2020 m. rugsėjo 23 d. 09:13 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vakarų laivų gamyklos vadovas Arnoldas Šileika - Estijos garbės konsulas Klaipėdoje

2019-11-18, 12:39

Gediminas PILAITIS, lrytas.lt

Vakarų laivų gamyklos vadovas Arnoldas Šileika - Estijos garbės konsulas Klaipėdoje nuotrauka, foto

Estijos ambasadorė Lietuvoje Jana Vanaveski patenkinta, kad garbės konsulo Klaipėdoje pareigas eis Arnoldas Šileika.

© G.Pilaičio nuotr

Reklama

Estijos garbės konsulu Klaipėdoje inauguruotas akcinės bendrovės „Vakarų laivų gamykla“ (VLG) įmonių grupės generalinis direktorius, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos prezidentas Arnoldas Šileika.

Tuo pat metu buvo atidarytas ir Estijos garbės konsulatas, įsikūręs šalia Klaipėdos uosto esančiame Jūrinio verslo centre.

Per iškilmes Estijos ambasadorė Lietuvoje Jana Vanaveski ir A.Šileika atidengė prie fasado pritvirtintą atstovybės emblemą.

Perskaitęs priesaiką A.Šileika įsipareigojo sąžiningai ir tinkamai eiti patikėtas pareigas, padėkojo visiems iškilmių dalyviams ir pabrėžė, kad jam didelė garbė būti paskirtam kaimyninės Estijos garbės konsulu Klaipėdoje.

„Tai – ne tiktai didelė garbė, bet ir atsakomybė, įsipareigojimas asmeniškai prisidėti prie tolesnio harmoningo Lietuvos ir Estijos ryšių stiprinimo – ekonominio bendradarbiavimo, verslo, mokslo, kultūros, turizmo plėtros“, – kalbėjo inauguruotasis konsulas.

„Džiugu, kad garbės konsulu ir mūsų ambasados pirmuoju pagalbininku Vakarų Lietuvoje paskirtas A.Šileika, daug prisidėjęs, kad stiprėtų Estijos ir Lietuvos draugystė. Esu tvirtai įsitikinusi, kad jis tinkamai atstovaus Estijai savo konsulinėje apygardoje - Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse“, – tvirtino J.Vanaveski.

VLG įmonės, kurioms jau aštuoniolika metų vadovauja A.Šileika, priklauso Estijos koncernui „BLRT Grupp“ - pajėgiausiam laivų statybos, remonto ir jūrų inžinerijos verslo junginiui rytinėje Baltijos pakrantėje. „BLRT Grupp“ yra didžiausias Estijos investuotojas Lietuvoje.

A.Šileiką pasveikino Estijos užsienio reikalų ministerijos teisinių ir konsulinių reikalų sekretorius Erki Kodaras, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Arūnas Jievaltas, Vokietijos garbės konsulas Klaipėdoje Arūnas Baublys, Klaipėdos mero pavaduotojas Arūnas Barbšys.

Po garbės konsulo inauguracijos ceremonijos renginio dalyviams ir svečiams pristatyta Taline veikiančios Estijos jūrų akademijos veikla. Pranešimą skaitė šios mokymo įstaigos plėtros direktorė Madli Kopti.

„Talino ir Klaipėdos universitetų, kitų aukštojo mokslo įstaigų bendradarbiavimas, ypač ekonomikos ir jūrinių technologijų srityse, bus viena iš prioritetinių Estijos garbės konsulato uostamiestyje veiklos krypčių“, - sakė dar ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos viceprezidentu išrinktas A.Šileika.  

Estijos garbės konsulatas veiks Jūrinio verslo centre.  G.Pilaičio nuotr.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pajūryje poilsiauti mėgstantys ir gaiviu Baltijos jūros oru kvėpuojantys klaipėdiečiai gali džiaugtis...

Tarp pajūrio kopų - Melnragės parkas nuotrauka, foto

Aukščiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai - garbės ženklai "Nešk savo šviesą ir tikėk"...

Gintaras Grajauskas: "Ačiū nešu, ačiū tikiu" nuotrauka, foto

Kasmet aukcionuose nereikalingą nekilnojamąjį turtą (NT) ir kitus objektus parduodanti Klaipėdos savivaldybė...

Perka ir blogos būklės butus nuotrauka, foto

Sulaikytas klaipėdietis įtarimas neteisėtai disponavęs šaudmenimis nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Kelionė per gyvenimą – didžiulis iššūkis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mieli rinkėjai,

Žemės ūkio ateitis – kooperatinė veikla nuotrauka, foto

Ūkis, Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės...

Seime diskutuos dėl vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje nuotrauka, foto

Ūkis, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija uždarame posėdyje trečiadienį svarstys klausimą dėl...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...