2021 m. sausio 16 d. 16:43 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Mano Klaipėda

Geografinis miesto centras - be šviežių idėjų

(15)

Geografinis miesto centras - be šviežių idėjų nuotrauka, foto

TERITORIJA tarp Taikos prospekto ir Šilutės plento urbanistiniu požiūriu nėra sutvarkyta, čia pilka ir nyku. Tiesa, dar yra galimybių padaryti ją gražią ir patrauklią, tačiau vilniečių planuotojų pateikta vizija Klaipėdos architektų nepatenkino.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Balandį Klaipėdos miesto savivaldybėje bus galima susipažinti su teritorijos tarp Baltijos prospekto, Minijos gatvės, Dubysos gatvės ir Šilutės plento detaliojo plano sprendiniais, o 30 dieną vyks viešas visuomenės pareikštų pasiūlymų svarstymas. Tačiau šis uostamiesčiui labai svarbios teritorijos detalusis planas ne itin džiugina miesto architektus. Ir patys planuotojai prisipažįsta nedrąsiai ją planavę, tad "superparkų" čia nebūsią.

Kiek dar reikia prastų projektų, kad situacija iš esmės pasikeistų?

Miesto tarybos Teritorijų planavimo komiteto pirmininkės architektės Ramunės Staševičiūtės teigimu, minėta teritorija tarp Baltijos prospekto ir Dubysos gatvės yra labai svarbi miestui visų pirma todėl, kad yra jo geografinėje ašyje ir yra pats centras.

Itin svarbi visuomeninių ir komercinių pastatų teritorija tarp Taikos prospekto ir Minijos gatvės, nes esą būtent čia formuojasi kitas šiuolaikinis miesto centras. Joje jau yra toks traukos objektas kaip "Švyturio" arena, o po kurio laiko šalia atsiras ir plaukimo baseinas, atitiksiantis tarptautinius standartus.

 

PASITEISINIMAS. "Drąsiau ir lengviau planuoti yra tuščią lauką. O čia - jau įsisavinta teritorija, kertasi labai daug interesų. Norisi daryti taip, kad būtų gražiau miestui, tačiau dėl tų daugybės interesų negalima niekam lipti ant galvos", - teisinosi teritorijos tarp Dubysos gatvės ir Baltijos prospekto planuotojai. Redakcijos archyvo nuotr.

"Baltijos prospektas yra mūsų miesto ašis, būsimas veidas. Atvažiavusieji į Klaipėdą ar atplaukusieji kruiziniu laivu pirmiausia patenka į jį ir susidaro pirminį įspūdį apie miestą", - mano komiteto pirmininkė.

O štai teritorija tarp Taikos prospekto ir Šilutės plento, pasak architektės, šiuo metu urbanistiniu požiūriu dar nėra sutvarkyta. Tad yra galimybių padaryti ją gražią ir patrauklią ne tik investuotojams ir tų teritorijų savininkams, bet ir suformuoti bendras miesto erdves.

Savivaldybė pritaria

Klaipėdos savivaldybės administracijos užsakymu apie 47 ha ploto teritorijos, apribotos Baltijos prospektu, Minijos ir Dubysos gatvėmis bei ir Šilutės plentu, detalųjį planą rengė Vilniaus bendrovė "TAEM projektų valdymas".

Pasak R. Staševičiūtės, norintiems daryti kokius nors pakeitimus savivaldybės atstovams sunkiai sekasi bendrauti su vilniečiais planuotojais, tačiau vis dėlto bandoma ieškoti kompromisų.

Lieka tikėtis, kad bent jau į išsakytas argumentuotas pastabas bus atsižvelgta, tačiau detaliojo plano koncepcija jau patvirtinta, tad iš esmės niekas nepasikeis, tik bus šiek tiek pašlifuota.

Anot vilnietės teritorijų planavimo specialistės Vitos Salapėtienės, rengusios minėtą detalųjį planą, visi iš visuomenės gauti pasiūlymai bus nagrinėjami ir arba priimami, arba atmetami.

"Mes nebūtume parengę to plano ir nepabaigtume jo procedūrų be planavimo organizatoriaus, be miesto politikų palaikymo. Vienas dalykas yra tiesiog laikytis procedūrų, žinoti įstatymus ir pritaikyti, kitas dalykas - architektų nuomonė - gražu, negražu, ir trečias - žmonių interesai. Kad ir kaip būtų, jeigu norime dviračio tako, reikia turėti politinį užnugarį. Juk tą, kas turi naujų automobilių saloną, dviračių takas mažiau domina. Klaipėdos savivaldybės pozicija dėl dviračių takų tvirta, ji norėjo, kad juos išlaikytume. Manau, bendromis jėgomis šis planas bus patvirtintas", - sakė V. Salapėtienė.

Plano rengėjai tikisi, kad jį pavyks patvirtinti šiemet liepą.

Pasigesta šviežaus požiūrio

Pasak R. Staševičiūtės, 47 ha teritorijos detaliajame plane Klaipėdos architektai pasigedo įdomesnių kardinalesnių idėjų, bendrų klausimų sprendimų. Jame daug kas perkelta iš galiojančiųjų detaliųjų planų, pavyzdžiui, Minijos gatvėje. Pasigesta naujo požiūrio, kaip reikėtų tvarkyti tokią įdomią teritoriją. Ji padalinta į sklypus, ir viskas. Anot architektės, tai - labai "valdiškai" atliktas darbas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

klaipedietis

2013-03-31   20:55

IP: 78.61.209.223

Kuo maziau, kad butu pereju ir zaliu plotu. Darykime taip ,kad zmones kuo maziau judetu, o vaziuotu automobiliu. Nedarykime dviraciu taku ir sedekime savo dezutese. Jau nuo tada Klaipeda bus sveikas miestas....

Archyvas

2013-03-31   12:11

IP: 86.100.116.56

Dabartinė miesto valdžia neranda variantų kaip išgelbėti sanamiestį, tai nors naująją Klaipėdą su naujais projektais ir viltimis parodytų iniciatyvą. Šiandien būtina taisyti Taikos prospektą iki " Akropolio" Šiandien jis tapo miesto ašimi , tad belieka dar labiau paversti labiau mėgstama vieta, su naujais pastatais kaip ir savivaldybe.

tas pats

2013-03-30   08:36

IP: 78.61.209.223

Ismirt tarybine valdzia savivaldybej turi. Tada gal ir atsiras naujesnio poziurio. Nenaikins pereju Baltijos prospekte, o jas pozemines padarys. Metalinius garazus nenukelia, nes puosia jiems miesta matyt...? Metaliniai garazai senai neatlieka garazo funkcijos, o ten yra sandeliukai. Turi nesipjauti aplinkos gamybines su gyvenamosiomis. Rukstantys kaminai is sandeliu i gyventoju langus ir t.t.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

Kurti – vadinasi, gyventi nuotrauka, foto

Žmonės, Klibiuose gyvenančių menininkų Odilės Norvilaitės-Bytautienės ir Gedimino Bytauto namai, regis, sprogsta...

Pasakoja, kaip po pandemijos keisis skrydžiai: gali tekti skiepytis, neliks ir kai kurių paslaugų nuotrauka, foto

Ūkis, Aviacija – viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių verslo industrijų. Tačiau aviacijos...

Kretingos rajone užgriuvo negyvenamas namas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šeštadienio popietę Kretingos rajone užgriuvus negyvenamam namui, viduje liko 2 žmonės.

Vaiko dienotvarkė: kiek laiko leisti jam naudotis kompiuteriu? nuotrauka, foto

Švietimas, Gyvename XXI amžiuje, kur kiekviena diena yra tarsi nauja pradžia ir ...

Žmonės, Paskelbta prieš 55 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...