" inf.

"Metų klaipėdiečio" rinkimai: kandidatūros nuotrauka, foto

Reklama

"Vakarų ekspreso" skaitytojai iki rytojaus vidurdienio dar gali siūlyti kadidatus 22-iesiems "Metų klaipėdiečio" rinkimams. Šiandien skelbiame naujausią kandidatų sąrašą.

Dienraščio ir jo portalo skaitytojai vėl rinks Garbės klaipėdietį, Menišką sielą, Jaunąjį talentą ir nominacijos "Už metų nuopelnus" laureatą.

Garbės klaipėdietis - tai asmenybė, kurio viso gyvenimo darbų dėka mūsų miestas, jo žmonių gyvenimai keitėsi, keičiasi ir keisis į geresnę, gražesnę pusę.

"Meniškos sielos" nominacijai siūlomi įvairiose meno srityse šiemet geriausių rezultatų pasiekę klaipėdiečiai.

Jaunasis talentas - perspektyvus, veiklus jaunasis klaipėdietis, šiemet suspindėjęs savo talentu.

Nominacijai "Už metų nuopelnus" galima siūlyti tuos klaipėdiečius, kurių šiemetiniai darbai išgarsino Klaipėdą arba smarkiai pakeitė jos bendruomenės gyvenimą ar patį miestą teigiama kryptimi.

Reklama

Kandidatus nominacijoms galima siūlyti el. p. klaipedietis@ve.lt, "Vakarų ekspreso" profilyje socialiniame tinkle "Facebook" arba atsiųsti, atnešti į "Vakarų ekspreso" redakciją (M. Mažvydo al. 3, Klaipėda) ir mūsų skyrių PC "Akropolis" (Taikos pr. 61, Vokiečių al., prie centrinio įėjimo).

Lapkričio 11-23 d. kviesime balsuoti už tris dažniausiai kiekvienai nominacijai siūlytus asmenis.

Garbės klaipėdietis

Leonidas Donskis (po mirties) - už Klaipėdos vardo garsinimą pasauliniu lygmeniu.
Mindaugas Karalius - už lietuvių kalbos gynimą ir puoselėjimą.
Algirdas Aušra - už jau 14 metų trunkančią iniciatyvą suburti miestiečius prie laužo ir paskanauti žuvienės bei kareiviškos košės.
Inga Grubliauskienė - už Pilies džiazo festivalio organizavimą.
Irena Toliušienė - už vadovavimą senjorų šokių kolektyvui "Klaipėdos zunda" ir tarptautinių senjorų šokių festivalių organizavimą, Klaipėdos ir visos Lietuvos reprezentavimą.
Romas Beržinskas (po mirties) - už neišmatuojamą trijų dešimtmečių darbą su lengvaatlečiais.
Darius Vaitkevičius - Klaipėdos miesto aklųjų ir silpnaregių centro vadovas, šias pareigas einantis visuomeniniais pagrindais.
Loreta Laurinavičienė - Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės mokytoja, šiemet Klaipėdoje išrinkta Metų mokytoja.
Bronius Vyšniauskas - už sunkiosios atletikos žvaigždžių ugdymą.
Osvaldas Kudzevičius - už legendinės jachtos "Lietuva" priežiūrą, jaunimo supažindinimą su buriavimu, jūrine kultūra.
Petras Bielskis - už sovietų lagerių nepalaužtą dvasią, už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, lietuviškojo teatro tradicijų puoselėjimą, sukurtą unikalų liaudiškųjų klojimo teatrų tinklą.
Albinas Vytautas Nausėda - Lietuvos jūrininkų sąjungos ir asociacijos "Jūros veteranai" narys, Europos, pasaulio suaugusiųjų ir veteranų sunkiosios atletikos čempionas, garsinantis Klaipėdą ir Lietuvą, šiemet įrašytas į pasaulio sunkiaatlečių Garbės knygą.
Kazimieras Povilaitis - Lietuvos jūrininkų sąjungos ir asociacijos "Jūros veteranai" narys, žymaus Lietuvos kapitono Liudviko Stulpino vardo įamžinimo ir jūrinio paveldo išsaugojimo komisijos pirmininkas, kurio iniciatyva sutvarkytos ir prižiūrimos Kopgalio kapinaitės Smiltynėje, kur palaidotas kapitonas L. Stulpinas, ant namo, kuriame kapitonas gyveno, iškabintos atminimo lentos.
Kristina Stankutė-Matė - specialioji pedagogė metodininkė, už darbą su specialiųjų poreikių vaikais, jau įvertintą ir Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta Meilės Lukšienės premija.
Valentinas Greičiūnas - už tai, kad subūrė bendraminčius, kurių dėka Klaipėdoje atsirado paminklai Lietuvos vardo 1000-mečiui ir Klaipėdos prijungimui prie Lietuvos paminėti.
Vaiva Purlytė - Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytoja ekspertė - už per visus darbo metus išugdytus talentus.
Simona Šliogerienė - už neišnešiotų naujagimių asociacijos "Neišnešiotukas" atstovavimą Klaipėdos regione.
Algirdas Šumskis - už Lietuvos Vakarų krašto dainų švenčių organizavimą.
Vytautas Dumčius - už Klaipėdos bei visos Lietuvos ir Japonijos ryšių stiprinimą, šios šalies Vyriausybės įvertintą Tekančios Saulės ordinu su aukso ir sidabro spinduliais.

Meniška siela

Aleksandras Golikovas - aklas, kurčias ir nebylus Klaipėdos globos namų gyventojas, sukūręs didžiulį velykinį kiaušinį.
Tomas S. Butkus, Vasilijus Safronovas, Vaidas Petrulis - už unikalią knygą "Klaipėdos urbanistinė raida 1945-1990".
Darius Meškauskas - už įspūdingą vaidmenį spektaklyje "Tėvas".
Žvejų rūmų moterų choras "Dangė" - už tarptautiniame chorų festivalyje "CantaAlMar" laimėtus auksinius diplomus pasaulietinės (lygių balsų chorų) ir sakralinės muzikos kategorijose.
Linas Švirinas - už jaunosios kartos muzikinį ugdymą, renginius šeimai ir koncertus jaunimui, įvairias muzikines terapijas, neįgaliųjų vaikų muzikinį ugdymą.
Jonas Sakalauskas - už sėkmingą vadovavimo Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui pradžią, naujus projektus - atvirus džiazo vakarus bei repeticijas, prikeltą legendinių "bohemiečių" operą "Bohema".
Klaipėdos jaunimo teatras - už tai, kad sugeba sukurti kūrybiškumu ir profesionalumu stebinančius spektaklius, nepaisant finansinio nepritekliaus.
Tomas Ambrozaitis - už sėkmingą vadovavimą dar šiais metais susibūrusiam Klaipėdos jungtiniam jaunimo simfoniniam orkestrui.
Romandas Žiubrys ir VšĮ "Klaipėdos šventės" kolektyvas - už naujų ir jau ilgamečių Klaipėdos švenčių tradicijų kūrimą bei puoselėjimą.
Kęstutis Demereckas - už unikalų "Klaipėdos vaizdų albumą", pasakojantį dar nematytą Klaipėdos miesto istoriją.

Jaunasis talentas

Kristupas Klimkaitis, Jokūbas Žvaliauskas ir Goda Rudytė - J. Karoso muzikos mokyklos pianistai, Latvijoje, Valmieros mieste, vykusiame tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse užėmę prizines vietas.
Eva Griciūtė - Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų dizaino studijos "Kukutis" auklėtinė, pasaulinio haiku konkurso laureatė.
Daniela Atšakina - Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų dizaino studijos "Kukutis" auklėtinė, JAV vykusiame Tarptautiniame konkurse-Pelėdų festivalyje laimėjusi I vietą savo amžiaus kategorijoje. Konkurse dalyvavo vaikų piešiniai iš 47 valstybių.
Livija Valiulytė - "Intrus" šokėja, Europos gatvės šokių čempionate užėmusi 3 vietą.
Gabrielė Zinkutė - J. Karoso muzikos mokyklos pianistė, daugelio tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtoja ("Baltijos perlai" - 1 vieta, "Stockholm Music competition 2016" - 1 vieta, "Musical Fireworks at Baden- Wurttemberg" - 2 vieta).
Klaipėdos futbolo mokyklos komanda "Baltai" - 2015-2016 metų Lietuvos vaikų 7x7 futbolo čempionato nugalėtoja.
Brigita ir Roberta Ivanauskaitės - ypač talentingos dvynės rankininkės, atstovaujančios Klaipėdai rankinio komandoje "Dragūnas-Viesulas", Lietuvos nacionalinės moterų rankinio rinktinės narės.
Skirmantas Mizgiris - Klaipėdos turizmo mokyklos 3 kurso virėjo specialybės mokinys, iš Londone vykusio Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos (AEHT) profesinio meistriškumo konkurso parvežęs aukso medalį.
Eglė Leščiūtė - Juozo Karoso muzikos mokyklos moksleivė, Prancūzijoje vykusiame Didžiajame tarptautiniame pianistų konkurse savo kategorijoje užėmusi pirmąją vietą.
Nikita Pajanok - penkis šimtukus iš brandos egzaminų gavęs Klaipėdos licėjaus auklėtinis, Tarptautinėje mokinių chemijos olimpiadoje iškovojęs sidabro medalį.
Gilbertas Umbražūnas - Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos moksleivis, 47-ojoje tarptautinėje fizikos olimpiadoje pelnęs bronzos medalį.
Edgaras Kerpė - šokėjas, IDO pasaulio čempionų kovų nugalėtojas suaugusiųjų kategorijoje.

Nominacija "Už metų nuopelnus"

Alfredas Udra - 86-ojo Lietuvos stalo teniso turnyro čempionas.
Ernestas Stonkus ir Aidas Karmonas - patruliai, ne tarnybos metu išgelbėję viešoje vietoje iš gyvenimo pasitraukti sumaniusio senolio gyvybę.
Jurgis Rumiancevas - klaipėdietis ugniagesys, su kolegomis pasaulio stipriausio ugniagesio varžybose "Challenge 911" užėmęs antrąją vietą, "Firefighter Combat Challenge" ir Europos "Toughest Firefighter Alive" čempionatų individualioje įskaitoje iškovojęs antrąją vietą, o su kolegomis laimėjęs estafetės rungtį.
Kristina Paulikė - Vakarų Lietuvos tėvų forumo vadovė, koordinavusi visuomeninę iniciatyvą, kurios dėka miesto Taryba pakeitė mokesčio už darželius tvarką, kad ji labiau atitiktų tėvų interesus.
Aurimas Didžbalis - už sunkiosios atletikos olimpinį bronzos medalį.
Auksuolė Stropienė - Klaipėdos moterų rankinio komandos "Dragūnas-Viesulas" trenerė, kurios vadovaujama ekipa pirmą kartą Klaipėdos istorijoje laimėjo bronzos medalius.
Tomas Kiauka - už diskusiją "Kultūros sostinė - su bankrutuojančia kultūra?", sulaukusią ne atgarsių iš uostamiesčio menininkų, bet ir inicijavusią valdžios sprendimus.
Ramunė Adomaitienė - lengvaatletė, šiemet tapusi Europos ir Pasaulio neįgaliųjų vicečempione, parolimpiadoje užėmusi ketvirtąją vietą.
Augustas Navickas - tapęs jaunausiu Rio parolimpinių žaidynių irkluotoju ir užėmęs 10-ą vietą bei pagerinęs savo asmeninį rezultatą.
Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai - už LKL vicečempionų taurę.
Klaipėdos pramonininkų asociacija - už iniciatyvą finansiškai prisidėti prie kalėdinės dvasios kūrimo uostamiestyje.
Vacys Vaivada - už sukurtą ir paties įveiktą unikalų lietuvišką piligrimų kelią, jungiantį Dievo Motinos šventoves nuo Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios iki Šeduvos.

Reklama

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

Žmonės, Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Žmonės, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...