2019 m. balandžio 19 d. 23:16 val., penktadienis

Metų klaipėdiečiai

„Man svarbiausia šeima, darbas ir savanorystė"

(4)

„Man svarbiausia šeima, darbas ir savanorystė" nuotrauka, foto

MOTO. "Mano gyvenimo moto: "Geriau mirti kaip tigrui nei gyventi kaip pelei", - sako pavardę prieš kelias dienas pakeitęs Laurynas Gečius.

© Asmeninio albumo nuotr.

"Taip jau būna, kad daug reikšmingų įvykių žmogui nutinka vienu metu", - užgriuvusia malonia sėkme džiaugiasi vienas iš "Vakarų ekspreso" rengiamo konkurso "Metų klaipėdietis" finalininkų Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos "Apskritasis stalas" pirmininkas Laurynas Gečius.

Pastarieji metai Klaipėdos slaugos ligoninėje kineziterapeutu dirbančiam Laurynui buvo kupini malonių įvertinimų.

Be malonios žinios, kad buvo nominuotas "Metų klaipėdiečio" rinkimuose, jį šiemet pradžiugino ir iš mero Vytauto Grubliausko rankų gautas padėkos raštas už nuoširdų darbą ir rūpinimąsi pacientais. Be to, dvejus metus iš eilės, pernai ir šiemet, Klaipėdos jaunimo apdovanojimų renginiuose jis buvo išrinktas "Metų lyderiu". Lyg to būtų negana, Laurynas prieš kelias dienas pakeitė pavardę. Iki šiol turėtą Gaidelio pavardę pakeitė į mamos mergautinę pavardę ir dabar jis Laurynas Gečius.

Tačiau Laurynas neslepia, kad, ko gero, daugiausiai džiugesio jam visgi kelia žinia, kad visai netrukus jis taps tėčiu.

Esate vienas iš pretendentų "Metų klaipėdiečio" rinkimuose laimėti nominacijoje "Už metų nuopelnus". Kuo šie metai buvo ypatingi, kad buvote pastebėtas?

Savanoriauju dešimt metų ir jau dveji metai, kai vadovauju organizacijai "Apskritasis stalas". Gal šia veikla ir atkreipiau į save dėmesį?

Ne kartą viešojoje erdvėje esate užsiminęs, kad jūsų gyvenimo aistra - savanorystė ir visuomeninė veikla.

Prieš metus būčiau atsakęs, kad visas mano gyvenimas yra darbas, mokslai, savanorystė ir šokis salsa, bet dabar jau sakau kiek kitaip. Dabar man svarbiausia šeima, darbas ir savanorystė.

Beje, mus su gyvenimo drauge taip pat suvedė savanorystė. Gal ir šiandien eitume kartu tuo pačiu keliu, bet sausio mėnesį laukiame šeimos pagausėjimo. Du savanoriai šeimoje būtų prabanga.

Jums dar tik 27-eri, sakote, kad savanoriaujate jau dešimt metų. Kas jus paauglystėje paskatino eiti šiuo keliu?

Mano mama. Ji nuo mažų dienų ugdė pilietiškumą. Pirmuosius savanorystės įgūdžius įgavau stovykloje "Vanagai", kur visuomeniniais pagrindais dirbau vadovu. Tada pajutau ir įtikėjau, kad darau gerus darbus, pradėjau skatinti ir mokyti kitus tai daryti. Tai tapo mano savanorystės kelio pradžia. Vėliau savanoriavau "Maisto banke", "Asistentai.lt", Mokymų akademijoje... Pastaruosius dvejus metus visas savo jėgas skiriu asociacijai "Apskritasis stalas".

Kokia šios organizacijos veikla?

Skatinu jaunus žmones burtis ir kurti patrauklų Klaipėdos miestą. Mūsų asociacija gyvuoja 20 metų, vienija 24 jaunimo organizacijas nuo studentų atstovybių iki pilietinių organizacijų. Mūsų tikslas - atstovauti jaunuomenei, formuoti jaunimo politiką mieste. Aktyviai reiškiame savo poziciją Savivaldybės darbo grupėse, komitetuose ir jaunimo reikalų taryboje. Keliame į viešumą įvairias problemas, pavyzdžiui, naktinių autobusų reisų poreikį mieste, svarbių projektų finansavimo didinimo būtinybę ir kt.

Manau, kiekvienas Lietuvos pilietis turi atstovauti kieno nors interesams. Jeigu norime gyventi geriau ir būti išgirsti, tai turime išeiti iš namų ir pasakyti aš "už" ar "prieš", nes kitaip niekas neišgirs jūsų nuomonės. Teks tenkintis tuo, ką už jus nusprendė kiti. Mano gyvenimo moto: "Geriau mirti kaip tigrui nei gyventi kaip pelei."

Darbas slaugos ligoninėje tikriausiai taip pat reikalauja atsidavimo.

Tarp mano pacientų yra nemažai likimo nuskriaustų žmonių, kurie patyrę sunkias traumas, palaužti sunkių ligų, jiems būtina visapusiška pagalba ir priežiūra. Kartais likimas būna sudėtingas ir negailestingas, nes ligoniai nebeturi artimųjų, o tokios įstaigos vienišiems yra tikras išsigelbėjimas. Bet su senjorais labai smagu dirbti, todėl, kad tai - žmonės su patirtimi bei norintys gyventi.

Esate kilęs iš Rusnės. Kaip atsidūrėte Klaipėdoje?

Kineziterapijos bakalauro studijas baigiau Šiauliuose, bet tas miestas nesuteikė galimybių siekti ir gauti tai, apie ką svajojau, prie ko buvau pripratęs. Ilgėjausi gamtos, tad su džiaugsmu priėmiau pasiūlymą baigiamąją praktiką atlikti Šventojoje, sanatorijoje, kineziterapeutu. Ten kuriam laikui ir pasilikau. Vėliau man ėmė stigti bendravimo, žmonių, visuomeninės veiklos, todėl leidausi į platesnės erdvės paieškas, kur, tikėjau, galėsiu realizuoti save. Tokiu būdu atsidūriau Klaipėdoje, kurią be galo myliu, su jos nuostabia gamta, jūra, žmonėmis bei mylima šeima.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

sėkmės

2018-11-25   18:28

IP: 78.62.147.40

Puikus žmogus. Savanoriauja, paprašiau padėti, mielai sutiko... Balsuoju ir gerbiu

mu

2018-11-25   11:06

IP: 78.61.175.29

Gerai, padare, kad pakeite pavarde. Dabar daug grazesne. Tokioj patyciu saly kaip Lietuva gyventi visiems sunku, o ypac jei dar pavarde tokia...

Jaunius

2018-11-25   10:28

IP: 78.56.216.204

Nors ar tik tikroji jo pavard4 neatitinka tikrąją jo prigimtį? Kaip ten, Laurynai, visgi yra?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Mūsų plaukikams - per tuziną medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtiniai skynė laurus Alytuje vykusiame Lietuvos jaunučių ir...

Velykinis savaitgalis pajūryje primins vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švęsti Velykų į Palangą atvyksiantys poilsiautojai privertė sukrusti verslininkus – pirmojo didesnio...

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėda, Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...