2019 m. liepos 18 d. 12:03 val., ketvirtadienis

Metų klaipėdiečiai

Adomas Zubė: "Mano veiklos srityje talentą sunku pamatuoti"

(2)

Adomas Zubė: "Mano veiklos srityje talentą sunku pamatuoti" nuotrauka, foto

DARBO STAŽAS. "Apšvietėju Klaipėdos lėlių teatre pradėjau dirbti nuo ketverių", - sako įvairiose veiklose paskendęs ir dėl to labai laimingas Adomas Zubė.

© Mindaugo DRĄSUČIO nuotr.

Reklama

Suderinti pokalbio laiką su itin užsiėmusiu šešiolikmečiu Vydūno gimnazijos gimnazistu Adomu Zube - ne toks ir paprastas uždavinys. Galų gale pavykus susitikti, vaikinas pripažino, kad kartais ir pats stebisi, kaip jam pavyksta spėti įgyvendinti visas veiklas, į kurias yra įsitraukęs visa savo esybe. Ne veltui "Metų klaipėdiečio" apdovanojimuose šiemet jis yra vienas pretendentų gauti Jaunojo talento nominaciją.

Už pilietiškumą, aktyvų dalyvavimą miesto kultūriniame ir socialiniame gyvenime, rengiamą radijo laidą "Yra racijos", iniciatyvą statyti Filipo Glaso operą "Einšteinas pajūryje" - kodėl A. Zubė turėtų gauti Jaunojo talento titulą, vardijo jį šiai nominacijai pasiūlę klaipėdiečiai.

Pats Adomas visiškai nekoketuodamas sako abejojantis, ar jį galima vadinti talentu. Mat jo veikla nėra susijusi su sportu ar muzika, kur talentas labai aiškiai matyti.

"Liežuviu pamalti - koks čia talentas?" - kuklinasi Adomas.

Akivaizdu, kad visai be reikalo. Tiek daug nuveikusių vienuoliktokų vargu ar rastume daug.

Adomai, iš kur tiek daug veiklos?

Tiesiog prisigalvoju pats. Varu niekas nevaro. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę suskaičiavau šešis darbus, iš kurių tris, galima sakyti, turėjau atlikti tarsi etatinis darbuotojas. Mokausi mokykloje, dirbu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro viešųjų ryšių grupėje - rašau tekstus, teko repetuoti P. Glaso operą, kurią rodėme Klaipėdos dramos teatre. Be to, dar dirbu techninius darbus Lėlių teatre, rengiu laidą ir dar generuoju naujus projektus.

Ar įmanoma tiek daug suspėti vienuoliktokui?

Žinoma, kad neįmanoma. Aš ir nespėju visko padaryti tobulai. Viskas kenčia. Tenka pasirinkti prioritetus, kas tą dieną svarbiausia.

Mokslai - tarp prioritetinių sričių?

Plačiąja prasme - taip, siaurąja - ne visada. Tą skaudu sakyti, bet, deja, taip yra. Pirmūnas tikrai nesu, greičiau vidutiniokas. Mokslinė veikla manęs netraukia, labiau - socialiniai projektai. Tačiau kitą kartą atrodo, kad aš tik dėstyti ir galėčiau, nes labai daug šneku.

Gali didžiuotis, kad jau dabar užsidirbi.

Taip, už darbą teatruose gaunu algą. Laidą pastaruoju metu vedu "iš idėjos", bet vis tiek verta tai daryti.

Įtariu, kad dirbi ne tik dėl pinigų.

Oi, tikrai ne. Man tai tiesiog malonumas. Atsiduodu veiklai visa savo esybe. Kartais net sunku būna vėl grįžti į save.

Jau matai kryptį, kuo norėtum būti baigęs mokyklą?

Vilioja medijos, ypač amerikietiškoji žurnalistikos mokykla. Kalbant apie radijo žurnalistiką, nemėgstu susikaustymo, susireikšminimo. Norėčiau daugiau laisvės, atviro kalbėjimosi, o ne vaidinimo.

Tavo vedama radijo laida "Yra racijos" gyvuoja jau penktą sezoną.

Dabar tai ne radijo laida, o tinklalaidė, transliuojama internete. Man patinka, kad ji kuriama taip, kad žmogus galėtų ją įsijungti ir klausytis kada nori, savo valia. Nes juk dažnai radijo laidos "užklumpa" žmogų automobilyje ar prekybos centre. "Yra racijos" - ne tas variantas. Kalbėdamas tinklalaidėje tarsi kalbi atskirai kiekvienam klausytojui, o ne masėms. Tai daug intymiau. Laidą kuriu ne vienas, esame komanda. Net turime prisigalvoję "uokingų pareigų. Aš esu vyriausiasis redaktorius.

Kas yra tavo auditorija?

Nors rinkdamiesi temas mes visada orientavomės į tai, kas skauda jaunam žmogui, didžiausia mūsų auditorija buvo vyresnioji karta. Dabar, kai persikėlėme į internetą, matyti, kad daugiausia klausosi jaunimas.

Neliko nepastebėta ir kita tavo iniciatyva su bendraklasiais statyti operą "Einšteinas pajūryje".

Tai buvo tiesiog dešimtos klasės muzikos egzaminas. Netyčia atradau operą, kurią, be jos autoriaus Filipo Glaso bei režisieriaus Roberto Vilsono, mažai kas ryžtasi statyti. "Užvežė" muzika, sudėtingi teatriniai kodai, tad įvėliau į šią avantiūrą visą klasę. Buvo žiauriai daug darbo. Bet jei mūsų prašo operą dar rodyti, matyt, avantiūra pavyko.

Spėju, kad turėtum būti mėgstamas bendraamžių.

Greičiau mane mėgsta auditorija nuo 25 iki 80 metų, nes jiems atrodau esąs bendraamžis. Taigi aš toks keistas. Tokių išprotėjusių jaunų žmonių daug nėra. Bet aš nesidomiu, ką man kalba už nugaros, nes turiu veiklos.

Reklama

Žymos: adomas zubė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2017-11-21   13:36

IP: 86.100.37.198

Labai puiki idėja rinkti metų Klaipėdietį, šaunuoliai organizatoriai. Bet jau ta balsavimo sistema, tai netelpa į jokius rėmus ...
Kaip galima toleruoti neribotą balsų skaičių iš vieno telefono, ar vieno IP ? Pažiūrėjau į balsus, Adomo oponentai jau surinko virš 4000. Kai tuo tarpu visiems žinomi ir garsūs Klaipėdiečiai (PVZ gerb. Paukštė) turi vos 200. Suprantama, šeimos nariai stengiasi dėl saviškių, bet gal mes čia renkame ne šeimos lojalumą ?

tik sėkmėsve

2017-11-21   11:10

IP: 91.19.118.141

Įdomus, visapusiškas vyrukas, Tik sėkmės, pagalvoti, gal reiktų ir apie sportą? Būsi ne toks išbalęs, vaikiškas?Svwikame kūne, sveika ir siela.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Tragedija lizde: nelaimėliai žmonių pagalbos nelaukė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palangoje nuvirtus stulpui su gandralizdžiu nelaukusi žmonių pagalbos gandrų šeimyna dar birželį...

Neišvengsime NT ir taršių automobilių mokesčių nuotrauka, foto

Ūkis, Naujų mokesčių bei didesnio jų progresyvumo Lietuvai nepavys išvengti, sako laikinasis...

Palanga ruošiasi motorų riaumojimui nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jau šį ketvirtadienį Palangą užpildys žvėriškas motorų gausmas – į jubiliejines, dvidešimtąsias...

„Kaminkrėtys“ atsinaujino Jūros šventei nuotrauka, foto

Klaipėda, Ankstyvą trečiadienio rytą senamiesčio skulptūra "Kaminkrėtys" atsinaujino - pakeistas jau pasenęs šepetys....

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 38 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...