Už taisyklių pažeidimus neliko kam atsakyti

Už taisyklių pažeidimus neliko kam atsakyti

Audito specialistų atliktas patikrinimas parodė, kad perkant paslaugas "Gintaro" sporto centras pridarė klaidų. Vis dėlto atsakomybės už jas pareikalauti nėra iš ko - pasikeitė ir sporto centro, ir Sporto skyriaus vadovai.

Klaipėdos savivaldybės Kontrolės komiteto nariams buvo pristatytos dviejų auditų išvados - dėl transporto paslaugų pirkimo vykdant vaikų mokymo plaukti programą ir lėšų, skirtų mokyklų bei darželių sanitarinių patalpų remontui, panaudojimo.

Pastaruoju atveju buvo nustatyta, kad per 2015-2017 m. sanitarinės patalpos remontuotos 35 įstaigose iš 94, daugiausia darželiuose. Nuo 2017 m. išlaidos sanitarinių patalpų remontui darželiuose padidėjo 2,6 karto. Tikrinant dokumentus buvo nustatyti atvejai, kai rangovai atliko ne visus žadėtus darbus arba padarė per daug nei buvo numatyta sutartyse, to nesuderinę su užsakovu. Esą tai rodo, kad Socialinės infrastruktūros poskyrio specialistų kontrolė buvo nepakankama.

Tiriant sporto centro "Gintaras" dokumentus, rasta daugiau problemų. Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji vidaus auditorė Laima Aleksandravičienė teigė, kad tikrinant dar 2016 metais atlikto viešojo pirkimo dokumentus nustatyta, kad sporto centras "Gintaras", vykdydamas transporto paslaugos pirkimą (vežti vaikus į baseiną ir iš jo), nesilaikė patvirtintų pirkimų taisyklių ir Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų.

Prieš pirkimo procedūrų vykdymą, transporto paslaugos pirkimas nebuvo įtrauktas į 2016 metų planuojamų atlikti viešųjų pirkimų planą, buvo atlikta galimų tiekėjų apklausa žodžiu, nors turėjo būti raštu, nustatyti kiti pažeidimai. Išrinkus konkurso laimėtoją, buvo pakeistos pasiūlyme nustatytos pirkimo sąlygos ir už paslaugas apmokėta ne pagal valandinį įkainį, o pagal sudarytą mokinių vežimo grafiką, nurodant konkretaus 1 vežimo kainą. Dėl to, L. Aleksandravičienės teigimu, lėšos buvo panaudotos neracionaliai. Taip pat esą buvo perkama vežimo mikroautobusais paslauga, o vaikus vežė dideli autobusai.

"Viską lėmė vaikų skaičius, nebuvo atsižvelgta į atstumą, valandos kainą. Pavyzdžiui, vežant vaikus iš Maksimo Gorkio mokyklos, kuri yra prie pat "Gintaro" baseino, kainos didesnės nei vežant iš pietinės miesto pusės. Dėl to matėme, kad lėšos buvo naudojamos neracionaliai", - sakė vyriausioji vidaus auditorė.

L. Aleksandravičienė pridūrė, kad nuo 2016 m. rugsėjo iki 2017 m. sausio vidurio vaikams į baseiną vežti buvo panaudota daugiau nei 42,4 tūkst. eurų, t. y. visa tam laikotarpiui numatyta suma.

Vėliau buvo organizuotas dar vienas viešasis pirkimas, kurio metu jau buvo elgtasi kitaip ir, nors buvo vežamas labai panašus vaikų skaičius, paslauga, pasak specialistės, kainavo 2,5 karto pigiau. Vis dėlto išsiaiškinti, kodėl buvo elgtasi pažeidžiant taisykles, nepavyko, nes pirkimo dokumentus pasirašęs sporto centro vadovas jau nebedirba. Pasikeitė ir miesto Sporto skyriaus vadovas, kuris koordinavo sporto organizacijų veiklą, tad ir iš Savivaldybės administracijos paaiškinimo nėra.

Posėdyje dalyvavęs naujasis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius sakė, kad Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus specialistai galėjo aktyviau dalyvauti procese ir prižiūrėti veiksmus.

"Bandysime sukontroliuoti ir suteikti reikiamą pagalbą įstaigoms, kurios vykdo viešuosius pirkimus. Taip neturi būti iš esmės. Jeigu yra faktai, kurie reikalauja teisininkų įvertinimo, tai mes būtinai padarysime", - teigė O. Mariničius.

Kontrolės komitetas nusprendė siūlyti Savivaldybės administracijai atlikti tarnybinį patikrinimą tiriant už susidariusią situaciją atsakingų asmenų veiksmus ir įvertinti lėšų panaudojimą. Taip pat - sudaryti viešųjų pirkimų vykdymo priemonių planą, kad įstaigos turėtų kuo vadovautis.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder