2019 m. liepos 21 d. 21:58 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Komentarai

2016-09-15, 09:00

VE.lt

viltis

2016-09-15   21:36

IP: 78.61.129.81

Viskas Eligijaus Masiulio dvasia, pone Šulcai, be jokių abejonių einate buvusio Vedlio keliu. Rankelių spaudimo veiksmas kitaip...Viliuosi, kad RINKĖJAI balsuos būdami adekvatūs ir šviesios atminties.

Milinis

2016-09-15   11:07

IP: 193.219.187.68

Keistai atrodo, kai Šulco partietė Olga Mitrienė, pragyvenanti iš buhalterės pavaduotojos algos, dosniai atseikėja 1000 eurų. Matyt, yra už ką. Gal taip atsidėkoja už tik jiems vieniems žinomas paslaugas?

Algirdas Grublys

2016-09-15   10:20

IP: 86.100.130.118

Visus Liberalų sąjūdžio aukotojų sąrašus ir sumas galima patikrinti VRK tinklapyje. Klausimas : kokiais "šešėliniais " pinigais savo reklaminę kampaniją vykto tie, kurių informacijos apie pajamas tinklapyje nėra ,o plakatų , reklaminių lapelių,stendų pilnas miestas ?

Klaipėdos įmonės moka duokles liberalams?

2016-09-15   09:43

IP: 90.141.87.101

Baltijos apygardoje Klaipėdoje savo kandidatūras į Seimo narius keliantys piliečiai ir politikos senbuviai piktinasi nelygiomis konkurencijos sąlygomis su Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatu Klaipėdos miesto savivaldybės mero pavaduotoju Artūru Šulcu.

Kandidatus įsiutino vicemero rinkiminės kampanijos finansuotojai, tarp kurių yra ir Klaipėdos miesto savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovai ar atstovai.

Aukoja tūkstančiais

Pavyzdžiui, AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Leonas Makūnas A. Šulcui paaukojo 600 eurų. Beje, vicemeras yra šios vandentiekio bendrovės stebėtojų tarybos pirmininkas.
Kitos savivaldybės kontroliuojamos įmonės UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Jonas Tamulis paaukojo nei daug nei mažai – 1000 eurų.
UAB „Mano būstas“ Klaipėdos regiono vadovė Vaida Žvikienė paaukojo taip pat 1000 eurų. Liberalė V. Žvikienė iki 2014-ųjų dirbo Klaipėdos miesto tarybos sekretore.
Beje, UAB „Mano būstas“ Daugiabučių namų administravimo departamento direktorius Mindaugas Genys taip pat pradėjo nuo šios bendrovės Klaipėdos regiono vadovo kėdės, o prieš tai dirbo Klaipėdos miesto savivaldybėje mero patarėju.
Kalbintų A. Šulco varžovų manymu, interesų konfliktui sąlygos susidarė per 20 metų. Būtent tiek laiko liberalios pakraipos partijos valdo Klaipėdos miestą. Per tą laiką beveik visų svarbiausių savivaldybės valdomų ar strateginių, Klaipėdoje veikiančių, įmonių vadovų postai buvo patikėti partiečiams arba liberalams lojalių pažiūrų asmenims.

Duoklės rinkimas

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Agnė Bilotaitė tokį pavaldžių ar kitokiais saitais susijusių įmonių atstovų dosnumą vadina paprastai – duoklės rinkimu. „Tai yra interesų konfliktas. Jei kontroliuojamų ar kitaip susijusių įmonių atstovai aukoja kandidatui, tai galima vadinti ir šantažu, reketu, kad būtų išsaugotos užimamos pareigos. Žinoma, gauti paramą iš fizinių asmenų neužrausta, tačiau tai labai panašu į duoklės rinkimą. Kiti kandidatai, kurie neturi kolegų savivaldybės įmonėse, konkuruoja nelygiomis sąlygomis“, - piktinosi konservatorė.
A. Bilotaitė tvirtina, kad jos politinei kampanijai lėšų skyrė tik partija.
Lietuvos socialdemokratų partijos narė Irena Šiaulienė taip pat niršta dėl to, kad A. Šulcas, anot jos, naudojasi tarnybine padėtimi. „Kadangi įmonės tiesiogiai remti negali, tai kandidatą remia tų įmonių atstovai. Manau, kad tai nėra labai gražu. Žinoma, juridiškai šiuo atžvilgiu yra viskas teisėta. Tačiau de facto... Lietuviai yra labai gudrūs – jie moka apteiti įstatymus. O šis atvejis ir yra toks“, - svarstė I. Šiaulienė.
Darbo partijos atstovas Raimundas Paliukas, taip pat savo kandidatūrą keliantis Baltijos apygardoje, nevynioja žodžių į vatą: „Tai yra pats tikriausias mokestis už galimybę toliau dirbti toje ar kitoje įmonėje. Kodėl savivaldybės valdomų įmonių atstovai neaukoja kitų partijų atstovams? Aš pats mielai priimčiau tokią auką. Nes asmeniškai į savo rinkimų sąskaitą pervedžiau ir iš šeimos atėmiau 6000 eurų. Per tuos 20 metų, kol Klaipėdos miesto savivaldybėje daugumą laimi vienokio ar kitokio pavadinimo liberalai, politikai ir verslo atstovai labai glaudžiai suaugo“, - konstatuoja darbietis.

Nieko nepažeidė

Pats šių kaltinimų adresatas A. Šulcas tvirtai įsitikins, kad jis nieko nepažeidė, o konkurentai jį juodina iš pavydo. „Nė per plauką nepažeidžiau jokių įstatymų. Jei auka būtų nepriimtina, tai aš jos ir nepriimčiau. Nematau jokių problemų, kad aukoja įmonių atstovai. Jie yra seni partiečiai. Š. J. Tamulį, kiek prisimenu, aš pats ir priėmiau į partiją“, - teisinasi A. Šulcas.
Beje, tarp A. Šulcui aukojusiųjų yra ir jo partijos kolega bei kandidatas Danės rinkimų apygardoje Simonas Gentvilas. Savo ruožtu jam aukoja ir UAB Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (KLEZ) valdymo bendrovės generalinis direktorius Eimantas Kiudulas. Jis kandidatui paaukojo taip pat 1000 eurų. Nenuostabu, mat Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas yra KLEZ valdymo bendrovės valdybos narys.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda už maždaug 5 mln. eurų planuoja atnaujinti 420 metrų Danės upės...

Skverui ir krantinėms tvarkyti - 5 mln. eurų nuotrauka, foto

Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai paplūdimį pavertė egzotiško futbolo aikšte nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu –...

Merginų rankinio rinktinė mažajame finale nusileido turkėms nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Įvairybės, Paskelbta prieš 4 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...