2019 m. liepos 21 d. 16:36 val., sekmadienis

Metų klaipėdiečiai

Dalia Žukienė - kovotoja už fantastišką Danę

(6)

"Metų klaipėdiečio" rinkimai persirito į antrąjį etapą - "Vakarų ekspresas" kviečia balsuoti už penkių nominacijų kandidatus ir pristato kiekvieną iš jų. Šįkart į kelis klausimus atsako "Metų šviesuolio" vardui nominuota asociacijos "Žalia banga" pirmininkė Dalia Žukienė.

Esate Akmenos-Danės upės baseino vandens naudotojų bendrijos koordinatorė, nominuojama už "nuolatinį rūpinimąsi miesto aplinkosauga, iniciatyvą atkurti buvusį Danės grožį". Kuo išskirtiniai Jums buvo šie metai?

Šiemet pavyko surasti daugiau bendraminčių, palaikančių mano idėjas spėriau atgaivinti mūsų Danės vandenis ir pakrantes. Kadangi Danės ištakos prie Salantų ir ji teka per visą Kretingos rajoną, reikia burti bendraminčius ne vien Klaipėdoje, bet ir toli už jos ribų, kad jie rūpintųsi, kaip užkirsti kelią teršalams dar upės ištakose. Pasisekė užmegzti ryšius su Kretingos Pranciškonų gimnazija, šiais metais įkūrėme bendriją - nors įstatymai seniai numato tokią galimybę, tačiau mes pirmieji visoje Lietuvoje tai padarėme. Dabar vykdau aktyvią švietėjišką veiklą, klausiu gyventojų, ar tik naudosimės Danės vandeniu, ar ir saugosime jį.

Niekada nebuvote ir nesate abejinga miesto, visos Lietuvos gyvenimui. Dirbdama pedagoginį darbą šią savybę skiepijot moksleiviams, studentams. Eidama pareigas savivaldybėje pasižymėjote ypatingu reiklumu gamtosaugos srityje. Ir dabar nesudedat ginklų - konferencijos, šviečiamasis darbas. Gal Jūsų viduje veikia koks nors motoriukas, neleidžiantis tiesiog mėgautis gyvenimu negadinant nervų problemomis ir jų įveikimo būdų paieškomis?

Na, kartais stebiuosi, kad per penkiolika metų, kai vadovavau savivaldybės Aplinkos kokybės skyriui, neįgijau priešų. Nors buvau ypač negailestinga miesto pramonės įmonėms, taip pat želdinių niokotojams, nesutinku žmonių, kurie būtų prieš mane nusiteikę. Pavyzdžiui, gruodžio 3-iąją rengiame Akmenos-Danės upės vandens naudotojų bendrijos pasitarimą įmonėje "Klaipėdos baldai". Ji yra ant Danės kranto. Direktorius mielai sutiko priimti keturias dešimtis žmonių ir parodyti įmonę, pristatyti naujausias baldų gaminimo ekologines technologijas.

Džiaugiuosi, kad ir Klaipėdos universitete įsikūrė III amžiaus universitetas. Žadu siūlytis, kad ten man leistų su studentais pakalbėti apie ekologines problemas.

Moksleivija, studentija - fantastiškai imlūs gamtosaugai. Mokyklos "Universa Via" septintokai ir aštuntokai, mano mokiniai, parašydavo tokius referatus ekologinėmis temomis, kad juos norėtųsi pristatyti platesnei auditorijai nei klasė ar mokykla. Džiaugiuosi, kad turiu nuostabų studentų ir moksleivių pagalbininkų būrį, kuris neabejingas mus supančiai aplinkai ir gamtai.

Mano motoriukas bei varomoji jėga tikriausiai yra tai, kad visas mano gyvenimas prabėgo Klaipėdoje. Turiu didelį norą dar gyva būdama pamatyti tokią Danės vandens kokybę, kokia ji buvo prieš 50-60 metų, mano vaikystėje ir jaunystėje. O ji buvo fantastiška. Pirmiausiai skubėdavome Danėje, o ne jūroje išsimaudyti, vėžių pagaudyti kone miesto centre - prie fanerinės...

Jeigu iš trijų kandidatų miestelėnai balsuodami išrinktų "Metų šviesuole", ką Jums reikštų tas titulas?

Manau, kad mieste iš tikro daug šviesių žmonių, todėl man didelis džiaugsmas jau vien dėl to, kad esu šiuose rinkimuose. Jeigu išrinktų, ko gero, ir džiaugsmo ašarėlė išriedėtų. Tiesiog malonu, kad mano Klaipėdoje yra žmonių, pastebinčių ir vertinančių mano pastangas ir darbelius.

Jei man tektų rinkti miesto šviesuolį, tai paskirčiau vieno nedidelio pašto skyriaus darbuotoją. Kai matau, kaip ji bendrauja su klientais, kaip ji visus pasitinka ir išlydi, manau, kad čia reikėtų rengti parodomuosius seminarus daugelio paslaugų įmonių personalui.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Žirnis

2010-11-21   22:31

IP: 78.61.171.29

Cha, cha, cha, va jums ir rinkimai prasidėjo. Taigi ši moteriškė yra koncervatorė. Duodu kepurę p r i š i k t i, kad ji laimės šioje nominacijoje. Koncervatoriai turi kažkokią technologija kad vis laimi jų žmonės VE balsavimuose.

To Taip

2010-11-20   17:07

IP: 86.100.52.201

Supratau, kad Dalia apie darbą mokykloje rašo būtuoju laiku,paskaitykit geriau rašinį. Ten dirbo. Matot kaip norisi neteisybę skleisti apie principingai besirūpinančia savo miestu moterį. Jos darbai miestui jau ne vieną dešimtmetį girdisi,ir turbūt nė prie ko giminaičiai.
Kažkodėl ne daug yra žmonių kurie nuoseklai kovotų su gamtos kenkėjais.Tam reikia ir sąžiningumo,ir žinių,nuoširdumo. Sėkmės Daliai Žukienei.

Vitalija

2010-11-20   16:36

IP: 78.61.129.81

Ji pasitraukė nuo tų darbų, kol ministru netapo Steponavičius, sūnėnas, Dabar visur josios veikla, neva neįkainojami darbai.Mokykloms gal privalu josios organizacijoje dalyvauti? Bet pagalvokime apie jaunus mokytojus, kurie neranda darbo, o buvusi savivaldybės valdininkė vos keli mėnesiai iki 70-ies eina mokyti vaikų? Jaunimas gi stovi darbo biržoje.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Maisto kuponai galėtų atsirasti kitąmet nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybei planuojant įvesti maisto kuponus, jiems nebereikia Europos Komisijos leidimo, sako Žemės...

Salantų pašte pažymėjo karo pradžią nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Rapolas Veržbolauskas (1895-1985 m.), apie kurio likimą ir jo šeimą rašyta straipsnyje...

Taršos mokestis - traktoriams ar automobiliams? nuotrauka, foto

Automobiliai, Šią savaitę užsiminęs apie ketinimus apmokestinti taršius automobilius, premjeras Saulius Skvernelis sako,...

Poilsis Nidoje atsirūgo: policija buvo negailestinga dėl tamsintų langų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Automobilis užtamsintais langais jau retas vaizdas mūsų keliuose. Visgi šių dar pasitaiko,...

Lietuva, Paskelbta prieš 51 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...