2020 m. liepos 5 d. 13:37 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Uostamiestis pasitinka Lietuvos jaunųjų advokatų asociaciją!

2019-07-31, 07:59

Parengė advokatė Ramunė JUŠKAITĖ

Uostamiestis pasitinka Lietuvos jaunųjų advokatų asociaciją! nuotrauka, foto

NARIAI. LJAA Klaipėdos skyrius (iš kairės): Ramunė Juškaitė, Dovilė Petraitytė, Andrej Proškin ir Jurgita Beniulienė.

Reklama

Visai neseniai praėjusi 2019 metų liepos 6-oji uostamiesčiui atnešė ne tik Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną, tačiau ir naujienų iš Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA). Būtent šį savaitgalį Klaipėdos miesto advokatų bendruomenę pasiekė žinia, jog LJAA plečia veiklos ribas ir atkeliauja į kitus Lietuvos miestus, tarp jų ir į Klaipėdą.

LJAA įstatai buvo įregistruoti dar 1994 m. kovo 17 d. Lietuvos advokatų tarybos protokolu. LJAA buvo įsteigta atsižvelgiant į Europos šalių praktiką. Tais pačiais metais LJAA tapo Europos jaunųjų advokatų asociacijos (The European Young Bar Association, EYBA) nare. 2000 m. kovo 31 d. LJAA narių visuotiniame susirinkime buvo nuspręsta asociaciją įregistruoti kaip visuomeninę organizaciją. 2000 m. liepos 28 d. Klaipėdoje įvyko visuomeninės organizacijos Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos steigiamasis susirinkimas, o jau 2000 m. rugpjūčio 23 d. LR teisingumo ministro įsakymu įregistruota visuomeninė organizacija Lietuvos jaunųjų advokatų asociacija, kuri yra LJAA teisių perėmėja ir veiklos tęsėja. 2005 m. pradžioje Juridinių asmenų registre buvo įregistruota nauja LJAA įstatų redakcija. Nuo 2018 metų LJAA tapo Tarptautinės jaunųjų teisininkų asociacijos (The International Young Lawyers' Association, arba AIJA) asocijuota nare.

Pagrindiniai LJAA tikslai yra skatinti teisinį išsilavinimą, ypač ilgalaikes organizacijos narių studijas, padėti ugdyti organizacijos narių praktinius įgūdžius, kelti kvalifikaciją, atstovauti organizacijos narių interesams įvairiose institucijose, platinti informaciją tarp organizacijos narių apie įvairius Europos jaunųjų advokatų asociacijų bei Tarptautinės jaunųjų teisininkų asociacijos (AIJA) rengiamus susitikimus, konferencijas ir seminarus.

Kaip nurodo pati LJAA, asociacijos vizija - įtakinga organizacija, tvirtais komandiniais ryšiais vienijanti visų Lietuvos regionų bei Europos ekonominėje bendrijoje veikiančius advokatūros narius, pripažįstančius ir aktyviai remiančius ambicingos ir šiuolaikiškos advokatūros bendruomenės sukūrimo bei visokeriopo stiprinimo idėją. Šiai vizijai pasiekti LJAA misija - jaunosios kartos advokatų ir jų padėjėjų profesinį tobulėjimą skatinanti bei praktinius įgūdžius ir kompetencijas ugdanti organizacija, grindžiama socialumu, kolegiškumu, atvirumu iniciatyvoms, tarpusavio nuomonių sklaida ir visapusišku bendradarbiavimu.

Šiuo metu LJAA valdybą sudaro 7 nariai, tarp kurių LJAA reprezentuoja ir jos interesams atstovauja LJAA prezidentas, valdybos pirmininkas advokatas dr. Edvinas Meškys.

Pasak asociacijos prezidento E. Meškio, "asociacija subrendo plėtrai, todėl labai džiugu, kad prie šios idėjos kūrimo prisideda labai aktyvūs ir kupini idėjų Klaipėdos jaunieji advokatai ir advokatų padėjėjai. Mano vizija - jaunųjų teisės profesionalų, tai yra žmonių iki 45 metų, vienijimas visoje Lietuvoje".

PREZIDENTAS. LJAA prezidentas advokatas dr. Edvinas Meškys.

Kartu Edvinas įvardijo ir problemą, kad "ne kartą teko girdėti, kad kitų miestų advokatai neturi tokio bendravimo, renginių ar tobulėjimo galimybės kaip Vilniuje. Pats esu kilęs iš Palangos, tad labai džiaugiuosi, kad šio krašto skyriaus atstovė Ramunė kartu su komandoje esančiais Andrejumi, Jurgita ir Dovile padės skleisti LJAA viziją, burs regiono profesionalus, organizuos susitikimus ir kitaip prisidės prie šios visuomeninės veiklos. Be šios veiklos, kiekvienas narys galės pasinaudoti LJAA skirtomis nuolaidomis, o advokato padėjėjai - dar ir prisijungti prie uždaros "Facebook" grupės "Advokatūros egzaminas. Pasiruošimas!", skirtos keistis informacija ir tinkamai pasiruošti advokato kvalifikacijos ar veiklos egzaminui".

LJAA įgyvendinant plėtros strategiją 2019 m. Lietuvoje įkurti 4 asociacijos skyriai: Alytaus / Druskininkų / Marijampolės, Šiaulių, Kauno ir Klaipėdos. Siekiant bendravimo tarptautiniu mastu LJAA skyriai taip pat įkurti Ispanijoje ir Norvegijoje, o artimiausiu metu bus paskelbta ir apie kitų šalių atstovus.

Šiuo metu LJAA Klaipėdos skyriui atstovauja net trys asociacijos nariai: advokatė R. Juškaitė paskirta Klaipėdos skyriaus atstove, advokato padėjėja J. Beniulienė ir advokatas A. Proškin paskirti Klaipėdos skyriaus atstovės R. Juškaitės padėjėjais.

"Esant paskirtai LJAA Klaipėdos skyriaus atstove malonu dalintis džiaugsmu, kuris neatsiejamas nuo profesinės srities. Drįstu neabejoti, jog bendromis jėgomis įveiksime laukiančius profesinius iššūkius, vietos advokatų bendruomenės atskirtį ir sukursime pridėtinę vertę ne tik LJAA, bet kiekvienam šios asociacijos nariui, praktikuojančiam ir Klaipėdoje. Viešai Lietuvos advokatūros skelbiamais duomenimis, šiuo metu preliminariai uostamiestyje turime 332 praktikuojančius advokatus ir 115 advokatų padėjėjų, tad LJAA gretas papildyti gali kiekvienas advokatas ar advokato padėjėjas iki 45 m. amžiaus. Įgyvendindami LJAA viziją ir misiją stengsimės suburti bendraminčius kolegas komandiniam tarptautinio masto tobulėjimui", - teigia R. Juškaitė.

Reklama

ATSTOVĖ. Klaipėdos skyriaus atstove paskirta advokatė Ramunė Juškaitė.

Nuo 2019 m. LJAA bendradarbiauja ir vysto partnerystę su daugeliu Lietuvos ir užsienio įmonių, todėl kiekvienas asociacijos narys sulaukia dėmesio bei kasdienės praktiškos pridėtinės vertės. Asociacijos nariai turi galimybę dalyvauti šios organizacijos tarptautiniuose renginiuose. LJAA nariai nuolat dalyvauja įvairiuose rengiamuose EYBA renginiuose, konferencijose, susitikimuose. Pati LJAA yra surengusi ne vieną seminarą teisininkams aktualiomis temomis.

Skyriaus atstovės padėjėja J. Beniulienė taip pat nedvejoja naujai įsteigto LJAA Klaipėdos skyriaus nauda, reikalingumu Klaipėdai ir šalia esantiems miestams: "LJAA Klaipėdos skyriaus įsteigimas tai ne tik galimybė kolegiškai pabendrauti, pasidalinti patirtimi, mintimis, bet ir siekti profesinio bendradarbiavimo, praktinių įgūdžių ir kompetencijų ugdymo."

Skyriaus atstovės padėjėjas A. Proškin sutinka su išsakytomis nuomonėmis ir kartu akcentuoja, jog "narystė asociacijoje skatina bendraujančių advokatų ir padėjėjų tarpusavio pasitikėjimą, siekį plėsti akiratį ir nuolat tobulėti ne tik teisės srityje, taip pat padeda geriau pažinti kolegas, su kuriais, ilgainiui užsimegs glaudesnis bendradarbiavimas profesinėje veikloje."

Nedvejodami jau dabar kviečiame jaunuosius Klaipėdos advokatus ir advokatų padėjėjus, turinčius viziją ir idėjų bendroje LJAA bendruomenės veikloje, susisiekti su skyriaus atstovais ir tapti LJAA nariais. Mūsų kontaktus ir daugiau informacijos galite rasite LJAA interneto tinklalapyje adresu http://ljaa.org, asociacijos "Facebook" paskyroje Lietuvos jaunųjų advokatų asociacija - LJAA.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį, norėdami paminėti vakar vykusią Tarptautinę dieną be plastikinių maišelių, klaipėdiečiai rinkosi...

Gamtos ir sporto mylėtojai švarino Vasaros estrados apylinkes nuotrauka, foto

Tiek investicijų į kelių rekonstrukciją Klaipėdoje, ko gero, nėra buvę. Vienu metu...

Klaipėda tvarkosi ir dūsta spūstyse nuotrauka, foto

Lietuvai švenčiant Liepos 6-ąją, Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną,...

KN terminalo talpyklas nušvies Trispalvė nuotrauka, foto

Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" nuotrauka, foto

Lietuvoje minima Globėjų diena nuotrauka, foto

Lietuva, Liepos pirmąjį sekmadienį minima Globėjų diena – ji skirta padėkoti savo šilumą...

Atia, Indija nuotrauka, foto

SE, "Kiekviena kelionė į Indiją primena indų dievo Šivos šokį: kažką sugriauna, kad...

Priešais esanti siena - dar ne riba nuotrauka, foto

SE, "Tikrai buvo tokių dienų, kai gulėjau ant grindų kilimėlio apsikabinusi radiatorių", -...

Per parą - 5 nauji atvejai, 3 įvežtiniai nuotrauka, foto

COVID-19, Per praėjusią parą užregistruoti penki nauji koronaviruso atvejai: trys Vilniaus ir...

Lietuva, Paskelbta prieš 9 min.

SE, Paskelbta prieš 36 min.

SE, Paskelbta prieš 1 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...