2021 m. kovo 7 d. 17:43 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vilnius tvarko Klaipėdą kaip nori

(10)

Vilnius tvarko Klaipėdą kaip nori nuotrauka, foto

NUSKRIAUS? Pagal kultūros ministro planus, Klaipėdos dramos teatras kitais metais turėjo sulaukti 12 mln. litų, tačiau finansų ministro ir premjero iniciatyva šie pinigai gali atitekti Valdovų rūmams.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Kol premjeras Algirdas Butkevičius džiaugiasi sparčiai ir gana sklandžiai vykstančiomis Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybomis, Klaipėdos valdžia nerimauja dėl kitų uostamiestyje įgyvendinamų projektų. Jiems Vyriausybės vadovo žadėti skirti pinigai gali Klaipėdos taip ir nepasiekti.

Kol kas esama situacija bent mums didelio džiugesio nekelia.

Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos meras

Jau paskelbta, kad Dramos teatro ir Jūrų muziejaus rekonstrukcijai skirti pinigai gali atitekti Valdovų rūmams.

Nejudantys projektai

Penktadienį su premjeru susitikęs meras Vytautas Grubliauskas Vyriausybės vadovui priminė probleminių uostamiesčio Baltijos prospekto sankryžų rekonstrukciją, pietinio Klaipėdos aplinkkelio projektą, baseino ir piliavietės tvarkymo projektus, Dramos teatro rekonstrukciją.

"Baseino projektas didžiulių pastangų dėka skinasi kelią, bet iškart pasakysiu, skinasi labai nelengvai. Kai kuriose derinančiose institucijose ieškoma kabliukų, kurių nesimato, kuriuos reikia iš labai giliai iškasti tam, kad detalusis planas strigtų, kad nebūtų tvirtinamas. Vieną kartą sustojęs projektas grąžinamas tobulinti pagal rekomendacijas, patobulintas jis ir vėl stabdomas. Pikti liežuviai plaka, kad galbūt yra koks nors sumanymas, kad Klaipėdos baseino judėjimo greitį reikia pristabdyti", - kalbėjo V. Grubliauskas.


Nematau galimybių Valdovų rūmams skirti daugiau nei 4,5 milijono litų, nes lėšų būtinai reikia ir Klaipėdos dramos teatrui, ir Jūrų muziejui.

Reklama

Šarūnas BIRUTIS, kultūros ministras


Jis informavo, kad tuo atveju, jei projektas nejudės į priekį, bus bandoma pasinaudoti nauju teritorijų planavimo įstatymu, apie kurį kalba Aplinkos ministerija. Jis, esą, visas procedūras bei terminus supaprastins iki minimumo.

Kol kas vienintelis realus dalykas, ko sulauks klaipėdiečiai - būsimojo baseino vizualizacija. Ji turėtų būti paskelbta artimiausiu metu.

Kova dėl Dramos teatro

Pasak V. Grubliausko, jis premjerui užsiminęs ir dėl uostamiestį pasiekusią informaciją finansavimo Dramos teatro rekonstrukcijai sumažinimo. Esą žadama skirti mažiau pinigų, dėl to atnaujintas teatras duris atvertų ne 2015-ųjų spalį, kaip tikėtasi, o 2016-aisiais.

"Laukiame, kol pasibaigs politiniai ginčai dėl biudžeto, tada sužinosime, ar Vyriausybė skyrė mums kiek daugiau pinigų, ar ne. Jei kitais metais gautume 15 milijonų litų, tai būtų didelis įnašas, 2015-iesiems užtektų 13-14 milijonų", - prieš keletą savaičių atviravo teatro direktorius Gediminas Pranckūnas.

Reklama

Tačiau Vyriausybė pritarė Valstybės investicijų programai, kurioje finansų ministro Rimanto Šadžiaus iniciatyva Valdovų rūmų B korpuso statyboms kitąmet numatoma skirti per 13 mln. litų, nors kultūros ministras Šarūnas Birutis tam planavo duoti 4,5 mln. litų. Suma Valdovų rūmams patrigubinta jam nedalyvaujant ministrų kabineto posėdyje.

Š. Birutis tvirtino nematąs galimybių Valdovų rūmams skirti daugiau nei 4,5 mln. litų, nes lėšų būtinai reikia ir Klaipėdos dramos teatrui, ir Jūrų muziejui. Pagal jo sumanymą, daug metų uždarytas stovintis teatras kitais metais turėjo sulaukti 12 mln. litų investicijų, Jūrų muziejus - 8 mln. litų.

"Jūrų muziejus - lankomiausias turistinis objektas Lietuvoje. Jo uždarymas neša didelius nuostolius. Todėl man tai yra prioritetas", - sakė ministras.

"Išsakiau premjerui tikrai labai rimtą susirūpinimą ir nuogąstavimą dėl prioritetų Vilniui ar Valdovų rūmams. Tikrai nesuprastumėme Klaipėdoje, jeigu Dramos teatro rekonstrukcijos pabaiga keltųsi dar toliau. Premjeras bent jau žodžiu man atsakė, kad tikrai nereikėtų tikėti tokiomis kalbomis", - tvirtino V. Grubliauskas.

Sės prie derybų stalo

Miesto vadovas pastebėjo, kad gana realu, jog kitais metais bus išspręsta Lypkių gyventojų iškeldinimo problema.

"Tie 2,3 milijono litų, kurie sklando ore kokius 3-4 metus, jau matomi valstybės biudžete eilute ir šita problema kitais metais turėtų būti išspręsta", - vylėsi V. Grubliauskas.

Reklama

Pasak mero, po Naujųjų metų žadama su premjeru A. Butkevičiumi sėsti prie derybų stalo ir aptarti visų Klaipėdai svarbių projektų įgyvendinimą.

"Sutariau su premjeru kiekvieną projektą "pačiupinėti", pažiūrėti, kaip jis einasi. Bet ten labai "čiupinėti" nėra ko, nes jie nelabai juda. Matyt, reikėtų pradėti kalbėti, kiek darbai skiriasi nuo žodžių, kiek pažadai nutolę nuo realybės, - sakė V. Grubliauskas. - Piliavietės projektas kaip ir seniausiai paskelbtas valstybinės strateginės svarbos objektu. Dėl finansavimo paskelbėm, kad tai yra mersedesas, o pilam kuro kaip į zaporožietį. Ateityje darbai irgi turėtų būti adekvačiai derinami."

Tačiau meras pabrėžė, kad keturi sunkiai kelią besiskinantys projektai nebuvo kaina, už kurią Klaipėda pardavė teisę statyti SGD terminalą.

"Tai buvo sutarimo reikalas plečiant uosto veiklą ir atsiradus joje naujų veiklos formų. Kalbant apie terminalą, ko anksčiau nebuvo, buvo teigiama, kad Klaipėdos mieste infrastruktūra turi taip pat jausti tuos pokyčius, bet tai nebuvo kaina už SGD terminalą", - akcentavo V. Grubliauskas.

Pasak uostamiesčio vadovo, trumpas praėjusios savaitės pokalbis su premjeru buvo tik lengva įžanga į būsimą rimtą pokalbį.

"Kol kas esama situacija bent mums didelio džiugesio nekelia", - reziumavo V. Grubliauskas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Hm

2013-12-12   20:09

IP: 86.100.91.140

Liberalai liberalių pažiūrų,todėl ir leidžiasi patvarkomi vilniškių.Nebereikalo Gražulis Masiuliui naujo dizaino kelnes padovanojo.

Pirmiausia

2013-12-11   12:10

IP: 193.219.76.211

dėl tų krantinių tai jas "rekonstruojant" buvo neleistinai susiaurinta Dangės prataka, todėl ties Tauralaukiu ir toliau nuo jo dabar pavasarį amžini potvyniais. O kad reikia mažiau verkti, o daugiau dirbti, tai tiesa. Kol kas tie liberalai temoka tik verkti.

Art

2013-12-09   15:01

IP: 188.69.224.120

O kas su tom krantinem gero? Atrodo lyg verkiant atnaujinimo reiktu, nekalbu apie tuos netasytus visuomet siukslese skendincius suolus, o grindu danga paziurekit jau kokia- liberalai- nesekmiu mieste simbolis ir garantas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Architektūrinė urbanistinė idėja, pagal kurį apleistoje Klaipėdos senamiesčio zonoje šalia Jono kalnelio...

Prie „Bastionų namų“ architektūrinės idėjos tobulinimo prisijungė Klaipėdos architektai nuotrauka, foto

Klaipėdoje, jau nuo birželio mėnesio bus pradėtas vykdyti vandens maršrutas Klaipėda –...

Vasarą į Nidą - ir laivu nuotrauka, foto

Į Klaipėdą šiemet atskrido vienintelė „Aukso paukštė“ – garbingas apdovanojimas, kuriuo Lietuvos...

„Aukso paukšte“ pagerbtas Klaipėdos universiteto choras „Pajūrio aidos“ laukia laisvės koncertuoti nuotrauka, foto

A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo Prezidento“ sindromas“ nuotrauka, foto

Lietuva, Praėjusią savaitę nuskambėjo žinia apie tai, kad prezidento Gitano Nausėdos komandą palieka...

Mirė astrofizikas Algimantas Ažusienis nuotrauka, foto

In Memoriam, Sekmadienį, eidamas 92-uosius metus, mirė astrofizikas, gamtos mokslų daktaras Algimantas Ažusienis, pranešė...

Ihoris Žovkva: Ukrainai rusiškos vakcinos - hibridinio karo dalis nuotrauka, foto

Pasaulis, Ukrainos valdžia rusišką vakciną „Sputnik V“ laiko hibridinio karo šalyje dalimi....

Pirmojo choleros protrūkio Klaipėdoje 190 metų sukakčiai nuotrauka, foto

SE, Apie choleros epidemijas jau ne kartą rašyta. Taip pat ir apie tai,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...