2019 m. liepos 15 d. 23:43 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Užsieniečiai mokosi lietuvių kalbos

(1)

2019-07-11, 11:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Užsieniečiai mokosi lietuvių kalbos nuotrauka, foto

PAMOKA. Lietuvių kalbos pamoka pas Virginiją.

© Organizatorių nuotr.

Kaip ir kasmet, liepą-rugpjūtį Klaipėdos universitete (KU) vyks Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija. Tai mėnesio trukmės kalbos ir kultūros kursai kitakalbiams, vyksiantys Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete. Juose šįmet bus beveik 70 kursantų iš 17 šalių.

Kursantai kasdien intensyviai mokysis lietuvių kalbos ir dalyvaus kultūrinėje programoje, kur turės daug progų lietuvių kalbos žinias taikyti praktiškai.

Ši vasaros mokykla organizuojama jau 18-tą kartą ir - tiesiogine prasme - yra žinoma visame pasaulyje. Šįmet tolimiausi taškai, iš kur yra būsimieji vasaros kursų dalyviai, - Australija, Filipinai, Indonezija, Japonija. Beje, šalių sąraše ir Lietuva: kartu su atvykstančiais dalyvauti kursuose užsieniečiais mokosi ir vietiniai žmonės - užsienio ir net vienas kitas Lietuvos pilietis. Šįmet daugiausia kursantų susirinko iš Rusijos ir Ukrainos.

Tokius kursus organizuoja dar 3 Lietuvos universitetai. Kas pritraukia tiek dalyvių į Klaipėdos universitetą? Kodėl kasmet vis gausėja dalyvaujančiųjų ne pirmą kartą? Anot pačių kursantų, tai, visų pirma, labai aukšta studijų kokybė, dėstytojų profesionalumas, mokymo lygių įvairovė, intensyvios ir įdomios pamokos (taip sako Helmut iš Vokietijos). Antra - kad KU kursuose jie jaučiasi kaip šeimoje (taip kursų atmosferą apibūdino Giorgi iš Sakartvelo). Trečia - pabrėžiama, kad KU kursų organizatoriai siūlo gausiausią kultūrinę programą - pažintinius ir pramoginius renginius, ekskursijas po visą Lietuvą. Patinka užsieniečiams ir pati Klaipėda, ir, žinoma, galimybė mėnesį pabūti prie Baltijos jūros, tačiau programa tokia intensyvi, kad paplūdimiams laiko lieka nedaug...

Dalyvauti (arba dirbti) šioje vasaros akademijoje - nepakartojama patirtis. Čia kartu mokosi ir jaunas, ir senas: moksleiviai, studentai, įvairiausių profesijų atstovai - verslininkai, žurnalistai, inžinieriai, veterinarai ir kiti. Taip pat norintieji įsidarbinti Lietuvoje. Dar viena grupė - tai lietuvių kilmės užsieniečiai. Du trečdaliai kursų dalyvių atvyksta pagal projektą su Švietimo mainų paramos fondu - tai užsienio universitetų studentai, dėstytojai, mokslininkai. Nuostabu, kaip visi šie skirtingi žmonės sėkmingai integruojami bendrai veiklai.

Beje, įdomu tai, kad tik dalis kursantų būna pradedantieji - maždaug ketvirtadalis. Sulaukiame ir taip laisvai, gražiai lietuviškai kalbančių užsieniečių, kad, atrodo, ko dar jiems mokytis? Tokių kursantų mokymo programos labai artimos lietuvių filologijos studijoms. Taigi kursuose dirbantys dėstytojai turi turėti atitinkamą specializaciją ir atitinkamos patirties, būti pasirengę galimiems kultūriniams ar psichologiniams iššūkiams. Šįmet penkiose skirtingo lygio grupėse dėstys iš viso 8 lituanistai, dirbs ir daugiau žmonių - administratoriai, mentoriai, kultūros paskaitų dėstytojai ir renginių vedėjai.

Dažnai domimasi - kodėl šie užsieniečiai mokosi lietuvių kalbos? Motyvai įvairūs, ilgus metus dirbant šį darbą susikaupė tiek istorijų ir kai kurios - tokios jaudinančios, jog būtų galima parašyti knygą...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nedžiugina

2019-07-11   12:00

IP: 188.69.212.81

Šie atvykėliai ir atvykėlės su skaromis, kurie kaip tas indas, vėliau tampys aukštąsias mokyklas po teismus. Jiems ne diplomų ar mokslų reikia. Jų tikslas - judėjimas po ES šalis ir legalus gyvenimas Europos šalyse.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pačiame uostamiesčio centre - miestiečius stebinantis paukštis. Paklydėlį įamžinusios klaipėdietės nuotraukomis...

Mieste pamatytas paukštis pradžiugino ne visus nuotrauka, foto

Nuolatinio triukšmo ir gatvėse barstomų metalo šiukšlių neapsikentę individualių namų savininkų bendrijos...

Smeltės kvartalas skęsta pažadų jūroje nuotrauka, foto

Nuo 2018 m. liepos 1 d. iki 2019 m. liepos 1 d....

Klaipėdoje - 803 pranešimai dėl vaiko teisių pažeidimų nuotrauka, foto

Po gan gražios pirmadienio dienos į šalį vėl grįš dažnesnis lietus. Nuo...

Orai: sugrįš šiluma, tačiau pirmiau – lietus nuotrauka, foto

„Atlantas“ nusileido ir „Gornik“ ekipai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai Lenkijoje sužaidė dar vienerias kontrolinės rungtynes. Zabžės miesto stadione...

Mieste pamatytas paukštis pradžiugino ne visus nuotrauka, foto

Klaipėda, Pačiame uostamiesčio centre - miestiečius stebinantis paukštis. Paklydėlį įamžinusios klaipėdietės nuotraukomis...

Šeimos pramoga Klaipėdoje apkarto: išėjo pašiurpę nuotrauka, foto

Gyvūnai, Šeimos apsilankymas Klaipėdos zoologijos sode, kuris turėjo būti pramoga, apkarto iškart po...

„Valstiečiai“ pasitiki Ramūnu Karbauskiu nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pareiškė pasitikėjimą partijos pirmininku Ramūnu...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Gyvūnai, Paskelbta prieš 4 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...