2020 m. lapkričio 29 d. 22:17 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vietoj 100 eurų darželinukams - psichologai?

(2)

Vietoj 100 eurų darželinukams - psichologai? nuotrauka, foto

IDĖJA. Vakarų Lietuvos tėvų forumas siūlo atsisakyti 100 eurų kompensacijos tėvams, kurių vaikai lanko nevalstybinius darželius, o pinigus skirti psichologų etatams steigti.

© Fotolia nuotr.

Reklama

Atmosfera darželiuose susirūpinę Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovai kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę su siūlymu, kad dabar, esant beveik 200 laisvų vietų darželiuose, būtų panaikinta 100 eurų kompensacija tėvams, vedantiems vaiką į privatų darželį, o tos lėšos būtų paskirtos psichologų etatams darželiuose steigti.

Laikinoji Vakarų Lietuvos tėvų forumo (VLTF) vadovė Aušra Zarambienė "Vakarų ekspresui" teigė, kad liepos pabaigoje miesto Savivaldybei paskelbus, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose yra 190 laisvų vietų, tėvų atstovai nebemato tikslo teikti 100 eurų kompensaciją, nes yra vietos valstybiniuose darželiuose.

"Kompensacija duodama visiems vaikams, nežiūrint į tai, ar jie apskritai pretendavo į valstybinius darželius. Be to, liko nuskriausti tie tėvai, kurie vaikus prižiūri namuose ar samdo aukles", - teigė A. Zarambienė.

Valdininkams išsiųstame rašte primenamas ir lygių galimybių kontrolieriaus 2015 metais atliktas tyrimas, kurio metu "atskleistos aplinkybės, kad Klaipėdos miesto savivaldybėje taikomas kompensavimo mokestis nėra įtakojamas faktinės aplinkybės, ar tėvai ketino vaiką ugdyti tik valstybinėje švietimo įstaigoje ir buvo įrašę jį į eilę vietai valstybinėje švietimo įstaigoje gauti, bet negavo, ar tėvai buvo iš anksto nusprendę patikėti vaiko priežiūrą ir ugdymą privačiai švietimo įstaigai".

"Ši aplinkybė lygių galimybių kontrolieriaus buvo įvertinta neigiamai, tačiau nepakito 2016 metais atliktuose Savivaldybės tarybos sprendimo pataisymuose", - dėstoma rašte.

Reklama

PROBLEMA. Nors formaliai šiemet darželiuose yra 190 laisvų vietų, bet šiaurinėje miesto dalyje jų stinga, tad čia poreikį bando patenkinti privatūs darželiai. Egidijaus Jankausko nuotr.

Tad VLTF siūlo nuo šių metų rugsėjo 1-osios nebeskirti minėtos 100 kompensacijos, ją toliau mokėti tik už tuos vaikus, kurių tėvai pasirinko nevalstybines ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančias įstaigas 2015 ir 2016 m., o sutaupytas 2017 m. kompensacijoms skirtas lėšas panaudoti psichologų etatams Savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose steigti.

"Ne kartą kalbėjome su ugdymo įstaigų direktoriais apie tai, kad darželiuose trūksta psichologų. Pedagoginė psichologinė tarnyba negali užtikrinti paslaugos, jos reikia laukti 3-4 mėnesius ar net daugiau. O kuo toliau, tuo labiau vaikai tampa agresyvesni, turi emocinių sutrikimų, dėl to nukenčia kiti vaikai. Psichologas yra būtinas. Galbūt ir ne visu etatu, bent jau ketvirčiu etato pradžiai", - komentavo A. Zarambienė.

Savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė, kuriai taip pat buvo adresuotas tėvų atstovų kreipimasis, sakė, kad bent kol kas atšaukti kompensacijos neketinama.

"Kai nebeskirsime kompensacijos, vietų balansas gali labai smarkiai pasikeisti, todėl kol kas tikrai nesame numatę keisti šitos tvarkos. Mūsų politika yra orientuota į tai, kad visi Klaipėdos vaikai turi teisę gauti tuos pinigus, nesvarbu, kurį darželį lankytų. Pačioje pradžioje motyvai skiriant lėšas buvo užtikrinti prieinamumą vaikams ir visiems miesto vaikams, kurie lanko ugdymo įstaigas, jiems skirti tas pačias lėšas, - aiškino N. Laužikienė.

- Formaliai turime 190 laisvų vietų, bet tėvai nori vaikus vesti į darželius arčiausiai namų, nors šiaurinėje miesto dalyje stinga vietų. Pagal geografinę situaciją ten nėra pakankamai ikimokyklinio ugdymo įstaigų. O dauguma privačių ugdymo įstaigų yra šiaurinėje miesto dalyje ir padeda spręsti šią problemą."

Reklama

Pašnekovės teigimu, jau kurį laiką svarstomas ir psichologų etatų klausimas - darbo grupė nagrinėja galimybes juos steigti.

"Buvome susikvietę specialistus, nagrinėjome situaciją, kalbėjome, kiek tų etatų galėtų būti. Nuo kitų kalendorinių metų planuojame įvesti psichologų etatus", - sakė N. Laužikienė.

Pasak jos, svarstoma steigti juos prie Pedagoginės psichologinės tarnybos, o vienas psichologas, ko gero, rūpinsis keletu ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

klp

2017-08-04   23:32

IP: 78.57.202.25

pries tai buvo kalba, kad jeigu vaikas nepatenka i valdiska darzeli, tevai gali pritenduoti i kompensacija. O dabar kokia nauda savivaldybei? Kas cia nori medali sau uzkabinti- uz pagalba turtoliams. Ar turite pinigu pakankamai? tai sutvarkykit iki galo tvoras. remontus padarykit, baldus pakeiskit, zaislu- knygu nupirkit. Taip pat geras pasiulymas is Vakaru tevu forumo gavote. Psichologu tikrai reikia. Problematisku vaiku daugeja....

Klausimelis

2017-08-04   16:01

IP: 188.69.208.144

O tu privaciu darzeliu steigejau nera kartais liberalai, nes susidaro ispudis kad juos gina klaipedos liberalu valdzia? Idomu i kokius darzelius eina klaipedos politiku vaikai ir anukai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Spalio pabaigoje, siaučiant stipriam vėjui, Skulptūrų parke nukentėjo V. Šerio skulptūra "Budėjimas",...

Nukentėjusi skulptūra išvežta remontui nuotrauka, foto

Visame Klaipėdos rajone reikalingas dėmesys ir lėšos infrastruktūros gerinimui. Tačiau, skirstydami lėšas,...

A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Kitokį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė sutriuškino belgus nuotrauka, foto

Sportas, FIBA „burbulą“ Vilniuje Lietuvos rinktinė uždarė pergale ir nuplovė gėdą, patirtą...

Ačiū, Bernardai nuotrauka, foto

In Memoriam, "Su advento žvakele uždegiau ir žvakelę Bernardui",- sekmadienio pavakare raudodama pranešė Bernardo...

Kraupi avarija F-1: automobilis perlūžo per pusę ir užsidegė nuotrauka, foto

Sportas, Formulės-1 pasaulio čempionato lenktynės Bahreine prasidėjo itin retu ir šiurpiu incidentu.

Seimo kontrolierius nepritaria siūlymui įstatyme atskirai išskirti smurtą prieš moteris nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo kontrolierius nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) idėjai įstatyme atskirai...

In Memoriam, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...