2020 m. lapkričio 27 d. 16:42 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vasaros estradai lauks architektų idėjų

(papildyta) (5)

Vasaros estradai lauks architektų idėjų nuotrauka, foto

OBJEKTAS. Estrada nėra įtrauktą į paveldo registrą ir nėra saugotina kaip architektūrinis darbas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos savivaldybė paskelbė tarptautinį konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti. Tikimasi, kad architektai pateiks patrauklių pasiūlymų, kaip Vasaros estradą padaryti funkcionalesnę.

Konkurso sąlygose nurodoma, kad pagrindiniai Vasaros estrados elementai - scena, choristų tribūna su stogine bei žiūrovų amfiteatras turi būti išsaugomi ir modernizuojami.

Pagrindinė paskirtis nekeičiama - tai turi būti vieta, tinkanti dainų, šokių šventėms ir kitiems masiniams renginiams organizuoti, tačiau iš šios erdvės ateityje tikimasi gerokai daugiau funkcionalumo.

"Tikimės, kad konkurse dalyvausiantys architektai pasiūlys sprendinius, kaip Vasaros estradą ne tik atnaujinti, bet ir šioje vietoje sukurti gyvybingą kompleksą, kuris būtų funkcionalus ištisus metus ir išplėstų kultūros, pramogų, aktyvaus laisvalaikio, sporto, rekreacijos, turizmo paslaugų spektrą. Manome, kad čia galima labai įvairi veikla, tad šis konkursas - puiki galimybė architektams pristatyti visuomenei savo vizijas ir siūlymus dėl šio objekto ateities", - Savivaldybės pranešime spaudai cituojamas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Amfiteatro formos vasaros estrada Klaipėdoje buvo pastatyta 1983 metais. Čia vyko įvairios dainų šventės, festivaliai, koncertai ir kiti renginiai, pirmieji daugiatūkstantiniai Sąjūdžio mitingai.

Reklama

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Ji yra morališkai ir fiziškai pasenusi, reikalingas atnaujinimas. Bet tai neturi būti tik nedidelis atnaujinimas, pavyzdžiui, pakeisti suoliukai. Reikia galvoti, kaip estrada galėtų būti funkcionalesnė, pavyzdžiui, galėtų atsirasti laikinas stogas, pastate arba šalia jo galėtų būti integruotos kitos patalpos, kur galbūt gali atsirasti kavinės, turint omenyje, kad šalia yra miškas ir dviračių takai - sportinio inventoriaus nuoma ir panašiai", - "Vakarų ekspresui" komentavo konkurso vertinimo komisijos narys, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas.

"Buvo kalbamasi su tikslinėmis grupėmis, kas ten turėtų būti. Yra noras išsaugoti esminę estrados struktūrą, kad būtų vietos ir atlikėjams, ir žiūrovams. Ji labai neturėtų keistis, bet siekiama, kad ji būtų pritaikoma ne tik porai chorų festivalių per metus, bet galėtų vykti ir kiti renginiai visus metus", - pridūrė R. Zulcas.

Savivaldybės užsakymu konkursą organizuoja Lietuvos architektų sąjunga. Informacija apie konkursą bus skelbiama ir užsienio architektų bendruomenėse.

"Galbūt ir idėjos bus originalesnės - iš šalies kažkas gali visai kitaip pasižiūrėti į šį objektą", vylėsi konkurso vertinimo komisijos narys.

Pasiūlymus konkursui architektai galės teikti iki lapkričio 5 d. Tada pasiūlymai bus vertinami ir renkami geriausi. Tikimasi, kad tai pavyks padaryti iki metų pabaigos.

Reklama

Projekto konkurse pirmąsias 3 vietas užėmusius dalyvius numatyta apdovanoti piniginiais prizais. I vietos laimėtojui bus skirta 3 500 Eur, II vietos laimėtojui 2 500 Eur, III vietos - 2 000 Eur premija.

Su konkurso laimėtojais bus deramasi dėl projektavimo sutarties. Pasirašius sutartį bus vykdomi projektavimo darbai, kurie gali trukti apie metus.

"Jeigu bus labai gera idėja, bet finansiškai labai sunkiai įgyvendinama, galbūt architektai gali pasiūlyti įgyvendinimą etapais", - svarstė R. Zulcas.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Informacija

Klaipėdos vasaros koncertų estrada pradėta statyti 1977 m., baigta - 1983 m.

Reklama

Specialiai dainų šventėms skirtos vasaros koncertų estradų unikalūs statiniai statyti tik Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Tai miesto kultūros infrastruktūros objektas, glaudžiai susijęs su UNESCO saugomų Dainų švenčių tradicijomis bei tautinės kultūros puoselėjimu. Estrada nėra įtrauktą į paveldo registrą ir nėra saugotina kaip architektūrinis darbas.

Čia buvo rengiamos regioninės ir respublikinės dainų šventės, festivaliai, koncertai ir kiti renginiai. Joje vyko ir pirmieji daugiatūkstantiniai Sąjūdžio mitingai, roko maršai.

Pastaruoju metu estrada naudojama labai retai.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija jau kurį laikąieško atsakymo ką daryti su vasaros koncertų estrada. 2014-aisiais parengta "Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų Vasaros koncertų estrados modernizavimo galimybių analizė". Savivaldybės tarybos Kolegija po galimybių studijos pristatymo taip ir nepriėmė galutinio sprendimo dėl koncertų estrados.

Siekiama sutvarkyti koncertų estrados erdvę, kad ji būtų estetiška ir patraukli, kad joje galėtų vykti dainų šventės ir kiti sveikatingumo, sporto renginiai. Chorinė bendruomenė pageidauja, kad būtų siekiama išlaikyti dainų švenčių ir masinių renginių vietą, kad būtų išsaugota amfiteatro struktūra, žiūrovinės dalies pylimas.

Žymos: vasaros estrada

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ezys

2020-08-14   16:49

IP: 172.69.190.32

>>>Orakulas.
vargiai ar svyturio arenai labai atsilieps objektas, kuris naudojamas du menesius per metus. Idomu tik kiek pinigu cia planuojama sukisti ir ar tikrai verta?

Vytautas Lupeika

2020-08-14   13:40

IP: 86.38.178.104

Sprendimas yra labai reikalingas ir atsakingas ! Klaipėdos Vasaros estrada yra Unikumas visoje Žemaitijoje , Mažojoje Lietuvoje ir dar plačiau ... Labai pikta ir , tiesiog nusikalstama , kad ši kultūrinė pramoginė vietovė buvo jau pradėta ir griauti . Juk žiūrovinės dalies amfiteatras kai kurių miesto valdininkų-biurokratų nuprotėjimais dalinai net yra suniokotas , apgriautas ! Žinom mes juos , kenkėjus nevidonus ...

manau

2020-08-14   13:02

IP: 172.69.190.76

kad morališkai - visai nepasenusi - tik fiziškai. Turim gerą objektą, tai susiremontuokim ir to užteks. O užimtumas - vadybos reikalas. Daugiau Sel-o ir pan. koncertų ir vasarą ten labai faina.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Uostamiesčio 2021-2030 m. strateginiame plane, kuris dabar ruošiamas, vėl atsirado dėmesys dviem...

Klaipėdos piliakalniams - brangesnė viltis nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Nuo lapkričio 30 dienos, siekiant sumažinti užsikrėtimų COVID-19 riziką, karantino metu laikinai...

KRATC informacija Klaipėdos miesto gyventojams nuotrauka, foto

Istoriniams laivams atgimti - prieglobstis piliavietėje nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuva skambiai vadinama jūrine valstybe. Klaipėda - jūrinių tradicijų puoselėjimo lopšiu. Tačiau...

Diego Maradona palydėtas į amžinąją kelionę nuotrauka, foto

Sportas, Argentinoje didžiulės minios penktadienį palydėjo į paskutinę kelionę legendinį futbolininką Diego...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

Lietuvos kaimynai gina Europos civilizaciją nuotrauka, foto

Pasaulis, Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas su savo Lenkijos kolega vakar Budapešte vedė...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 41 min.

Sportas, Paskelbta prieš 58 min.

Pasaulis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...