2019 m. birželio 20 d. 12:13 val., ketvirtadienis

Metų klaipėdiečiai

Jaunieji didvyriai: "Tą vakarą negalvojome apie nuopelnus"

(15)

Vainius Grišius, Saulius Griešius, Erikas Narmontas ir Lina Pilibaitytė "Garbės klaipėdiečio" vardui nominuoti už tai, kad vasarą išgelbėjo į Danės upę įmestą sumuštą vaikiną. Tačiau ketveriukė savo žygdarbio nesureikšmina. Pasak jų, dabar, kaip ir anksčiau, gyvenimas teka įprasta vaga.

Šie klaipėdiečiai nominuoti ne tik "Metų klaipėdiečio" rinkimuose. Į naktinę upę gelbėti Mariaus Šilausko šokę jaunuoliai - Saulius ir Vainius - siūlomi apdovanoti Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi. Jiems padėję Erikas ir Lina - Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento žinybiniu ženklu.

Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojami asmenys, kurie, nepaisydami gresiančio aiškaus pavojaus savo gyvybei, pasižymėjo gelbėdami žūvančius žmones. Šiuo metu duomenys apie V. Grišių ir S. Griešių jau nagrinėjami Vidaus reikalų ministerijoje.

Lina šiuo metu tęsia studijas - įstojo į magistrantūrą. Vainius baigė burnos higienisto specialybę, dabar ieško darbo. Erikas darbuojasi, o Saulius taip pat užsiėmęs darbo paieškomis.

"Šis įvykis iš esmės nieko nepakeitė, tik malonu sulaukti klaipėdiečių palaikymo, kurį jie išreiškė komentuodami mūsų poelgį internetiniuose puslapiuose. Taip pat dėkojame už aktyvų balsavimą "Metų klaipėdiečio" rinkimuose. Sulaukėme netikėto dėmesio iš aplinkinių, giminių, buvusių mokyklos mokytojų ir dėstytojų. Sutikti seni pažįstami skuba paspausti ranką ir padėkoti už tokį kilnų poelgį. Širdy pasidaro šviesiau, kad šiam jaunuoliui - Mariui Šilauskui - iš tikro galėjome padėti", - pasakoja jaunieji didvyriai.

Visus keturis žmonės vadina šaunuoliais ir negaili gerų žodžių. Štai buvusi Vainiaus auklėtoja savo kabinete pakabino nuotrauką su aprašymu apie šį įvykį, mokykla džiaugiasi išauginusi dorą pilietį.

Vieta garbingiausių miestelėnų rinkimuose, kur ne vienas nuopelnus užsidirbo per daugelį metų, jaunuolius gerokai nustebino.

"Sužinoję, jog mus pasiūlė "Garbės klaipėdiečio" nominacijai, visi likome maloniai nustebinti. Nesitikėjome tokio klaipėdiečių dėmesio, dėkojame jiems. Manome, kad tokį apdovanojimą gauti mums būtų didelė garbė, - sako Vainius, Saulius, Erikas ir Lina. - Tą vakarą, kai viskas vyko - negalvojome apie jokius nuopelnus, tik stengėmės padėti. Žinoma, dabar malonu sulaukti tokio įvertinimo. Mums svarbiausia, kad Marius Šilauskas gali eiti kartu su visais ir džiaugtis gyvenimu."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Birutė

2010-11-28   15:37

IP: 78.61.233.212

Šaunuoliai visais atžvilgiais - ir kalba protingai ir pasielgė garbingai. Tikrai verti jiems rodomos pagarbos ir apdovanojimo.

Naras

2010-11-27   22:59

IP: 78.61.73.146

Po 20-ties metų pavojingo gelbėtojo darbo stažo, jokios pagarbos , iš audringos jūros išgelbėtų žmonių, grąžintų į gyvenimą.
Atėjus vadovauti V.Urbonui buvau atleistas "savo noru", be išeitinės kompensacijos. Tai būtina žinoti tiems kas susies savo profesiją su gelbėtojo darbu.
O tiems jaunuoliams, nedirbusiems tokio darbo, taip profesionaliai išgelbėjusiems gyvybę, žemai lenkiuosi.

2010-11-27   22:57

IP: 78.61.80.159

Saunuoliai.Butinai juos reikia pagerbt ir apdovanot.Kad ir kitiems butu pavizdys.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Jūrų kadetų mokykla veiks Naikupės gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Vietoje Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos veiks Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Šiandien, birželio...

Ilgiausią metų dieną kariliono varpai skelbs muzikos šventę nuotrauka, foto

Klaipėda, Galingas miesto balsas, priverčiantis suklusti klaipėdiečius kiekvieno šeštadienio ir sekmadienio vidurdienį ir...

„Klaipėdos autobusų parkas“ įsitvirtina vietinėje rinkoje nuotrauka, foto

Automobiliai, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) laimėjo dar du keleivių pervežimo konkursus. Tęstinių...

Taryboje - dar vienas naujas veidas nuotrauka, foto

Klaipėda, Praėjusį mėnesį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtą Andrių Dobranskį miesto Taryboje...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...