2021 m. sausio 17 d. 03:07 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vicemeras pasisakė neetiškai

(22)

Vicemeras pasisakė neetiškai nuotrauka, foto

PRISIŠNEKĖJO. Klaipėdos politikų etikos prievaizdams vicemero A. Šulco pasakymas, kad Lietuva jam panašėja į policinę valstybę, pasirodė netinkamas.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Klaipėdos vicemerą Artūrą Šulcą Savivaldybės etikos komisijai apskundę visuomenininkai pasiekė, kad Lietuvą "policine valstybe" pavadinęs politikas būtų nubaustas. Nors aktyvūs klaipėdiečiai siekė, kad A. Šulcas dėl savo pasisakymo, kaip ir Lietuvą anksčiau fašistine valstybe pavadinęs Tarybos narys Viačeslavas Titovas, būtų perduotas prokuratūrai, komisija nusprendė, kad pakaks A. Šulcą pripažinti pasielgus neetiškai.

Etikos prievaizdams skundą pateikę Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrijos pirmininkė Virginija Jurgilevičienė ir Klaipėdos jungtinio demokratinio judėjimo pirmininko pavaduotojas Virginijus Partaukas norėjo, jog būtų išnagrinėtas gruodžio pradžioje vykusioje paveldosaugos temai skirtoje konferencijoje A. Šulco pasakyti žodžiai "<...> Ir tikrai čia nekalti konkretūs asmenys, noriu sakyti, sistema mūsų policinės valstybės. Jinai veda mus į niekur".

Toks pasakymas esą galėjo pažeminti Klaipėdos miesto gyventojus, nevyriausybinių organizacijų žmones ar pačią miesto Tarybą. Taip pat svarstyta, ar toks vicemero elgesys nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso principų ir ar jis, kaip vicemeras, reprezentuodamas miestą nepadarė moralinės bei finansinės žalos.

Posėdžio metu visuomenininkai nesėkmingai bandė nušalinti jos pirmininkę Aldoną Staponkienę, taip pat prie savo skundo posėdžio metu pridėjo prašymą, kad A. Šulcas būtų svarstomas ne tik šioje komisijoje, bet, kaip ir V. Titovas, perduotas prokuratūrai.

Šalia savo kaltintojų prisėdęs vicemeras A. Šulcas tvirtino savo žodžių jokiu būdu neneigiantis ir neišsižadantis.

"Mes mažai kalbame apie tai, kad Lietuva išties siaurina asmenų laisvę veikti, daryti dalykus, kurie nenumatyti įstatyme. Mes greitai lango negalėsime įsirėminti ne pagal taisykles, plytelių pakeisti negalėsime, parkavimo vietų įsirengti negalėsime. Negali veikti to, ko neleidžia valstybė. Tie dalykai kelia nerimą. Taip buvo Sovietų Sąjungos laikais", - tvirtino vicemeras ir pridūrė, jog žodis "policinė" kilęs nuo žodžio "miestas", ir norėtųsi, jog tai būtų ne vieno miesto, bet miestų valstybė. Vicemero teigimu, pasakytas žodis yra pozityvus, o pavartęs žodynus jis išsiaiškino, kad sąvoka nėra nei įžeidimas nei paniekinimas.

Reklama

"Aš gimiau Sovietų Sąjungoje, o tada kritikuoti pareigūną ar instituciją buvo draudžiama. Grįžta tie laikai? Aš ne sisteminis politikas - kalbu, ką galvoju, kritikuoju, ką reikia kritikuoti", - pareiškė politikas.

Viso posėdžio metu netrūko situacijos lyginimo su V. Titovo prieš kelis mėnesius padarytu pareiškimu. Į Lietuvą pareigūnams neįleidus kelių abejotinos reputacijos asmenų rusų sąjungos atstovas Lietuvą pavadino fašistine valstybe.

"Šulcas turi teisę į savo mintis. Laisva valstybė, gali sakyti ką nori, nes jis rinkėjų atstovas", - sakė pats V. Titovas, bandęs priminti, jog prokuratūra taip ir neįžvelgė nusikalstamos veiklos jo pasakyme.

"Artūro kalbos nėra nuobodžios, taip kalbėdamas jis tampa įžymus, patraukia dėmesį į problemą", - tvirtino liberalas Saulius Liekis, vicemero šnekose neįžvelgęs nusižengimo.

"Mes kuriame teisinę valstybę ir ieškome sprendimų. Yra daug sferų, kurios iki šiol apeinamos, o Vakarų pasaulyje tai jau būna reglamentuota. Žmonės ten gal pripratę, jiems nekyla tokių minčių tokiais žodžiais apibūdinti valstybę", - sakė konservatorius Laisvūnas Kavaliauskas.

Daugelis komisijos narių pritarė, kad A. Šulco pavartoti žodžiai buvo per aštrūs. Nors buvo siūlymų vicemerą pripažinti ne tik neetišku, bet ir įpareigoti atsiprašyti, be prieš balsavusių V. Titovo ir S. Liekio likę komisijos nariai A. Šulcą pripažino pažeidus etiką ir ateityje įpareigojo elgtis atsakingiau.

Reklama

Po posėdžio A. Šulcas "Vakarų ekspresui" tvirtino, jog etikos komisija peržengė savo kompetencijos ribas, kadangi buvo nubaustas konkrečiai neįvardijus, kuo tas pasakymas yra neetiškas. Politikas tvirtino, kad sakydamas "policinė" omeny turėjo visai ką kita, juolab, kad tai tebuvo jo asmeninė nuomonė. Ar skųs šį sprendimą, A. Šulcas sakė nuspręsiantis susipažinęs su sprendimo tekstu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tadas

2015-12-24   09:50

IP: 86.100.49.246

Kažin kodėl taip ilgai savo gretose liberalai laiko šį "veikėją",kurį gerai pažįsta daugelis kaip įžūlų, nemandagų nesugebančio logiškai mąstyti žmogelį.?Ar jie negalvojo kad tas Šulcas mažina jų reitingus?Iš vis jo pažiūros neaiškios... Kas gali pasakyti kuriai partijai jis labiau tiktų?
Tai kad jis jis vis skiriamas mero pavduotoju tai ryškiai parodoma kad savivaldybė neturi protingų, šiuolaikiškų, patriotiškų miestui žmonių.. Reiškia ir toliau miesto progresas buksuoja....

Strinas

2015-12-23   22:00

IP: 78.61.33.213

Aš pritariu Šulcui, bet nubaust jį reikėjo.Ir griežčiau.Nes Titovą baudė net nesiteikę įsigilinti.DVIGUBI STANDARTĄ.Ir visi kap vienas.Neatsirado sveiko proto žmoniško tarybos nario katras būtu stojes to ruselio pusėn.Girdjau, kad tą gvaltą dėl iš Latviejos atvykstončiu lektoriu visai be reikalo sukėlė.Bet daba tyl subines suspaude.Ir kolegos iš tarybos ir etikmat komisija ir užsipuole prokurora(kad juos kur)

Jis tikisi,

2015-12-22   18:53

IP: 78.61.48.68

kad kažkada bus liberastinė valstybė, neduok Dieve...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...