2019 m. birželio 26 d. 08:41 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Mano Klaipėda

Andželika Zavackienė: "Pirmiausia išspręsčiau neblaivių benamių problemą"

(24)

2009-11-04, 12:00

Kalbino Genovaitė PRIVEDIENĖ

Andželika Zavackienė: "Pirmiausia išspręsčiau neblaivių benamių problemą" nuotrauka, foto

Klaipėdos apskrities ligoninės slaugos administratorė Andželika Zavackienė mano, kad savo miesto patriotas yra kiekvienas, kuris iš širdies atlieka savo darbą.

Kas gyvenant uostamiestyje Jums, kaip medikei, pirmiausia krenta į akis? Kurias sritis reikėtų tobulinti?

Mieste man labiausiai patinka atkarpa nuo Lietuvininkų aikštės iki "Meridiano" - ten visada, ir dieną, ir vakare, yra gyvybės. Labai patinka gėlės, kurios puošia miestą ir džiugina akis iki pat "Akropolio". Žinoma, akis bado apleisti architektūriniai pastatai, kuriais niekas nesirūpina, sudegęs "Baltijos" kino teatras.

Taip pat negaliu nepaminėti vaikų užimtumo sąlygų Klaipėdoje. Labai apleista Klaipėdos irklavimo bazė: persirengimo patalpos, dušai neatitinka higienos reikalavimų, lieptas, kuriuo vaikai turi nuleisti savo baidares, sulūžęs, bet kada gali koją įkišti ir sulaukti nelaimės. Nors irkluotojai nuolat garsina Klaipėdos vardą, užima prizines vietas, tačiau jų treniravimosi sąlygomis niekas iki šiol nepasirūpino.

Tenka dažnai lankytis sporto klubuose, baseinuose. Net plika akimi matyti, kad ne visur laikomasi higienos reikalavimų, ypač sporto klubuose, dušuose. Kol jie atsidaro - viskas gražu, sutvarkyta, o paskui apleidžia. Gal lėšas taupo? Į tai reikėtų atkreipti dėmesį.

Ar paprasta Klaipėdoje palaikyti sveikatą?

Sąlygos gauti medicinos pagalbą pas mus, manyčiau, gana geros, bėda ta, kad nemažai žmonių bando jas gauti per pažįstamus, be eilės. Ne veltui vadinamės švogerių kraštu.

Sveikatai palaikyti Klaipėda - palankus miestas. Nebūtina juk eiti į sporto klubus, galima pavaikščioti gryname ore - prie jūros, miškuose. Labai gerai, kad įrengti dviračių takai per Girulių mišką, galima būtų tik daugiau suolelių poilsiui įrengti. Tiesa, važinėtis dviračiu mieste sąlygos nekokios, trukdo dviračių takais vaikštantys pėstieji.

Kokios neišspręstos miesto problemos išryškėja dirbant ligoninėje?

Tai - neblaivių benamių problema. Miesto valdžia turėtų surasti lėšų ir atidaryti išblaivinimo įstaigas, kokios buvo tarybiniais laikais. Dabar ši problema užkraunama ant gydymo įstaigų pečių. Greitosios atvežti benamiai trikdo darbą, nes kelia triukšmą, skleidžia blogą kvapą, net pridaro nuostolių - pavyzdžiui, kartą ligoninės vežimėlyje pasodintas benamis, belaukdamas gydytojo, dingo kartu su visu vežimėliu. Todėl, siekiant neblaivius benamius atriboti nuo kitų pacientų, jiems įrengta atskira palata, stebima vaizdo kameromis.

Dažnai tokius benamius užtenka šiltai aprengti, pagirdyti šilta arbata - gultis į stacionarą jie nepageidauja. Daugeliu atvejų jiems užtektų socialinės pagalbos, o ji užkrauta ant medikų pečių.

Kuo Jūs prisidedate prie klaipėdiečių gerovės?

Esu atsakinga už slaugos paslaugų teikimą pacientams, todėl be galo esu reikli sau ir savo personalui. Geros darbo sąlygos, tinkami santykiai su bendradarbiais turi įtakos kokybiškų paslaugų teikimui. Balandžio mėnesį vykdant darbuotojų apklausą, kurios metu buvo apklausti 222 gydytojai ir slaugytojos, nustatyta, kad beveik 96 proc. darbuotojų rekomenduotų pažįstamiems ir draugams savo įstaigą kaip potencialią darbovietę, nepaisant darbo pobūdžio ir intensyvumo, nes šioje ligoninėje geros darbo sąlygos bei draugiška aplinka. Mano nuomone, jei patenkintas darbuotojas, tai jis savo nuotaiką, šypseną, paslaugumą perteiks ir pacientams. Todėl slaugytojų bendravimo kultūra, profesionalumas, dėmesingumas ir informacijos suteikimas pacientams labai svarbus, norint užtikrinti slaugos paslaugų kokybę. Rugsėjo mėnesį taip pat apklausėme apie 250 pacientų. Rezultatai parodė, kad 89 procentai pacientų slaugos paslaugomis yra visiškai patenkinti. Šie rodikliai mane džiugina, nors slaugoje, kaip ir bet kurioje srityje, tobulumui ribų nėra. Todėl nuolat turime tobulėti, judėti į priekį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

too TT

2010-05-02   07:40

Nei šis nei tas Jūsų komentre. Visada vidinis grožis yra gražesnis už išorinį, o čia deja nėra taip...

Aurelija

2010-05-02   07:40

Komentarai neatspindi straipsnio esmes. Kalba eina apie girtų benamių izoliaciją. Šiuo sunkiu laikmečiu įkurti blaivyklas kažin ar įmanoma, nors labai pritariu tai minčiai. Mane neramina , kad Andželika perdėtai giriasi, kad KAL viskas lyg sviestu patepta. Deja taip nėra! Daugelis darbuotuojų yra tiesiog alinami. Atostogų metu tenka dirbti už du žmones, be jokio užmokesčio. Susirgo kolega, tai už papildomą darbą neapmokama.Ligoninėje vyrauja despotizmas. Nuolat sakoma: nepatinka mūsų tvarka - ieškokitės kur gerai. Ar ilgai užmetinėsite tokias frazes? Ne išorinis grožis svarbu, o vidinis, kurio pas šitą moterį labai labai trūksta!

Pritariu

2010-05-02   07:40

Pritariu Aurelijai, giriasi puodas kad katilas juodas....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

"Klaipėdos švyturio ateities" stipendija: paaiškėjo finalininkai nuotrauka, foto

„Švyturio“ stipendija, Antradienio vidurdienį buvo sustabdytas balsavimas už kandidatus "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti...

Olando Kepurės šiukšlintojo bėdos tęsiasi nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiukšles netoli Olando Kepurės išpylęs vyras kaip reikiant įklimpo. Nors jam jau...

Susimovei, Petrai! nuotrauka, foto

Nuomonės, Tikiu šventą Petrą, pradėtą šventos Mergelės Marijos, kuris kentėjęs prie Grybauskaitės, buvo...

Įvairybės, Paskelbta prieš 16 min.

„Švyturio“ stipendija, Paskelbta prieš 42 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...