2021 m. sausio 17 d. 03:20 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Valdybų narius nori skirti skaidriau

(2)

Valdybų narius nori skirti skaidriau nuotrauka, foto

VALDYBAS pagal naująsias taisykles turėtų rinkti UAB "Klaipėdos energija", UAB "Klaipėdos vanduo", UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, UAB Klaipėdos autobusų parkas. Politikai pasiūlė neužmiršti įtraukti ir UAB "Gatvių apšvietimas".

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

"Bet kaip" sudaromoms Savivaldybės kontroliuojamų bendrovių valdyboms ateina galas: jei politikai pritars iš vilniečių pasiskolintai tvarkai dėl tokių įmonių valdymo organų sudarymo, bendrovėms mažės galimybių pačioms save prižiūrėti, nusistatyti atlyginimus ar kelti veiklos tikslus.

Maždaug pusantrų metų rengtoje tvarkoje valdyboms sudaryti būtų sudaroma speciali atrankos komisija iš 3 Savivaldybės ir 2 mero deleguotų narių. Pažymima, jog šie turėtų būti nepriekaištingos reputacijos ir pasižymėtų patirtimi ekonomikos, finansų, įmonių valdymo bei teisės srityse.

Apie valdybų narių atrankas turėtų būti skelbiama viešai - tiek Savivaldybės, tiek įmonės, kurioje renkama valdyba, tinklalapiuose.

Daug griežtų nurodymų numatoma ir kandidatams į valdybas. Pavyzdžiui, Savivaldybės kontroliuojamoje bendrovėje ne mažiau kaip trečdalis ir ne daugiau kaip pusė valdybos narių turėtų atitikti nepriklausomumo kriterijus - t. y. nevadovautų ir per pastaruosius 3 metus nebūtų vadovavę įmonei, joje nedirbtų, nebūtų gavę iš jos atlyginimo ir kitaip finansiškai susaistyti. Taip pat kandidatai negalės būti susiję su vadovu giminystės ryšiais.

Svarbu, jog bent iš dalies valdybos narių būtų reikalaujama turėti žinių apie bendrovę, jos veiklą, aukštąjį išsilavinimą, supratimą apie įmonių valdymą. Taip pat pažymima, jog valdybų sudėtyje privalu turėti Savivaldybės ir atitinkamos įmonės darbuotojų.

"Tai nėra nauja tvarka - pavyzdžiui, ją turi Ūkio ministerija. Svarbu tai, kad atsiranda skaidrumas, viešumas, profesionalumas ir bendra politika kaip bus atrenkami valdybos nariai, nes iki šiol tai nebuvo reglamentuota ir pasitaikydavo įvairių niuansų. Dalis valdybos narių turės būti nepriklausomi profesionalai, kurie išmanys verslą, ekonomiką, atitinkamus rodiklius", - pažymi Klaipėdos savivaldybės Finansų departamento direktorė Aldona Špučienė.

Reklama

Vadovė pažymėjo, jog dokumente taip pat atsiranda rekomendacija valdybos pirmininku nerinkti įmonės direktoriaus, nes pasitaiko keistų situacijų, kad bendrovės pačios save prisižiūri, nustato atlyginimus ir veiklos kryptis.

Visgi Tarybos narė Aldona Staponkienė suabejojo, ar šios tvarkos nebus sugalvota apeiti - juk Lietuva ne be reikalo vadinama "švogerių kraštu", o komisijų nariai, kurios rinks valdybos narius, taip pat gali turėti įvairių interesų. Politikei labiau patinka kai kuriose Vakarų šalyse esantis modelis, kai Savivaldybių įmones prižiūri profesionalūs valdybos nariai, kurie tokiam darbui privalo gauti net licencijas.

Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis pažymėjo, jog šiuo dokumentu kaip tik siekiama didesnio skaidrumo. Esą tai būtų vienas pirmųjų žingsnių siekiant sutvarkyti šią sritį, o vėliau taisyklės, atsižvelgiant į situaciją, bus tobulinamos, taip pat atsiras tam tikrų kontrolės instrumentų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Domantas

2016-07-19   17:24

IP: 195.14.177.1

Galėjau ir anksčiau tokią tvarką padaryti. Dabar labai neskanu žiūrėti, kaip valdybose esantys žmonės "prastūminėja" savo verslą, žmones ir planus.

Vytautas L.

2016-07-18   22:11

IP: 82.140.177.206

Tol nebus teisinga ir skaidru,kol valdybos nariai nebus renkami iš visos miesto Tarybos politinio spektro - tai yra iš Pozicijos ir Opozicijos...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...