2020 m. rugpjūčio 6 d. 10:22 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Tinkamai išvalyti nuotekas tikisi tik po pusmečio

(3)

Tinkamai išvalyti nuotekas tikisi tik po pusmečio nuotrauka, foto

VEIKLA. "Grigeo Klaipėda" veikla neseniai buvo atnaujinta. Nauja pasirašyta laikina sutartis su "Klaipėdos vandeniu" dėl nuotekų perėmimo kol kas galios tik mėnesį.

© Virginijos KESMINĖS nuotr.

Reklama

Penktadienį su AB Klaipėdos vanduo" naują trumpalaikę nuotekų valymo sutartį pasirašiusi ir veiklą atnaujinusi "Grigeo Klaipėda" dar iki šių metų pabaigos viliasi įgyvendinti projektą Dumpiuose. Jį užbaigus nuotekos būtų išvalomos pagal visus reikiamus kriterijus.

Po skandalo, nuo sausio 7 d., "Grigeo Klaipėda" nuotekas nukreipė į "Klaipėdos vandens" tinklus. Tarp įmonių laikinos sutartys buvo sudarytos laikotarpiu nuo sausio 7 d. iki gegužės 14 d.

Kadangi "Klaipėdos vanduo" dirbo maksimaliu pajėgumu ir baiminosi, jog įrenginiai gali neatlaikyti, būtent gegužės 14 d. "Grigeo Klaipėda" nuotekų priėmimas buvo nutrauktas, tad ir vėl sustojo bendrovės veikla.

Kiek anksčiau "Klaipėdos vandens" vadovas Benitas Jonikas teigė, kad ilgalaikė sutartis su "Grigeo Klaipėda" galėtų būti pasirašyta tik kartono fabrikui Dumpiuose atlikus pirminį nuotekų valymą.

Kad "Grigeo Klaipėda" įvykdė sutarties prisijungimo sąlygas, kurios buvo išduotos šių metų sausį, patvirtino "Klaipėdos vandens" direktorius B. Jonikas. Dėl to nuo birželio 5 d. įsigaliojo nauja laikinoji sutartis, galiosianti iki liepos 5 d.

"Esminis šios laikinosios sutarties skirtumas nuo ankstesnių keturių yra tas, kad atsiranda suminė tarša. Tai reiškia, kad yra ribojama vienos paros ir vieno mėnesio suminė tarša. Išnaudojus mėnesio taršą sklendė yra uždaroma ir nuotekos nepriimamos", - penktadienį Klaipėdos savivaldybė citavo AB "Klaipėdos vanduo" vadovą B. Joniką.

Pirmadienį įvykusiame projekto Dumpiuose pristatyme "Grigeo Klaipėda" generalinis direktorius Tomas Eikinas akcentavo, kad tai turėtų padėti išspręsti šiuo metu kilusius iššūkius.

"Parengtas techninis projektas pagal "Klaipėdos vandens" pateiktas prisijungimo sąlygas. Jis jau įkeltas į "Infostatybą". Prokuratūra informavo, kad nėra reikalingas teisėsaugos institucijų leidimas derinti techninį projektą", - sakė T. Eikinas.

Jo teigimu, jeigu iki šių metų pabaigos pavyks įgyvendinti projektą, nuotekos nauja trasa bus pradėtos pumpuoti į "Grigeo Klaipėda" priklausančią nuotekų valyklą Dumpiuose pirminiam išvalymui (mechaniniam ir biologiniam).

Tik tada nuotekos bus perduodamos į "Klaipėdos vandens" nuotekų valyklą galutinai išvalyti.

"Turi būti įgyvendintas nuotekų tinklų prisijungimo techninis projektas pagal AB "Klaipėdos vanduo" išduotas prisijungimo sąlygas. Duomenys bus kaupiami AB "Klaipėdos vanduo" serveryje. Visur turės būti apskaita, matavimo prietaisai, visi duomenys bus perduoti "Klaipėdos vandenims", kur bus taršos kontrolė.

Bus instaliuota dumblo nusausinimo įranga (dekanteris). Dekanteryje nusausintas dumblas pagal sutartį bus perduotas tvarkyti ir deginti į UAB "Fortum Klaipėda". Dumblas daugiau nebus sandėliuojamas komposto aikštelėse. Įgyvendinus projektą nebus viršyta leistina tarša", - tikino T. Eikinas.

Reklama

Jis pridėjo, kad dabar laukiama pastabų iš kitų institucijų.

"Sąmatos jau gautos, reikalingos medžiagos ir techniniai sprendimai aiškūs. Viskas vyksta paraleliai. Klaipėdos rajono savivaldybė taip pat yra tarp derintojų. Jeigu įgyvendinus projektą sutriktų veikla nuotekų valykloje, persijungtume per laikiną prisijungimą. Jeigu ir to nepakaktų, stabdytume fabriko veiklą", - teigė "Grigeo Klaipėda" generalinis direktorius.

B. Joniko teigimu, "Klaipėdos vandenuo" pastabų turi daug, bet jos smulkios ir išsprendžiamos. "Klaipėdos vandens" nuomone, būtina atlikti viso projekto ekspertizę.

"Pasigedome informacijos apie esamos linijos atjungimą, dumblo tvarkymo priemonių", - kelias pastabas išsakė B. Jonikas.

"Vakarų ekspresas" primena, kad šiuo metu dėl "Grigeo Klaipėda" veiklos vyksta tyrimas. Metų pradžioje prokurorai pateikė šokiruojančią žinią, kad galimai ilgą laiką bendrovės nevalytos nuotekos buvo leidžiamos tiesiai į Kuršių marias.

Reklama

OPTIMIZMAS. "Grigeo Klaipėda" viliasi, kad jau po pusmečio galės tinkamai išvalyti nuotekas ir jas perduoti "Klaipėdos vandeniui". Virginijos KESMINĖS nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tadas

2020-06-09   09:07

IP: 185.11.26.161

Grigeo planuoja išvalyti iki 800 mg/l bds7 ir tik tada atiduoti į miesto valymo valyklą. Tai dar 50 kartų būtų viršijama tarša, jeigu nuotekos būtų išleidžiamos į Kuršių marias. Kai pagavo juos prokuratūra viršijimai buvo daugiau, nei 200 kartų.

TAI

2020-06-09   08:49

IP: 88.119.42.227

puse metų nuodus pils? Ar taip reikia suprasti?

Siaip

2020-06-09   08:07

IP: 185.11.26.161

Tai ir lai buna uzdaryta puse metu kol susitvarkys... vistik idlindo yla is maiso - yra reikalu ir investiciju viska daryti pagal taisykles... Pangoniui pelningiau buvo tiesiai visa bruda i marias...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Informuojame, kad nuo 2020 m. rugpjūčio 6 d. 23 val. iki rugpjūčio 7...

Laikinai bus uždaryta Girulių geležinkelio pervaža nuotrauka, foto

AB "Klaipėdos vanduo" pasirašė sutartį su UAB "Fortum Klaipėda", kad šioje įmonėje...

"Fortum Klaipėda" degins nuotekų dumblą nuotrauka, foto

Pastaruoju metu buvo skelbiama, jog fiksuodama augantį koronaviruso COVID-19 infekcijos atvejų skaičių...

KU rektorius, prof. Artūras Razbadauskas: „Jei vėl bus kalbama apie karantino įvedimą Lietuvoje, aš esu prieš!” nuotrauka, foto

Policija: siūlymus lengvai praturtėti vertinkite kritiškai nuotrauka, foto

Kriminalai, Šių metų rugpjūčio 5 d. į Klaipėdos apskr. VPK kreipėsi 1952 m....

Mokslo metai prasidės rugsėjo 1 dieną mokyklose nuotrauka, foto

Švietimas, Mokslo metai prasidės rugsėjo 1 dieną mokyklose, ketvirtadienį paskelbė švietimo, mokslo...

Mirė poetas ir vertėjas Aleksas Dabulskis nuotrauka, foto

In Memoriam, Eidamas 87-uosius metus rugpjūčio 5 d. po sunkios ligos mirė poetas, satyrikas,...

Judėjimo Klaipėdoje strategija: viešasis transportas visų problemų neišspręs (4) nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sunku patikėti, iki ko nusiritome. Norint, pavyzdžiui, pritvirtinti žaliąją rodyklę Klaipėdoje, Smiltelės...

Švietimas, Paskelbta prieš 25 min.

In Memoriam, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...