2020 m. lapkričio 29 d. 22:33 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vaikus darželyje nori palikti anksčiau

(4)

Vaikus darželyje nori palikti anksčiau nuotrauka, foto

PER VĖLAI. Pasak peticijos autorių, Klaipėda - viena iš nedaugelio savivaldybių, kurioje darželiai dirbti pradeda tik 7 val. 30 min.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Tėvai, auginantys ikimokyklinio amžiaus vaikus, pageidauja, kad Klaipėdos mieste būtų paankstintas vaikų darželių darbo laikas. Tuo tikslu interneto svetainėje www.peticijos.lt įkelta peticija ir renkami parašai.

Šiuo metu uostamiesčio darželiai atsidaro 7 val. 30 min. Pasak peticijos autorių, Klaipėda - viena iš nedaugelio savivaldybių, kurioje darželiai dirbti pradeda taip vėlai. Vilniuje, Šiauliuose, Kaune ar net Kretingoje darželiai pradeda darbą 7 val. arba 6 val. 30 min. (tokiu laiku atidaroma bent viena grupė).

"Klaipėdos darželių darbo laikas nuo 7 val. 30 min. sukelia daug nepatogumų tėvams, kurie pradeda darbo dieną 8 val. ar anksčiau. Ypač sunku toms šeimoms, kuriose yra keli vaikai ir juos reikia pristatyti į skirtingas ugdymo įstaigas arba vienas / abu tėvai dirba už Klaipėdos miesto ribų", - rašoma peticijoje.

Jei nėra galimybės paankstinti visų darželių darbo laiką, siūloma, kad bent viena grupė ugdymo įstaigose darbą pradėtų anksčiau. Tai, anot peticijos autorių, sumažintų stresą tėvams, kurie stengiasi nepavėluoti į darbą, ir oficialiai padidintų auklėtojų apmokamų darbo valandų skaičių. Per šią savaitę peticiją pasirašė 187 asmenys.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė sakė apie peticiją negirdėjusi. "Darbo grupė šiuo metu peržiūri uostamiesčio ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbo modulius ir laiką. Yra darželių, kuriuose yra galimybė pasirinkti 12 valandų dirbančią grupę, tačiau poreikis tam yra mažas. Jeigu bus poreikis, komisija kiekviename darželyje spręs, ar reikia anksčiau darbą pradedančios budinčios grupės", - sakė vedėja.

Darbo grupei priklausanti Vakarų Lietuvos tėvų forumo projektų vadovė Aušra Zarambienė teigė taip pat sulaukusi tėvų kreipimosi dėl darželių darbo laiko paankstinimo. "Anksčiau darželiuose veikė budinčios grupės, kurios pradėdavo darbą anksčiau, tačiau keičiant darbo modulius jų neliko. Dabar tokia grupė sudaroma tik jeigu susirenka ne mažiau kaip 12 vaikų ir tėvai sutinka už ją papildomai mokėti. Tokio dydžio grupės nesusidaro, tačiau jeigu poreikis yra - svarstysime galimybes, kaip jį patenkinti, svarstysime šį klausimą darbo grupėje", - žadėjo pašnekovė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

mama

2020-02-07   14:30

IP: 86.38.179.207

Mes kreipėmės į darželio administraciją, tai nusijuokė ir pasakė kreipkitės į auklėtoją, susimokėkit asmeniškai, juk vistiek ateina anksčiau. O švietimo darbuotojos nežiūri į tėvus kaip į klientą

mama

2020-02-07   12:48

IP: 88.118.203.50

gaila, kad svietimo skyriaus vedeja ir kt. darbuotojos apie problemas , pageidavimus beveik visada isgirsta, pamato, suzino paskutines ir stebisi, kad jos trukdomos... Manau, kad butina keisti poziuri arba darbuotojus.

2020-02-07   12:40

IP: 86.38.183.82

Kitas aspektas: "Tėvelis, kuris sukūrė peticiją, gali inicijuoti, kad tokia 12 darbo valandų grupė būtų įkurta ir jo ugdymo įstaigoje. Bet reikėtų, kad tą grupę lankytų bent apie 20 vaikų“, – aiškino L. Prižgintienė." rašė antradienį, o šiandien jau rašo, kad "Dabar tokia grupė sudaroma tik jeigu susirenka ne mažiau kaip 12 vaikų ir tėvai sutinka už ją papildomai mokėti.". Tai kaip yra iš tiesų? Tai nedarykit iš 10,5 val modelio tiesiai į 12 val. modelį. Darykit 11 val. Ir prie ko čia tėvai turi primokėti? Visuose miestuose tokios grupės nėra papildomai apmokestinamos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Spalio pabaigoje, siaučiant stipriam vėjui, Skulptūrų parke nukentėjo V. Šerio skulptūra "Budėjimas",...

Nukentėjusi skulptūra išvežta remontui nuotrauka, foto

Visame Klaipėdos rajone reikalingas dėmesys ir lėšos infrastruktūros gerinimui. Tačiau, skirstydami lėšas,...

A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Kitokį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė sutriuškino belgus nuotrauka, foto

Sportas, FIBA „burbulą“ Vilniuje Lietuvos rinktinė uždarė pergale ir nuplovė gėdą, patirtą...

Ačiū, Bernardai nuotrauka, foto

In Memoriam, "Su advento žvakele uždegiau ir žvakelę Bernardui",- sekmadienio pavakare raudodama pranešė Bernardo...

Kraupi avarija F-1: automobilis perlūžo per pusę ir užsidegė nuotrauka, foto

Sportas, Formulės-1 pasaulio čempionato lenktynės Bahreine prasidėjo itin retu ir šiurpiu incidentu.

Seimo kontrolierius nepritaria siūlymui įstatyme atskirai išskirti smurtą prieš moteris nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo kontrolierius nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) idėjai įstatyme atskirai...

In Memoriam, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...