2020 m. gruodžio 2 d. 14:46 val., trečiadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (27)

(12)

2013-02-28, 16:52

Vytas TAMOŠIŪNAS

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (27) nuotrauka, foto

MŪRO sienos buvusioje senoje šaudykloje greta dabartinės Vasaros estrados. Mūro statiniai buvo pašalinti, o kadaise suformuotos kalvelės su buldozeriais pažemintos.

© Vyto TAMOŠIŪNO nuotr.

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Parko teritorijoje esančiose Pirmojo pasaulinio karo simbolinėse karių kapinėse Antrojo pasaulinio karo metu buvo laidojami įvairiuose frontuose žuvę klaipėdiečiai kariai, kurių palaikus pavykdavo atvežti čionai karo metu. Kai frontas 1944 m. priartėjo prie Klaipėdos ir čia užsibuvo net iki 1945 m. sausio 28 d., o Klaipėdą visus keturis mėnesius gynė palyginti nedidelis Vermachto kariškių skaičius, minėtose kapinėse jau nebelaidojo. Matyt tos Pirmojo pasaulinio karo kapinės jau buvo perpildytos žuvusių kariškių ir toliau kritusius kovose ginant Klaipėdą imta laidoti šiauriau tų kapinių akmeninės sienutės.

VILA. Sena medinė vila su bokštu Giruliuose, Šlaito g. Ji buvo sudeginta prieš septynerius metus.

Kaip rodo vokiečių karių kapų priežiūros tarnybų apie 1997 m. atlikti žvalgomieji tų čia buvusių kapaviečių kasinėjimai ir P. Lideikio g. rekonstrukcijos darbai, tų vokiečių karių kapaviečių yra likę ir po P. Lideikio gatve.

Kai apie 1998 m. vyko čia buvusių vokiečių karių kapinių atkūrimo darbai, man su pažįstamu senu klaipėdiečiu Viliumi Naujoku pavyko išsaugoti keletą akmeninių pamatinių blokų, ant kurių kadaise stovėjo akmeninės plokštės su Pirmojo pasaulinio karo metu žuvusiųjų klaipėdiškių pavardėmis. Tie blokai buvo pašalinti iš jų buvusių lizdų žemėje ir kurį laiką buvo sumesti už buvusių kapinių ribos, dėl ko vienas blokelis vėliau ir dingo. Kartu su V. Naujoku tris likusius blokus grąžinome į jų buvusią "lizdavietę", kur jie ir dabar tebėra.

KARIŠKIAI. Trys Vermachto kariškiai prie Aulaukio ežerėlio. 1940 m.

Jau ne pirmi metai, kai yra pažeisti Pirmojo pasaulinio karo kapinaičių šiauriniai metaliniai vartai. Mat vartus laikantis vienas strypas buvo labai trumpas, todėl ir išsirovė iš mūro sienutės. Reikėtų vieną sykį sutvarkyti tuos vartus, įmūrijant gerokai ilgesnį strypą į sienutę ar panašiai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

svabrinis

2013-03-21   19:15

IP: 46.7.174.226

nieko,kai atomine elektrine kalningrade prades veikti.Paleis biski rdijacijos,tai nieko nebereikes.Visi kaip is ciarnobilio zemiu sibegios.

KJurgis

2013-03-01   12:49

IP: 78.61.143.117

Gal kas žino? Vakarinėje parko dalyje vienas šalia kito yra devyni betoniniai blokai - keturkampės nupjautinės piramidės formos, išrikiuoti trimis eilėmis po tris. Kas ten galėjo būti?

komsomol

2013-03-01   12:28

IP: 86.100.68.219

Taip, ir jau po biski gryzta. Litvinai vienas kita pjauna labiau negu bet kuri kita tauta.
Taip ir toliau varykit. MOLODEC

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

„Laivas skenduolis“ patrauktas nuo krantinės nuotrauka, foto

Jūra, "Pagaliau“ – ko gero taip vienu žodžiu būtų galima įvardinti vadinamojo „laivo...

Per nuotolinį Kultūros komiteto posėdį už Petro Gražulio nugaros pasirodė pusnuogis vyras nuotrauka, foto

Lietuva, Politikas Petras Gražulis (62 m.) ir vėl atsidūrė dėmesio centre. Trečiadienį nuotolinį...

5 autobusu Tilžės turgaus nebepasieksime nuotrauka, foto

Klaipėda, Šis savaitgalis buvo paskutinis, kai 5-ojo maršruto autobusas savaitgaliais užsukdavo...

Griežtinamas karantinas nuotrauka, foto

Lietuva, Nuspręsta viešose vietose leisti būriuotis ne daugiau kaip po du asmenis (dabar...

Jūra, Paskelbta prieš 7 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 44 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...