2021 m. vasario 26 d. 19:56 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Uosto direkcija: E. Gentvilo žodžiai neatitinka tiesos

(10)

2016-09-27, 11:05

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos inf.

Uosto direkcija: E. Gentvilo žodžiai neatitinka tiesos nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Praėjusią savaitę išplatintame Lietuvos liberalų sąjūdžio pranešime žiniasklaidai „E. Gentvilas: socialdemokratai prieš rinkimus žaidžia nešvarius žaidimus“  E. Gentvilo išsakyti žodžiai neatitinka tiesos. VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ne politikuoja, o gina valstybės įmonės interesus, o tai reiškia visų Lietuvos žmonių interesus. Norime atkreipti dėmesį, kad pretenziją dėl žalos atlyginimo E. Gentvilui teikė ne Uosto direkcijos generalinis direktorius A. Vaitkus, o Uosto direkcija, remdamasi teisės aktais. Artėjantys Seimo rinkimai neturi jokio ryšio su dar 2015 m. pabaigoje pradėtais Uosto direkcijos veiksmais siekiant apginti valstybės įmonės interesus.

Teisminės procedūros dėl sutarčių, pagal kurias yra pareikšta pretenzija, buvo baigtos tik 2016 m. kovo mėnesį. Tuomet paaiškėjo ir iš E. Gentvilo reikalautinų sumų dydžiai. Atitinkamai pretenzija E. Gentvilui buvo pateikta po trijų mėnesių. Įvertinus tokios pretenzijos apimtį tai tikrai nėra ilgas terminas. Uosto direkcija dar 2015 m. pabaigoje kreipėsi į teisėsaugos institucijas dėl padarytos žalos valstybės įmonei išieškojimo, tačiau, jų nuomone, žalos išieškojimas turi būti vykdomas ne baudžiamojo, o civilinio proceso tvarka. Tai šiuo metu ir yra atliekama. Atsižvelgiant į tai, E. Gentvilas nepagrįstai, tikėtina tik siekdamas gintis, mėgina jam pateiktą pretenziją vertinti kaip politinį veiksmą.

E. Gentvilas kalba tik apie vieną  bendrovės „Klaipėdos hidrotechnika“ vykdytą sutartį ir teikia argumentus, kodėl jis tariamai teisingai pasielgė, tačiau jis nutyli, kad pretenzija buvo pateikta dėl keturių skirtingų objektų netinkamai vykdytų sutarčių su bendrove „Klaipėdos hidrotechnika“, taip pat nepaminėjo, kad viena iš šių sutarčių buvo pasirašyta ir su įmone „STRABAG Wasserbau GmbH“. Taip pat nutylėjo tai, kad didelė dalis iš E. Gentvilo reikalaujamos sumos buvo priteista dėl netinkamai vykdytos sutarties su „Rohde Nielsen A/S“.

Atkreiptinas dėmesys, kad E. Gentvilo teiginys: „Pinigų sumą, kurią uostas liko skolingas „Klaipėdos hidrotechnikai“, dabartinis vadovas A. Vaitkus dabar traktuoja kaip padarytą žalą, nors teismas jokios žalos nenustatė“, visiškai neatitinka tikrovės. E. Gentvilui pateikta pretenzija ir iš jo yra reikalaujama 1,9 mln. eurų, kuriuos sudaro baudos, delspinigiai ir palūkanos, o ne sumos, kurios buvo nesumokėtos už atliktus darbus. Jeigu anuo metu Uosto direkcija būtų tinkamai vykdžiusi sutartis, nebūtų priteistos jokios baudos ir palūkanos.

Vadovaujantis teisės aktais, iš asmens, kuris tuo metu vadovavo Uosto direkcijai ir sudarė sąlygas  valstybės įmonei patirti žalą, ir yra reikalaujamas žalos atlyginimas.

Detali pretenzija dėl žalos atlyginimo E. Gentvilui buvo išsiųsta dar šių metų birželio 10 d., nurodant, kad nors ir su pretenzija susiję dokumentai E. Gentvilui yra žinomi, nes jie yra to laikotarpio, kuomet jis buvo Uosto direkcijos vadovas, su jais galima susipažinti kreipiantis į Uosto direkciją. Tačiau E. Gentvilas tik 2016 m. liepos 18 d. kreipėsi į Uosto direkciją, prašydamas pateikti dokumentus, kurie jam yra žinomi. Uosto direkcija pateikė visus dokumentus ir E. Gentvilo reakcija į tai buvo tokia – prieš pat rinkimus Liberalų sąjūdis išplatino pranešimą žiniasklaidai, neva E. Gentvilui pateikta pretenzija yra socialdemokratų kerštas. Tad kyla retorinis klausimas, kas šioje situacijoje žaidžia politinius žaidimus?

Išplatintame pranešime žiniasklaidai E. Gentvilas taip pat klaidindamas visuomenę giriasi, kad jam vadovaujant „Klaipėdos uostas sėkmingai gerino rezultatus“. Per ketverius E. Gentvilo vadovavimo Uosto direkcijai metus nebuvo pastatyta nei viena krovai skirta krantinė. Investicijos į infrastruktūrą yra pagrindinė Uosto direkcijos funkcija, tačiau anuo laikotarpiu Uosto direkcijos investiciniai planai buvo vykdomi vidutiniškai 48 proc., tad E. Gentvilas neturėtų prisiskirti sau uosto krovos kompanijų nuopelnų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Angliukai Rusena

2016-10-13   14:19

IP: 178.236.199.130

Aš į rinkimus eisiu pasiimt lapelį,
Nemesiu jo į urną, įsidėsiu į kišenę.
Kai atšaukti ateis laikas seimo narį,
300.000 biuletenių padėsime ant VRK stalo

Klaipėdietis

2016-09-28   17:14

IP: 84.15.185.107

Yra toks geras rusų filmas "Geografas pragėrė gaublį" :)
фильм «Географ глобус пропил»

Siūloma riboti daugiabučių namų bendrijų vadovų kadencijas

 

Siūloma riboti daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijos pirmininko bei valdybos narių kadencijų skaičių. Tas pats asmuo tokias pareigas galėtų eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Tokias Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo pataisas įregistravęs Seimo narys Andrius Mazuronis sako, kad projekto rengimą paskatino gyventojų keliamos problemos, susijusios su bendrijų valdymu bei bendrijos narių teisių pažeidimu.

"Projekto tikslas - panaikinti šiuo metu galiojančio įstatymo trūkumus, pastebėtus jo taikymo praktikoje, įvertinus daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų ir savivaldybės pareikštas pastabas ir pasiūlymus", - sako projektą parengęs Seimo narys A. Mazuronis. 

Pasak jo, įstatymo pataisos leis aiškiau nustatyti daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkų, valdybos ir bendrijų narių teises ir pareigas. 

Priėmus siūlomas įstatymo pataisas būtų pašalinta galimybė bendrijos pirmininkui, valdybai piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, kai susirinkimų sprendimus nulemia tik iš anksto raštu dalyvaujančių visuotiniame susirinkime bendrijos narių balsai, kurie įskaitomi į balsavimo rezultatus ir registruojami visuotinio susirinkimo dalyvių sąraše. Projektu siekiama skaidrumo, pateikiant bendrijos nariams finansines ataskaitas, numatomas privalomas susirinkimuose priimtų sprendimų viešumas naudojant modernias technologijas. 

Pagal projektą, kiekvienam buto ir kitų patalpų (pastato) savininkui elektroninėmis informavimo priemonėmis arba raštu privalo būti pateikta detali informacija apie bendrijos metines pajamas, išlaidų sąmatos. 

Taip pat siūloma įteisinti, kad būtų pateikiama gyventojams detali informacija apie bendrijos gautas ir panaudotas lėšas, nepanaudotų lėšų likutį, taip pat sukauptų lėšų pastatui (pastatams) atnaujinti panaudojimą ir jų likutį, informacija apie bendrijos lėšomis draudžiamus asmenis, jiems išmokamas sumas iš bendrijos lėšų.

Siūloma, kad Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo pataisos įsigaliotų nuo 2017 m. sausio 1 d. 

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto savivaldybė pasidalino informacija apie naujo daugiabučio gyvenamojo namo Priestočio g....

Klaipėdoje planuojama statyti naują daugiabutį nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė informaciją apie prekybos paskirties pastato su administracinėmis ir...

Minijos g. 158 iškils naujas pastatas nuotrauka, foto

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) informuoja,...

Klaipėdoje padidėjo oro užterštumas kietosiomis dalelėmis nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba patvirtino lengvatų paketą verslui. Nuo pandemijos nukentėjusiems sektoriams...

Patvirtintos lengvatos nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui nuotrauka, foto

Absoliutus valdžios ordinų kavalieriaus A.Tapino fiasko nuotrauka, foto

Nuomonės, Mestos rinktinės totalitaristų „intelektualų" pajėgos, išridenta parūdijusi stambaus kalibro propagandinė...

Jonas Velžys: "Turėjau fanatišką norą pastatyti šį laivą" nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Kretingiškis gydytojas Jonas Velžys, pasak jo draugo, turbūt nebūtų tiek išgarsėjęs medicinos...

Algirdo Brazausko žentas savo kaltę pripažino nuotrauka, foto

Lietuva, Kaip įtariama, milijono eurų į apskaitą neįtraukusios „Vaisingumo klinikos“ akcininkas ir vadovas...

S. Maslobojevas paaiškino, kodėl dėvėjo aprangą su Rusijos atributika nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuva atkakliai kovoja su itin aršia Rusijos propaganda, kuri brukama visais...

Nuomonės, Paskelbta prieš 13 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 27 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 27 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...