2020 m. rugpjūčio 13 d. 17:23 val., ketvirtadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (31)

(6)

2013-05-02, 17:34

Jolanta NORKIENĖ

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (31) nuotrauka, foto

PIRMENYBĖS. Parko miestučių komanda Lietuvos rinktinėje TSRS pirmenybėse 1983 metais Dušanbėje (Tadžikija).

© Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Prisiminimais apie parką pasidalino klaipėdietis Sigitas Pinikas. 56-erių vyras gimė, užaugo ir iki šiol gyvena šalia parko.

Sigito šeima pasistatė šalia parko namą. Tėvelis Aleksas buvo savamokslis statybininkas, turėdamas kelis pagalbininkus statydavo aplink parką namus, statė net šalia parko esančią tuberkuliozinę ligoninę.

Sporto pasiekimai

Sigitas parke matydavo vyresnius vyrus sportuojant, žaidžiant miestučius ("gorodki"), mėtant lazdas. Sigitas, būdamas šešerių, dar nedrįsdavo prie jų žaisti. Tik jiems išėjus su vienmečiais draugais užimdavo jų vietą. Vėliau vyresnieji pakviesdavo žaisti kartu. Vaikas išdrąsėjo, jam pradėjo sektis.

Paprastas klaipėdietis stalius Valentinas Kulikas padirbo mažiesiems žaidėjams pirmąsias geležimi apkaustytas lazdas. Pirmasis ir ilgametis jų treneris buvo didelis sporto entuziastas Adolfas Krizonis.

KOMANDA. Po apdovanojimų LTSR ir Pabaltijo čempionate 1983 m. Iš kairės: Sigitas Pinikas, Sergejus Bagaevskis, Valdemaras Adulas, Romas Gecevičius, Vladimiras Mudrovas, Evgenijus Marokanovas ir treneris Adolfas Krizonis.

1967 metais Klaipėdos kultūros ir poilsio parke vyko Lietuvos jaunučių čempionatas. Sigitui buvo dešimt metų. Jis buvo labai taiklus, čempionate užėmė pirmąją vietą. Garbės raštus ranka parašydavo ir įteikdavo tuometinė parko direktorė Bronė Valickienė.

1972 metais Sigitas jau buvo kandidatas į sporto meistrus. Būdamas 14 metų Sigitas tapo Respublikos rinktinės nariu, TSRS čempionate Leningrade atstovavo Lietuvai, antrojoje grupėje užėmė trečiąją vietą.

1980 metais Soligorske (Baltarusija) Sigitas pirmasis Lietuvoje išpildė sporto meistro reikalavimus. Antrasis buvo taip pat iš parko komandos - klaipėdietis Valdemaras Adulas.

Virė aktyvus sportinis gyvenimas

Iš pradžių parke sporto aikštelės buvo nesutvarkytos, miestučius žaisdavo ant smėlio. Vėliau iš uosto gauta metalo gabalų grindims, aplink sudėtos lentos, pastatyta atsimušimo tvora lazdoms, kad pagaliai toli nenuskrietų. Žiūrovai žaidimą stebėjo už tvoros, kad jų nesužeistų. Užtverta teritorija buvo 600 kvadratinių metrų ploto.

"Parke buvo visas sporto aikštynas. Miestučių, rankinio, tinklinio ir krepšinio aikštelės buvo dengtos šlaku, todėl labai dulkėdavo. Dažnai šlaką laistydavo vandeniu. Futbolą žaisdavome rankinio aikštelėje. Nuo šlako būdavome juodi, už tvoros buvo šiferiu dengtas lauko dušas su šaltu vandeniu", - pasakojo pokalbininkas.

Reklama

TRADICIJA. Pažaidę futbolą vyresni vaikai po to traukdavo į parko šokius.

Pasak Sigito, vaikai patys prižiūrėdavo aikšteles, pavasarį dažydavo tvoras, šluodavo aikšteles, grėbdavo nukritusius lapus, rinkdavo šakas.

Sporto aikštelėse nuolat vykdavo miesto spartakiados. Ypač aktyvūs buvo darbo kolektyvai. Parke nuolat treniruodavosi įvairių statyklų, gamyklų, kombinatų bei kitokių įmonių komandos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Arūnis

2017-06-28   12:13

IP: 78.57.208.240

O Sigutis Pinikas jau miręs?

Dmitrij

2013-05-03   08:27

IP: 85.206.61.58

Dušanbė yra Tadžikistane, o ne Kirgizijoje. Žurnaliuga lohas

Nijole

2013-05-02   21:56

IP: 78.61.217.248

Pamirsau pasakyti nuosirdu ACIU p. Jolantai uz parko atgimima, uz idomius straipsnius, uz vaikystes ir jaunystes prisiminimus. Geros kloties Jums gerb. Jolanta!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Turto bankas aukcione pardavė Klaipėdos policijos komisariatą nuotrauka, foto

Klaipėda, Valstybės valdomo Turto banko rengtame policijos komisariato pastato Klaipėdoje aukcione už jį...

Šventojoje atidaryta pirmoji „Maxima“ nuotrauka, foto

Ūkis, Ketvirtadienį Šventojoje duris atvėrė nauja lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvė, įsikūrusi Mokyklos...

Klaipėdos paplūdimiuose vėl galima maudytis nuotrauka, foto

Vasara, Ketvirtadienio popietę Klaipėdos gelbėtojai pranešė, kad gauti vandens tyrimai parodė, kad maudytis...

Klaipėdos gelbėtojams - antra vieta nuotrauka, foto

Sportas, Šiais metais kasmetinis Lietuvos paplūdimių gelbėtojų čempionatas vyko Nidoje. Po įnirtingos kovos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 23 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 38 min.

Vasara, Paskelbta prieš 40 min.

Sportas, Paskelbta prieš 53 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...