2020 m. spalio 31 d. 03:57 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Uosto kapitonas keičia kursą - į sausumą

Uosto kapitonas keičia kursą - į sausumą nuotrauka, foto

KAPITONAS. Adomas Alekna (kairėje) vakar dirbo paskutinę darbo dieną ir buvo išlydėtas į pensiją. Laikinai jo pareigas eis pavaduotojas Eduardas Ringis.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna priėmė lemtingą spredimą - pasirenka naują gyvenimo etapą ir palieka Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją. Vakar buvo paskutinė jo darbo diena. Laikinai uosto kapitono pareigas eis jo pavaduotojas Eduardas Ringis.

"Prieš penkiolika metų galėjome tik svajoti apie tokių parametrų laivus, kokie dabar atplaukia į uostą, ir apie tokį laivybos intensyvumą", - atsisveikindamas sakė į pensiją išeinantis A. Alekna.

Jis 25 metus dirbo AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" ir 25 metus plaukiojo į jūrą, iš jų 13 metų dirbo kapitonu. Uosto direkcijoje A. Alekna dirbo nuo 2005 metų rudens, ėjo uosto kapitono pirmojo pavaduotojo bei Laivų eismo tarnybos viršininko pareigas. Vėliau tapo uosto kapitonu.

A. Alekna - ketvirtasis nepriklausomos Lietuvos uosto kapitonas. Jo pirmtakai - Liudvikas Stulpinas, Nikolajus Severinčikas, Viktoras Lukoševičius.

Buvusio vadovo akimis

Buvęs Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus su A. Alekna dirbo 6 metus. Todėl paprašėme jo apibūdinti, koks uosto kapitonas buvo A. Alekna.

"Su juo susipažinau dar 2006 m., kai dirbau Susisiekimo ministerijoje ir buvau Uosto direkcijos valdybos pirmininku. Tuo metu buvo kilęs diplomatinis konfliktas dėl laivo su vištienos produktais, kuris dėl kelių priežasčių nebuvo įleistas į Klaipėdos uostą. Kadangi tuometinį uosto kapitoną Viktorą Lukoševičių pavadavo A. Alekna, jis atvyko paaiškinti priežastis. Pirma pažintis paliko gerą įspūdį. Jis sklandžiai dėstė mintis, įvardino konkrečias priežastis. Buvo visiškai aišku, kad kapitonas valdo situaciją ir pasielgė taip, kaip numato įstatymai.

Reklama

Vėliau mūsų profesiniai keliai susijungė 2013-aisiais, kai tapau Uosto direkcijos generaliniu direktoriumi. Tuo metu jis jau pusmetį ėjo uosto kapitono pareigas. Per beveik šešerius pastaruosius metus dirbant su A. Alekna Uosto kapitono tarnyboje buvo ne vienas reikšmingas pokytis. 2013 metais užgriuvo lavina darbų, susietų su SGD terminalo statyba. Reikėjo pasirengti sudėtingoms SGD laivų įvedimo operacijoms. Ir tai, kaip sklandžiai vyksta šių laivų navigacija Klaipėdos uoste yra A. Aleknos ir visos kapitono tarnybos, nuopelnas.

Uoste ilgą laiką vyko skausmingos diskusijos su uosto operatoriais dėl leistinos grimzlės. Be abejo, uosto operatoriai siekė didesnės leistinos grimzlės, o kapitono užduotis - uosto navigacinis saugumas. A. Aleknos darbo metu pritaikius nemažai naujausių technologinių priemonių buvo rastas kompromisas tarp perdėto saugumo ir ekonominio pragmatizmo, todėl Klaipėdos uostas ir valstybė gavo nemažai pajamų, didėjo uosto konkurencingumas", - pasakojo A. Vaitkus.

Paprašytas prisiminti, ką nors smagaus iš A. Aleknos vadovavimo Uosto kapitono tarnybai laikų, nes kapitonas turėjo puikų humoro jausmą, A. Vaitkus sakė: "Įsimintinas toks smagus nuotykis. Prieš įvedant į Klaipėdos uostą vieną didžiausių pasaulyje konteinerinių laivų "MSC Ingy" atvyko Italijos kapitonų delegacija pamokyti mūsų kapitono tarnybos, kaip valdyti didžiuosius laivus. Praėjus porai dienų delegacijos atstovas man pasakė, kad ne jie, o juos moko klaipėdiečiai, kaip reikia atlikti operacijas su didžiaisiais laivais uoste. A. Alekna pasižymėjo ir tada, kai 2017 m. laivas "Ocean Crown" užplaukė ant seklumos. Gelbėjimo operaciją jo vadovaujama Uosto kapitono tarnyba atliko nepriekaištingai."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Artėjant Visų šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dienoms padaugėjo gyventojų, ypač senyvo amžiaus,...

Prašoma nelipti į pilnus autobusus nuotrauka, foto

Įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose...

AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje kvapus sumažino nuo 3 iki 16 kartų nuotrauka, foto

Po to, kai spalio 20 dieną uostamiesčio simbolis burlaivis "Meridianas" buvo nuplukdytas...

"Meridiano" remontas: povandeniniai siurprizai ir gero oro medžioklė nuotrauka, foto

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Klaipėdos Viltis“ dėl dalies gyventojų bei...

„Klaipėdos Viltyje“ kritiškai trūksta socialinių darbuotojų padėjėjų nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...