2021 m. sausio 16 d. 17:36 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Mano Klaipėda

Ką gero padarė miesto valdžia? Mažai

(9)

Ką gero padarė miesto valdžia? Mažai nuotrauka, foto

POŽIŪRIS. Iš 31 miesto Tarybos nario savo darbų ataskaitas sekretoriatui iki nustatyto termino pateikė tik 11, dar šeši pasinaudojo “Vakarų ekspreso” suteikta tribūna.

Dauguma į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą išrinktų politikų savo darbą atlieka itin formaliai.

Vietos savivaldos įstatymas nenumato, jog savivaldybės tarybos nariai turi būti merės popins ar kitokios gerų darbų fėjos, o yra išrinkti tam, kad darytų tai, ką privalo daryti

Nerijus ČAPAS, miesto Tarybos narys

Tokia išvada peršasi pastudijavus pateiktas 2012 m. ataskaitas. Jose sunku rasti konkrečių naujovių, kurias įgyvendinus klaipėdiečiai turėtų jaustis dėkingi savo atstovams vietos savivaldoje už gyvenimo kokybės pagerėjimą.

Vakar buvo paskutinė diena, iki kurios Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai privalėjo pateikti 2012 m. veiklos ataskaitas.

Šią savo pareigą atliko tik 11 politikų iš 31 - Artūras Šulcas, Lina Skrupskelienė, Algirdas Grublys, Audronė Balnionienė, Vygantas Vareikis, Vytautas Čepas, Audrius Vaišvila, Nerijus Čapas, Artūras Razbadauskas, Arūnas Barbšys bei Benediktas Petrauskas. Dar 6 Tarybos nariai, Natalja Istomina, Vytautas Grubliauskas, Valerijonas Bernotas, Zita Šličytė, Saulius Budinas ir Lilija Petraitienė, pasinaudojo "Vakarų ekspreso" suteikta tribūna, ir savo nuopelnus miesto bendruomenei aprašė laikraštyje. Julija Pliutienė prisipažino dirbanti vos keletą mėnesių, todėl esą neturinti kuo pasigirti.

NEPAREIGINGI. Trylika miesto Tarybos narių (iš kairės) - Rimantas Taraškevičius, Mindaugas Žilys, Rimantas Cibauskas, Ivanas Romanovas, Vytautas Lupeika, Aleksandras Michailovas, Jonas Milierius, Vidmantas Plečkaitis, Ramunė Staševičiūtė, Jurijus Šeršniovas, Ilma Šiaškienė, Viačeslavas Titovas ir Vladimiras Vlasovas - ataskaitų apie savo nuveiktus darbus iki nurodyto termino nepaskelbė.

Kur dar 13?

Valdančiajai daugumai priklausantys buvęs meras Rimantas Taraškevičius ir į etikos skandalą įsipainiojęs Mindaugas Žilys nenorėjo savo gerų darbų aprašyti laikraštyje ir žadėjo laikytis Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos reglamento - savo ataskaitas paskelbti iki nurodyto termino. Deja, šių pažadų bei savo įsipareigojimų rinkėjams šie politikai netesėjo. Jų ataskaitų Tarybos sekretoriatas negavo.

Socialdemokratų frakcijai priklausantis Rimantas Cibauskas taip pat žadėjo savo ataskaitą pateikti iki nurodyto termino, tačiau to nepadarė.

Ivanas Romanovas "Vakarų ekspresui" atsakė, kad apie Tarybos narių darbus turi spręsti rinkėjai, ir dienraščiui savo gerų darbų sąrašo neatsiuntė. Deja, neatsiuntė jo ir Tarybos sekretoriatui.

Konservatorius Vytautas Lupeika "Vakarų ekspresui" paaiškino, kad dienraščio sumanytame projekte dalyvauti atsisako. Savo ataskaitos jis nepateikė ir sekretoriatui.

Nesulaukta ir Aleksandro Michailovo (politinė partija Rusų aljansas), Jono Milieriaus (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai), Vidmanto Plečkaičio (Liberalų ir centro sąjunga), Ramunės Staševičiūtės (Lietuvos liberalų sąjūdis), Jurijaus Šeršniovo (Lietuvos rusų sąjunga), Ilmos Šiaškienės (Darbo partija), Viačeslavo Titovo (Lietuvos rusų sąjunga) ir Vladimiro Vlasovo (partija Rusų aljansas) ataskaitų.

Idėjų badas

Pastudijavus pateiktas ataskaitas aišku, kodėl kai kurie politikai, ko gero, nenori viešinti savo iniciatyvų sąrašo. Mat jose nė su žiburiu nerastum tų "gerų darbų". Vien tik "dalyvavau", "paklausiau", "atsakiau", "buvau išvykęs". O kur projektai, iniciatyvos, dėl kurių tie asmenys ir buvo išrinkti į savivaldybės Tarybą?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klaipedietis

2017-09-08   15:34

IP: 84.46.252.50

Manau musu miesto valdzia-impotentu valdzia, kariaujanti savo uzkulisiuose. Stabdanti , bet kokia nauja iniciatyva is jaunu , zmoniu, proteguojanti didiji versla( gaudama savo kaulelius). Sporto sales uzdaromos, del nauju statybos butaforiniai konkursai ir teismai. Baseinas ir tas turejo buti pastatytas pries septynis metus, o kur futbolo aiksteles ir t.t. Uostas - krova musa rekordus, o ar miestas jaucia sita tikrai ne. Kaip tik stumia zmones , kuo toliau nuo pakrantes. Per 20 metu viena papildoma parkingo aikstele isbezdejo. Dviraciu tako , negali iki siol padaryti per karkle. Zodziu susene demagogai -impotentai.

2015-01-27   00:45

IP: 68.198.201.9

Na zinoma Valerijonas Bernotas,NUVEIKE DAUG KLAIPEDOS LABUI. B udamas kaimo MUZIKELIS.

gyventojas

2013-04-02   12:40

IP: 78.61.155.219

grąžinkite autobusą Nr.1 senuoju maršrutu.Nors raudoną autobusėlį paleiskite.Padarykite žmonėms gerą darbą- ištaisykite savo klaidą.Ačiū.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

Kretingiškės sumanymas – škaplierankė nuotrauka, foto

Žmonės, Kretingiškė menininkė Rasa Statkuvienė, garsėjanti savo kūrybiniu ženklu „Plunksnos linija“, manoma,...

Kurti – vadinasi, gyventi nuotrauka, foto

Žmonės, Klibiuose gyvenančių menininkų Odilės Norvilaitės-Bytautienės ir Gedimino Bytauto namai, regis, sprogsta...

Pasakoja, kaip po pandemijos keisis skrydžiai: gali tekti skiepytis, neliks ir kai kurių paslaugų nuotrauka, foto

Ūkis, Aviacija – viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių verslo industrijų. Tačiau aviacijos...

Kretingos rajone užgriuvo negyvenamas namas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šeštadienio popietę Kretingos rajone užgriuvus negyvenamam namui, viduje liko 2 žmonės.

Žmonės, Paskelbta prieš 40 min.

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...