2021 m. sausio 15 d. 20:14 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Universitetas ir toliau ruoš profesionalius žurnalistus

(1)

Universitetas ir toliau ruoš profesionalius žurnalistus nuotrauka, foto

VILTIS. Tikimasi, kad Klaipėdos universitete atsinaujinusi žurnalistikos studijų programa sulauks didelio susidomėjimo.

© Klaipėdos universiteto nuotr.

Reklama

Džiugi žinia norintiems savo ateitį sieti su žiniasklaida - šiais metais Klaipėdos universitete atsinaujina žurnalistikos studijų programa, kuri kviečia perspektyvius mokinius pasinerti į šios specialybės nepažintus vandenis.

Tikimasi, kad atnaujinta programa studentams bus patrauklesnė. Daugiau dėmesio bus skiriama praktikai ir bendradarbiavimui su šios srities profesionalais.

"Jaunieji žurnalistai bus kaip šokėjai ar dainininkai, imsis praktinės veiklos nuo pat pirmų dienų - filmuos, redaguos vaizdo ir garso medžiagą, imsis kitų žurnalistui įprastų darbų. Didelė dalis darbo vyks medijų laboratorijoje", - įspūdžiais dalijosi Klaipėdos universiteto lekt. dr. Rosita Vaičiulė.

Viena svarbiausių studijų programos krypties naujienų - studijos truks 3,5 metų. Anksčiau žurnalistikos studijos Klaipėdos universitete trukdavo ketverius metus.

Vakarų regionas yra didelis, o Klaipėdos universitetas yra vienintelė vieta, kurioje ruošiami profesionalūs žurnalistai. Taip pat žurnalistikos programą galima rasti Vilniuje.

"Mūsų Vakarų regione daugiau nė viena aukštoji mokykla nevykdo tokios programos. Yra svarbu turėti profesionalių informacijos skleidėjų. Statistika rodo, kad dabar žiniasklaidoje dirba ir kitų profesijų atstovai, pavyzdžiui, lietuvių kalbos filologijos studijas baigę studentai", - teigė R. Vaičiulė.

Reklama

Ji pripažino, kad pastaraisiais metais Klaipėdos universitete daug žurnalistikos studijų programos studentų nebuvo, tad daugelis šios krypties dėstytojų jau pasiilgo jauno ir ambicingo jaunimo.

"Anksčiau Žurnalistikos katedra išleisdavo po 20-30 žurnalistų per metus, kurie dirbdavo visoje Lietuvoje - įvairiuose televizijos kanaluose arba siedavo ateitį su viešaisiais ryšiais. Žurnalistika yra lanksti sritis", - tikino R. Vaičiulė.

Koronaviruso sukelta pandemija neaplenkė ir pastarosios Klaipėdos universiteto žurnalistų laidos. Šeši studentai Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete savo baigiamuosius darbus gynėsi gyvai, nepamiršdami saugos reikalavimų - 2 metrų atstumo, dėvimų veido apsaugos kaukių ir pirštinių.

Klaipėdos universitetas šiuo metu organizuoja virtualius susitikimus su dėstytojais, per kuriuos būsimi studentai galės pasikonsultuoti jiems rūpimais klausimais.

Pirmasis priėmimas į žurnalistikos studijų programą Klaipėdos universitete vyks liepos pabaigoje, o antrasis - rugpjūčio pabaigoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

lietuvė

2020-06-18   11:51

IP: 46.249.187.55

Rašyt dabar moka visi. Tik kodėl žiniasklaida tapo melaginga ??? Visame pasaulyje dominuoja šėtoniškas tiesos iškraipymas ir tai rodo pašlijusią rašančiųjų moralę. O tų dalykų matomai universitetai kaip tik ir nedėsto, kad išleidžia į gyvenimą bestuburius "specialistus": rašyt moka, bet sąžinės neturi - tai ir skleidžia melą, visaip šmeižia tiesos ieškotojus. Universitetai didžiuotis neturi kuo, nes tai yra gėda prieš Dievą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Sausio 13-ąją, tą kruvinąjį sekmadienį, Lietuvoje buvo išleistas vienintelis laikraštis. Tai buvo...

V.Puodžiūnas: "Nė vienas "Klaipėdos" redakcijoje nebedirba"... (Papildyta) nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...