2020 m. lapkričio 24 d. 05:48 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Žvejų gatvės gyventojai dėl baro kyla į kovą

(8)

Žvejų gatvės gyventojai dėl baro kyla į kovą nuotrauka, foto

TYRIMAI. Policijos duomenimis, praėjusiais metais dėl Žvejų gatvėje įvykdytų nusikalstamų veikų buvo pradėti 98 ikiteisminiai tyrimai.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Bare Žvejų g. 7 jau kurį laiką tvarkosi nauji šeimininkai, planuojantys plėsti veiklą. Klaipėdos miesto savivaldybė šiam verslui neseniai yra išdavusi du leidimus lauko terasoms statyti. Viena jų - vidiniame namo kieme tarp keturių sienų.

Šiuo metu galiojanti tvarka leidžia pareiškėjui supaprastinta procedūra gauti leidimą aptarnavimo erdvei išplėsti.

Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipęsis namo gyventojas Petras nuogąstauja dėl iš kaimynystės visai dingstančios ramybės, nes dabar verslas veržiasi ir į vidinį namo kiemą - statyti lauko terasą planuojama ne tik Žvejų gatvėje, bet ir pietinėje namo pusėje esančiame kieme.

Gina teisę į ramybę

"Gyvenu čia 37-erius metus ir tokio savivaliavimo dar nemačiau.

Buvo bandymų užimti šį kiemą, bet neleidome. Kažkada susidūrėme su pasipriešinimu, buvo ir langai išdaužti. Bet pasiekėme savo.

Pasieksime ir dabar. Jokiais būdais neleisime sklisti triukšmui iš abiejų pusių", - sakė Petras.

Reklama

Namo gyventojai neprieštarauja verslui aplink - pakančiai žiūri į trijų barų vykdomą veiklą artimoje kaimynystėje. Bet pastebėję baro terasos statybas ir kitoje namo pusėje, sukruto ir kreipėsi į Savivaldybę.

Tačiau po kreipimosi teko nusivilti. Kaimynų manymu, supaprastinta maitinimo įstaigų aptarnavimo vietų išplėtimo tvarka tarnauja verslui, pamirštama gyventojų teisė į ramybę ir nevertinamas kiekvienas atvejis atskirai.

Pasak gyventojų, vidinį kiemą supa keturios sienos. Skleidžiami garsai čia rezonuoja, todėl keliamas triukšmas labiau girdimas.

Vengdami iš Žvejų gatvės sklindančio triukšmo gyventojai miegamuosius kambarius įsirengė pietinėje pastato pusėje. Uždaras kiemas jiems lig šiol teikė ramybę.

"Su pirmaisiais baro šeimininkais buvome sutarę, kad visų svarbiausia - dialogas. Su jais sekėsi bendrauti. Į mūsų norą turėti tylų kiemą buvo atsižvelgiama. Dabar baras priklauso ketvirtam ar penktam šeimininkui. Jis su mumis nepasitaręs pasinaudojo Savivaldybės teikiama lengvata ir pradėjo terasos statybos darbus", - kalbėjo namo gyventoja Ingrida Saikevičiūtė.

Žada gerbti kaimynų ramybę

Naujasis baro vadovas Renaldas Barauskas žada gerbti kaimynų ramybę ir įstatymus. Verslininkas sako, kad terasoje nei triukšmaujama, nei rūkoma nebus.

Reklama

"Gerbiame kaimynus, įstatymus taip pat. Terasą turėsime tol, kol galios leidimas ją turėti.

Rūkoma čia nebus, didelių diskotekų nerengsime. Kvietėme kaimynus arbatos ir kavos. Norime susidraugauti.

Sprendimo nesame dar priėmę, bet terasa dirbs trumpiau. Tikrai nenorime trukdyti ir triukšmauti vidiniame kiemelyje", - kalbėjo R. Barauskas.

Derinti su gyventojais neprivalo

Klaipėdos savivaldybės administracijos Licencijų ir leidimų skyriaus vyresnysis specialistas Rimantas Armonas paaiškino, kad aptarnavimo vietai išplėsti licencijos nereikia. Šiuo metu miesto valdžia yra priėmusi supaprastintą leidimų plėsti darbo plotus išdavimo procedūrą ir verslininkai tuo naudojasi.

"Tai nėra licencijuojama veikla. Pareiškėjas pateikia prašymą aptarnavimo vietos veiklai išplėsti ir schemą su užimamo ploto baldų išdėstymu.

Šiuo metu leidimų išdavimų teisės aktuose nėra reikalavimo veiklos išplėtimo derinti su gyventojais, kai veikla vykdoma ant valstybinės žemės.

Reklama

Miesto valdžios sprendimu dėl karantino sukeltų ribojimų viešojo maitinimo įmonėms leista plėsti aptarnavimo plotus. Taip pat įmonės atleistos nuo rinkliavos už leidimų išdavimą", - teigė R. Armonas.

Skundžiasi triukšmu

Žvejų gatvės gyventojai dažnai turi nusiskundimų dėl iš gatvėje sklindančio triukšmo. Dėl to šioje gatvėje įsikūrusių barų šeimininkai yra sutarę lauko terasose klientus aptarnauti tik iki vidurnakčio.

Policijos duomenimis, praėjusiais metais dėl Žvejų gatvėje įvykdytų nusikalstamų veikų buvo pradėti 98 ikiteisminiai tyrimai. Iš jų 20 dėl vagysčių, 16 - viešosios tvarkos pažeidimų, 3 dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

"Šiais metais iki birželio 30 d. iš viso pradėti 33 ikiteisminiai tyrimai. Iš jų 4 - dėl vagysčių, 16 - dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Dėl disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ikiteisminių tyrimų nepradėta", - informavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

TERASA. Gyventojai nerimauja, kad dėl baro statomos lauko terasos gali prarasti ramybę, bet verslininkai žada, kad gerbs kaimynų poilsį. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Rapolui

2020-07-03   10:39

IP: 88.119.134.9

Rapolai , žmonės ten gyvena nuo tada , kai senamiesčio namai dar buvo apgriauti po karo . Vienas tualetas ant viso namo , kūrenimas krosnimis sandėliukai lauke, be karšto vandens. Ir jie turi tokias pat teises į saugią aplinką savo NAMUOSE , kaip bet kuris iš mūsų. Jeigu tamsta nežinai , tai visada galima - patylėti.

Pilietė

2020-07-03   10:36

IP: 88.119.134.9

Šaligatvį jau užsigrobę . Žmonės turi eiti važiuojamaja gatvės dalimi. Suįžūlėjo valdininkams leidus , tai gyventojų uždarame išpuoselėtame kiemelyje po miegamųjų langais įsikurti sumąstė. Įžūlumo viršūnė pasiekta. Ir viskas daroma su miesto neįgalių valdininkų palaiminimu. Juokingas pasakymas : " nerūkysime , ilgai netriukšmausime.." tai ką gal migdys ten savo pasprogusius klientus ?

biriukroviniuterminalas

2020-07-02   13:33

IP: 172.69.190.62

asilaiblet...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Nors visuotinis karantinas šalyje jau paskelbtas daugiau nei prieš 2 savaites (lapkričio...

Padėtis Klaipėdoje išlieka įtempta nuotrauka, foto

Prieš porą metų duris atvėręs Klaipėdos baseinas skendi karantino padiktuotoje tyloje, tačiau...

Praminė kopūstų bačka: nardymo šachta - teismų karuselėje nuotrauka, foto

Šiuo metu rengiami detaliojo plano sprendimai, kurie leistų 3 hektarų ploto teritoriją...

Nori gyventojus saugoti nuo uosto triukšmo nuotrauka, foto

Dar birželio mėnesį žiniasklaidoje pasirodė pirmieji pranešimai apie Klaipėdoje esančio „Vaidilos“ ...

„Vaidilos“ renovacija: ne visi sprendimai yra tinkami nuotrauka, foto

Rengiamas turistinis maršrutas, kviesiantis keliauti kultūros paveldo keliu nuotrauka, foto

Neringa, Neringos savivaldybės administracija kartu su partneriu - Kaliningrado srities J. Svetlanovo filharmonija...

Rinktinėje - dar vienas klaipėdietis nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, kuri šią savaitę Vilniuje Europos vyrų krepšinio čempionato...

Mitas ar tiesa, kad plaučių vėžys - mirties nuosprendis? nuotrauka, foto

Sveikata, Kasmet plaučių vėžys nustatomas maždaug 1 500 Lietuvos žmonių. Plaučių vėžys -...

Klaipėdietis Paulius Galkinas - tarp planetos elito nuotrauka, foto

Sportas, Nepaisydama varžybų badmečio, Tarptautinė imtynių federacija (UWW) ir toliau uoliai skaičiuoja atletų...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...