2019 m. liepos 24 d. 07:42 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vizijas Klaipėdai piešė užsieniečiai

(7)

Vizijas Klaipėdai piešė užsieniečiai nuotrauka, foto

PATARIMAS. Latvės urbanistės vadovaujama grupė rekomendavo sukurti daugiau žaliųjų erdvių ką tik prie piliavietės atsivėrusioje naujoje automobilių stovėjimo aikštelėje, kuri užsieniečiams pasirodė gana nuobodi.

© Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Reklama

Trečiadienį Klaipėdoje Lietuvos, kaimyninių ir Skandinavijos šalių urbanistikos bei miesto planavimo specialistai pristatė per dvi dienas sugeneruotas prie vandens išsidėsčiusių uostamiesčio viešųjų vietų tobulinimo idėjas. Vieni Kruizinio laivų terminale esantį elingą siūlė paversti į stiklinę koncertų salę, o kiti Melnragėje mato nuostabią studentų laisvalaikio vietą.

Ekspertai nagrinėjo tris miesto teritorijas: Klaipėdos senamiesčio dalį prie pilies su gretimybėmis (Kruizinių laivų terminalas, Danės upės krantinės ir kt.), pajūrio zoną I Melnragėje ir Smiltynės rekreacinę zoną.

Piliavietę ir jos prieigas nagrinėję užsienio ekspertai tvirtino, jog šioje vietoje itin trūksta žaliųjų erdvių ir geresnio praėjimo centro link. Siūloma tobulinti erdvę palei upę - sukurti žaliąsias zonas, pastatyti pastatukus, kuriuose įsikurtų kavinės, restoranai ir įvairios pramogos miestiečiams.

Latvės urbanistės vadovaujama grupė rekomendavo "pažalinti" ką tik prie piliavietės atsivėrusią naują automobilių stovėjimo aikštelę, kuri užsieniečiams pasirodė gana nuobodi. Tas pat rekomenduota ir pačiai piliavietei: suprantama, jog pilies atstatymas yra brangus, tad turistams ir miestiečiams susikurti vaizdą apie jos praeitį padėtų pilies ribų ir jos fortifikacinių elementų sužymėjimas.

Įdomu tai, kad grupė rekomendavo mieste kurti daugiau vandens pramogų - šiek tiek praplėsti pačios pilies kanalą, o šalia elingo esančioje prieplaukoje įrengti net baseiną.

Beje, grupei į akis krito menkas piliavietės ir prieigų apšvietimas. Esą panaudojus naująsias technologijas su vizualizacijomis būtų galima net atkurti pilies vaizdą, o ji pati ir jos prieigos turėtų būti apšviestos gausiau ir šiltesniais atspalviais.

Reklama

Jie pastebėjo, jog prie piliavietės apskritai trūksta pramogų miestiečiams, ir mestelėjo mintį, pasiskolintą iš Skandinavijos šalių: terminale būtų galima rengti vadinamuosius uosto vakarėlius su pramogomis, užkandžiais ir muzika, o miestiečiai galėtų pamojuoti iškeliaujantiems kruizinių laivų keleiviams.

Kita grupė, vadovaujama šiaulietės urbanistės, siūlė dar "aštresnes" mintis metaliniam elingui: jei jo negalima judinti, jo viduje arba išorėje galėtų būti stiklinės sienos, o tokiame pastate galėtų vykti patys įvairiausi renginiai.

"Tai būtų naujas naratyvas - Klaipėda galėtų būti ne tik džiazo miestu, tačiau, pavyzdžiui, spalio pabaigoje rengti sunkiojo metalo festivalį, pavasarį - klasikinės muzikos ir panašiai", - sakė viena komandos narių.

Ši grupė taip pat atkreipė dėmesį į apšvietimą: jis spigina, tad esą būtina rasti kitokį būdą šiai teritorijai apšviesti.

Siūloma pakeisti ir Melnragės vaizdą prie šiaurinio molo. Anot vienos komandos, prie paties molo būtų galima prilipdyti mariną, kurioje įsikurtų mažųjų laivelių uostelis, netoliese - jūros ir geoterminio vandens baseinus, kurie veiktų visais metų laikais, taip pat "EuroVelo" takus. Viena įdomesnių minčių - sukurti dirbtinių bangų kanalą, kuriame galėtų pramogauti ir mokytis banglentininkai.

Kita komanda atkreipė dėmesį į tai, jog Melnragė išsidėsčiusi taip arti miesto ir universiteto, jog reikėtų nutiesti taką nuo universiteto iki šiaurinio molo palei "Klaipėdos naftos" teritoriją.

Reklama

"Šioje vietoje, kur stovi sandėliai, galėtų įsikurti įvairios dirbtuvėlės, virti studentiškas bohemiškas gyvenimas, kūryba", - naują viziją Melnragei siūlė užsieniečiai.

Teritoriją Smiltynėje nagrinėję uostamiesčio svečiai stebėjosi jos grožiu ir panaudojimo galimybėmis. Tarp jų minčių - apžvalgos bokšto įrengimas bei kranto pastatas. Tokie yra populiarūs viso pasaulio pakrantėse. Ten galėtų veikti restoranas, kitos įstaigos.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

ezys

2016-10-20   11:10

IP: 86.100.122.112

zmones skundziasi, kad vietos transportui neliko, bet kiek vaziavau daugiau 5 masinu toje aiksteleje nestovejo ir tai tuo metu, kai stovejimas visoje aiksteje buvo NEMOKAMAS :) uzvakar jau state parkomata

aikstele

2016-10-20   10:51

IP: 86.100.83.20

Padare betonine plynlauke masinoms statyti, jokio medzio pavesiuko..- ir kas per mada visus didelius brandzius medzius isportalinti prisodinant kazkokiu pageibeliu neuzaugu... o dabar sprendzia VIZIJAS :))) - tai kad ir durnam aisku kad ZALUMOS truksta, bet tik ne musu savivaldybei tvirtinanciai tokius projektus...

2016-10-20   10:34

IP: 193.219.130.163

Žvilgsnis iš šono visuomet padeda. Vietos specialistai, manykime, taipgi ką nors panašau tokiame pasidairyme pastebėtų, bet juos "nusodina", kad jie "vietiniai" ir nėra jokie didi žinovai, o svečių specialistų pasiūlymai lyg ir teisingesni ar geresni...
Sėkmės Lindenau ir Co pastatui – tikrai, kad jo įstiklinimas atvertų galimybes parodoms, restoranui, kitai pakrantės užimtumo erdvei. Tokių yra Osle, Tel Avive, kitur. Būtų geraio nebegraiuti pastatų prie prekybos ir žvejybos bei lavų statybos pakrančių, o visam tam surasti vietos kitose vietose. Tel Aviove pastatytas naujas uostas prekybai, žvejybai, laivų statybai, o senojoje Jafoje – galerijos, teatrai, kavinės ir kiti jaukūs miestelėnams ir svečiams užsiėmimai, erdvės ir rūsiai...
Sėkmės, mielieji klaipėdiečiai ir klaipėdiškiai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

2020 metų rugpjūčio 5–9 dienomis Klaipėda priims didžiausią tarptautinį Europos folkloro kultūros...

Klaipėdai įteikta „Europiados“ vėliava nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

"Mano svajonė, kad vertikalus šokis taptų Klaipėdos išskirtinumu, dėl kurio žmonės važiuotų...

Klaipėdietė mokėsi vertikalaus šokio Mekoje JAV nuotrauka, foto

Apie Seimo narius žinome ne viską nuotrauka, foto

Lietuva, Visoje visuomenėje yra be galo išsimokslinusių žmonių ir yra vos baigusių vidurinę...

Vasaros dienos - nemokamoje sporto stovykloje nuotrauka, foto

Sportas, Būrys jaunųjų Klaipėdos "Viesulo" sporto centro sunkiaatlečių vidurvasario dienas leido mokomojoje sporto...

Viešasis transportas Jūros šventės metu nuotrauka, foto

Klaipėda, Bendroji taisyklė

Klaipėdai įteikta „Europiados“ vėliava nuotrauka, foto

Klaipėda, 2020 metų rugpjūčio 5–9 dienomis Klaipėda priims didžiausią tarptautinį Europos folkloro kultūros...

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...