2019 m. liepos 16 d. 21:12 val., antradienis

Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Atidaryta „Džiazuojanti paroda“

Atidaryta „Džiazuojanti paroda“ nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Trečiadienį Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1) skambėjo džiazas – atidaryta pianisto ir tapytojo Viktoro Paukštelio darbų paroda. Menininko kūrybos pristatymas – tai įžanga į jau rytoj startuosiantį 25-ąjį Klaipėdos pilies džiazo festivalį.

Tapybos darbų serija „Ornitologo sapnas“ V. Paukštelio kurta kelerius metus. Jos pagrindinis motyvas – paukštis.

„Dabar aš supratau, kad tam tikra prasme ši paroda yra džiazas, improvizacija paukščio tema. Ir ši improvizacija tęsiasi jau ilgą laiką, lydi mane nuo mano tapybos pradžios. Paukščius tapau visada, metai iš metų, ir vis į juos pažvelgiu iš kito taško. Atrandu vis daugiau prasmių“, – atidarymo metu kalbėjo darbų autorius V. Paukštelis, kuris ir pradėjo renginį, atlikdamas muzikinius kūrinius.

Paroda bei galimybe kasmet prisidėti prie Klaipėdos pilies džiazo festivalio džiaugėsi ir Baroti galerijos vadovė Andželika Baroti.

„Esame labai laimingi, kad Baroti galerija jau daugelį metų turi galimybę taip kukliai pradėti vieną gražiausių Klaipėdos festivalių, kurį menuomenė nepaprastai myli ir kurio kiekvienais metais labai laukia, ir štai – jau sulaukė 25-ąjį kartą, – kalbėjo A. Baroti.

Galerijos vadovė pažymėjo, jog šiųmetė paroda kaip niekad atitinka festivalio koncepciją, nes pristatomi muzikuojančio autoriaus darbai.

Reklama

Įteikdama simbolines dovanas ir dėkodama galerijos šeimininkams, Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė džiaugėsi, jog nepaisant to, kad galerija išsikėlė į naujas patalpas, draugystė nenutrūko: „Džiazas yra džiazas ir nesvarbu, kokiose patalpose vyksta paroda. Kas be nutiktų, turime būti kartu ir tęsti tradiciją.“

„Į ketvirtį amžiaus įkopęs festivalis grįžta prie Harlemo dvasios. Manau, kad šiandien buvo pats muzikaliausias parodos atidarymas. Seniai negirdėjau taip profesionaliai atliekamus fortepijoninės muzikos šedevrus, juolab, kai tai daro parodos autorius. Nežinau, kiek iš čia esančių džiazmenų galėtų ką nors įdomaus nutapyti, bet kad autorius taip puikiai skambintu fortepijonu – retas atvejis“, – tegė pristatyme dalyvavęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Parodoje pristatoma tapybos darbų serija – tai tarsi istorija be siužeto, tačiau atskiros jos detalės sukuria vientisą pasakojimą, kuris primena iš ekspedicijos grįžusio ornitologo sapnų atplaišas.

Tapydamas V.Paukštelis siekia ne tik tiesioginio, anatomiškai tikslaus paukščio atvaizdavimo – panašumo. Jam svarbi būsena, kurią sukelia tapomo paukščio įvaizdis. Be to, kūrėjas tarsi pats susitapatina su vaizduojamu objektu ir, pasitelkdamas kūrybinį dvigubo stebėjimo metodą, tyrinėja, apmąsto save. Paukščio atvaizdavimo pasirinkime galima įžvelgti ir simbolišką paralelę su paties tapytojo pavarde.

Kiekvienam paukščio motyvui menininkas sąmoningai renkasi skirtingą tapybinę raišką – nuo realistiškos iki redukuotos, suvestos į linijinį piešinį. Tuo V. Paukštelis siekia pabrėžti, jog kiekvienas motyvas reikalauja skirtingo tapybinio sprendimo.

Po oficialiosios renginio dalies, meno gerbėjai, festivalio bičiuliai apžiūrėjo eksponuojamus darbus, uždavė rūpimus klausimus autoriui. Susirinkusieji mėgavosi puikia kompanija, vasarišku oru bei džiazu. Muzikinę nuotaiką renginio metu kūrė uostamiesčio muzikantai Edmundas Federavičius, Paulius Stonkus, Vykintas Jasaitis, Almantas Karečka ir Laimonas Urbikas.

Reklama

V. Paukštelio tapybos darbų parodą „Ornitologo sapnas“ Baroti galerijoje bus galima aplankyti iki liepos 4 dienos.

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms - birželio 6-8 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami.

Reklama

Nuotraukų galerija

 

© Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos pilies džiazo festivalis

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio 5-9 dienomis padovanojo publikai dar vieną...

Klaipėdos pilies džiazo festivalis buria partnerius nuotrauka, foto

Patarąją savaitę uostamiestis gyvavo džiazo ritmu. Nuo trečiadienio prasidėję jubiliejinio Klaipėdos pilies...

Festivalio kulminacijoje – džiazo „dievukų“ šėlsmas nuotrauka, foto

Šiandien išaušo jau trečioji, kulminacinė, 25-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena. Vakar...

Klaipėdos pilies džiazo festivalis tęsiasi: trečioji diena nuotrauka, foto

Įspūdingu prancūzų grupės „Electro Delux Band“ pasirodymu baigėsi antroji jubiliejinio Klaipėdos pilies...

Praūžė antroji Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena nuotrauka, foto

Ursula von der Leyen - Europos Komisijos pirmininkė nuotrauka, foto

Pasaulis, Ursula von der Leyen patvirtinta Europos Komisijos pirmininke. Vokiečių politikė antradienį Europos...

Dėl išberto vaiko klaipėdietė susidūrė su netikėta problema nuotrauka, foto

Sveikata, „Iš tiesų man trūko kantrybė – nebenoriu tylėti. Ši situacija apgailetina ir...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Švietimas, Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Lenkijoje - D. Nausėdienės elegancija ir subtilumas nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pradėjo pirmąjį vizitą Lenkijoje, kur daugiausia dėmesio...

Pasaulis, Paskelbta prieš 28 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...