2020 m. lapkričio 28 d. 19:43 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vasaros estrados likimą spręs ir choristai?

(6)

Vasaros estrados likimą spręs ir choristai? nuotrauka, foto

EMOCIJOS. Susitikime dėl Vasaros estrados netrūko emocijų proveržių. Kultūrininkai ir opozicijos nariai piktinosi, kad tik patarimo teisę turinti Tarybos Kolegija priėmė sprendimus dėl estrados žiūrovų dalies griovimo, o valdininkai, atvirkščiai, tikina, jog jos likimas neaiškus, ir jį sprendžiant bus įsiklausoma ir į choristus.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos valdžios planai modernizuoti Vasaros estradą ir paversti ją multifunkce erdve vis dar kelia ažiotažą visuomenėje. Dėl baimių, kad bus sunaikinta vienintelė miesto choristams tinkama erdvė, chorinė bendrija "Aukuras" sukvietė valdininkus ir visuomenininkus į diskusiją, kurioje sulaukė pažadų įsiklausyti ir į jų nuomonę.

"Norisi dalykiškai sėsti prie stalo ir apsitarti, nes Vasaros estrados klausimas domina ne tik specialistus, bet ir didesnę bendruomenės dalį", - tikino bendrijos pirmininkas doc. Algirdas Šumskis. Jis pažymėjo, jog choristus domina, kokiu keliu žada eiti valdininkai ir kokia ateitis laukia estrados.

Vienintelis iš administracijos darbuotojų pasirodęs Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis tvirtino nieko naujo pasakyti negalįs - atlikus tyrimus paaiškėjo, kad estradoje vyksta per mažai renginių, o jos būklė avarinė. Šiuo metu siūloma pašalinti kraštines suolų eiles bei suremontuoti likusią medinę dalį.

"Birželį vyks dainų šventė, o estrados situacija prasta. Buvo nuspręsta, kad ją tuoj pat reikia tvarkyti. Dabar rengiamos pirkimo sąlygos ir tikimės, kad estradą suremontuoti ir sutvarkyti pavyks iki birželio, kad ji tarnautų ir atrodytų estetiškai dvejus metus", - sakė N. Lendraitis.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad buvo atlikta Vasaros estrados galimybių studija ir pasiūlyti keturi variantai, iš kurių vieną išsirinko miesto Tarybos Kolegija.

N. Lendraitis patvirtino, kad sykiu organizuojamas architektūrinės idėjos konkursas, tačiau šiuo metu dar neaišku, kokiu keliu bus nueita. Pasirodo, jog interesą padėti sutvarkyti estradą parodė Kultūros ministerija bei Lietuvos liaudies kultūros centras. Pastarasis 2018 metais sutiktų dalį valstybės šimtmečio progai skirtos Dainų šventės programos perkelti į Klaipėdą, jei kartu su centru būtų rengiamas Vasaros estrados modernizavimo projektas.

Reklama

Tokiu atveju dėl jos remonto būtų kreipiamasi į Vyriausybę ir prašoma modernizavimo projektą įtraukti į valstybės investicijų programą. Analogišką prašymą meras išsiuntė Kultūros ministerijai.

Susirinkę politikai bandė įrodyti, jog Tarybos Kolegijos priimtas sprendimas dėl žiūrovų pylimo sulyginimo yra tik patariamojo pobūdžio, o šiame žingsnyje apskritai nieko nenuspręsta. Visgi susirinkę choristai buvo patikinti, kad jie bus įtraukti į darbo grupes dėl modernizacijos koncepcijos ir sąlygų parengimo. Dėl to pažadėjo pasistengti Arvydas Cesiulis bei Nina Puteikienė. Tokį pasiūlymą palaikė ir N. Lendraitis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nu nu

2016-03-23   14:59

IP: 85.255.235.69

Nugriauti viska kas buvo pastatyta prie sovietu

Klaipėdietė

2016-03-22   22:43

IP: 85.232.129.160

Gerb., “Pamąstyme” ir “Klausimėli”,
Tiek chorines bendrijos “Aukuras” nariai, tiek ir Jūs patys, visi esame mokesčių mokėtojai, tad Jūsų replika ar aukuriečiai rūpinsis vasaros estrados išlaikymu, skamba švelniai tariant nekorektiškai (dar nekorektiškiau, kaltinti dėl to bendrijos pirmininką), nes mes visi jau senai mokame už jos išlaikymą. Ir todėl kyla natūralus klausimas, kas kaltas, kad šitoks objektas per eilę metų buvo taip nustekentas ir “nugyventas”, kad turime tokią situaciją, kokia yra dabar? Kas kaltas, kad vasaros estradoje vyksta du – tris renginiai? Kas kaltas, kad po renginių vasaros koncertų estrados teritorija pavirsta šiukšlynu, kurio niekas nesutvarko? Taigi, užduotą klausimą “kas kaltas” turime adresuoti tikrai ne chorinei bendrijai “Aukuras”. Kas kaltas, tikriausiai visi supranta, kad kaltas vasaros estrados savininkas, kuris yra mūsų savivaldybė. Taigi, šiuos klausimus turime užduoti jiems, o ne chorinei bendrijai “Aukuras”, kuri bene pirmoji viešai iškėlė šį klausimą.
O į klausimą ar ne per brangu mums turėti vienintelį tokį objektą Lietuvoje, kurio mums pavydi daugelis miestų, kurio buvimas Klaipėdoje leidžia rengti respublikinius renginius joje, kuris gali pritraukti daug įvairių atlikėjų, įvairių renginių, ne tik Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjų. Žinoma, visa tai galima tik sutvarkius vasaros estradą, pavertus ją objektu, kuriame noriai koncertuotų įvairių žanrų atlikėjai. Su sutvarkyta estrada bei puikiu jos administravimu bei rinkodara galima šių rezultatų tikrai pasiekti ir tada tikrai neklis klausimas niekam ar ne per brangu. O turėsime puikų objektą, kuriuo galėsime teisėtai didžiuotis. Manau, kad šito nori ir siekia aukuriečiai ir ne tik jie, o ir visa Klaipėdos bendruomenė.

Nina Puteikienė

2016-03-22   22:13

IP: 78.57.199.179

Kultūros skyriaus vedėjas Lendraitis ir valdančiosios liberalų daugumos atstovai, dalyvavę diskusijoje, bandė prikabinti makaronų: šiems metams paremontuosime areną na remontuodami keletą eilių iš šonų panaikinsim, o paskui jau imsis darbo architektai: jie parengs modernizavimo projektą. Tiesa yra tokia: tas projektas bus ruošiamas pagal jau parengtą studiją, kurioje, apeinant tarybą, buvo pasirinktas žiūrovinės dalies nugriovimo variantas. Vietoj jos planuojama: žolynai, grupinių užsiėmimų aikštelės, teniso kortai (formuluotės iš studijos). Valdininkai ir valdančiosios liberalų daugumos atstovai klausimą spręsti taryboje bei sudaryti estrados modernizavimo koncepcijos kūrimo grupę, kurioje būtų ir chorinės bendruomenės atstovai bei opozicijos atstovai, apsimetą nelabai girdį.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Spalio pabaigoje, siaučiant stipriam vėjui, Skulptūrų parke nukentėjo V. Šerio skulptūra "Budėjimas",...

Nukentėjusi skulptūra išvežta remontui nuotrauka, foto

Visame Klaipėdos rajone reikalingas dėmesys ir lėšos infrastruktūros gerinimui. Tačiau, skirstydami lėšas,...

A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Naktį keliuose bus slidu, įspėja kelininkai nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio pavakarę šalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios arba drėgnos.Pietinėje Lietuvos...

5 patarimai, kad Kalėdas sutiktumėte be streso nuotrauka, foto

Patarimai, Tik maždaug 1 iš 10 šalies gyventojų planuoja kalėdinių dovanų pirkimą iš...

Kodėl mūsų seimūnams sudarytos privilegijos? nuotrauka, foto

Nuomonės, Veryga sugalvojo, kad kovido testus galima daryti tik mobiliuose punktuose atvažiavus automobiliu....

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

SE, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...