2021 m. sausio 18 d. 15:57 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Tėvai sumišę: užsimota naikinti žaidimų aikšteles

(14)

Tėvai sumišę: užsimota naikinti žaidimų aikšteles nuotrauka, foto

REIKALAVIMAI. Vaikų žaidimų aikštelės, esančio arčiau nei 20 metrų nuo gatvės, privalo būti aptvertos. Visgi panašu, jog remontuoti žaidimų aikštelių valdžia nemato prasmės, nes jos vis tiek neatitiks šiuo metu galiojančių higienos normų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos miesto savivaldybės naujiena, jog šiais metais mieste bus įrengtos 5 modernios vaikų žaidimų aikštelės, visai nenudžiugino vaikus auginančių tėvų. Svarstoma net rinkti parašus ir reikalauti esamų šimtų vaikų žaidimų aikštelių priežiūros, mat jas, kaip nesaugias, užsimota paprasčiausiai išmontuoti.

Klaipėdos miesto savivaldybė parengė trimetę programą, pagal kurią kasmet bus įrengiama po penkias naujas vaikų žaidimų aikšteles viešosiose erdvėse. Pirmąsias aikšteles ketinama sumontuoti jau šiais metais. Teigiama, kad jos atsiras Klaipėdos senamiestyje ir istorinėje miesto dalyje, tačiau pažvelgus į sąrašą - matyti, jog senamiestyje aikšteles įrengti nenumatyta. Aikštelės suplanuotos Kretingos gatvėje, prie "Žemynos" gimnazijos, Smilties Pylimo gatvėje, prie 3 namo, Koncertų salės kieme, Ryšininkų gatvėje, prie 3 namo, Taikos prospekte, prie 10 namo.

Aukšti reikalavimai

Pasak Savivaldybės administracijos Infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėjos Ingos Kubilienės, šios vaikų žaidimų aikštelės atitiks visus higienos reikalavimus, kurie nuo 2016 m. lapkričio 1 d. yra ypač griežtai reglamentuoti.

"Higienos normose numatyta, kad vaikų žaidimų aikštelės turi būti įrengtos 20 m atstumu nuo gatvės, o tos, kurios yra arčiau - aptvertos. Taip pat aikštelės turi būti 10 m atstumu nuo atliekų konteinerių, automobilių aikštelių, elektros tinklo įrenginių. Taip pat nurodyta, kokiu atstumu pačioje aikštelėje turi būti išdėstyti įrenginiai, kad žaidžiantys vaikai juose būtų saugūs. Naujai įrengiamos žaidimų aikštelės ar žaidimų patalpų įranga privalo turėti smūgį silpninančią dangą, kurią įrengti gali tik sertifikatą ar gamintojo deklaraciją turinti įmonė", - vardino I. Kubilienė.

Vienas griežtesnių reikalavimų, anot specialistės, yra susijęs su vaikų žaidimų aikštelių priežiūra. Teisės akte nurodoma, jog žaidimų aikštelės ar įrenginiai privalo turėti savininką, kuris privalo ne rečiau kaip 1 kartą per savaitę atlikti žaidimų aikštelių apžiūrą, 1 kartą per 3 mėnesius - eksploatacinę apžiūrą ir 1 kartą per 12 mėnesių - pagrindinę metinę kontrolę.

Pasak I. Kubilienės, naujosios aikštelės bus viešosiose miesto erdvėse, tad jų šeimininkė bus Klaipėdos miesto savivaldybė. Viena apie 200 kv. m dydžio žaidimų aikštelė miestui kainuos apie 30 tūkst. Eur. Aikštelių priežiūros paslauga bus perkama atskirai.

Reklama

Kitais metais, anot I. Kubilienės, bus įrengtos dar penkios vaikų žaidimų aikštelės. Kuriose vietose jos atsiras - kol kas nenumatyta. "Kreipsimės į bendruomenes, daugiabučių namų bendrijas. Tikėtina, kad kitos aikštelės bus montuojamos pietinėje miesto dalyje, nes ten gyvena didelė dalis miestiečių", - svarstė I. Kubilienė.

NETINKAMOS. Net neseniai įrengtos vaikų žaidimų aikštelės neatitinka naujų higienos normų, tad neturėtų būti naudojamos. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Nenori užsiimti?

Infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėjai buvo pavesta inventorizuoti visas Klaipėdos mieste esančias vaikų žaidimo aikšteles ir įrenginius. Neseniai šias pareigas einanti I. Kubilienė prisipažino, jog dar nesuspėjo to padaryti dėl laiko trūkumo. "Klaipėdos mieste yra 2 000 daugiabučių namų. Prie daugelio jų yra vienokie ar kitokie vaikų žaidimų įrenginiai arba aikštelės. Skaičiuojame, jog jų gali būti apie 1 000. Kiek pajėgiau pati apvažiavau ir fiksavau jų būklę. Nors yra nemažai naujų įrenginių, pastatytų iš bendruomenėms skirtų lėšų, tačiau dar labai daug ir senų, dar sovietinių laikų vaikų žaidimų įrenginių. Dauguma jų - blogos būklės ir net pavojingi. Tad Savivaldybės lėšomis jie bus po truputį išmontuojami. Dabar beveik visi mieste esantys vaikų žaidimų įrenginiai ir aikštelės neatitinka reikalavimų", - teigė I. Kubilienė.

Savivaldybės atstovė informavo, jog šiuo metu rengiama tvarka, pagal kurią ir miesto gyventojai bus kviečiami prisidėti savo lėšomis prie naujų vaikų žaidimų aikštelių ir įrenginių pastatymo. "Planuojama, kad gyventojai, kurie nori turėti vaikų žaidimų aikštelę savo kieme, galės prisidėti apie 20-30 procentų. Tokiu atveju bendruomenės turėtų prisiimti atsakomybę prižiūrėti vaikų žaidimų aikšteles", - sakė I. Kubilienė.

Asociacija "Mano miestas Klaipėda" už lėšas, surinktas televizijos projekto "Supermiestas" metu, Klaipėdos miestui prieš kelerius metus padovanojo vaikų žaidimų aikštelę Dangės skvere. Dabar ir ši, viena populiariausių bei moderniausių vaikų žaidimų aikštelių, neatitinka higienos normų.

Reklama

"Nejaugi dabar aikštelę išmontuos ir statys naują? Nesuprantama man tokia logika. Manau, kad reikia įvertinti esamos aikštelės būklę ir sutvarkyti taip, kad reikalavimus atitiktų. Kiekvieną daiktą reikia prižiūrėti ir šiai aikštelei reikia nedidelio remonto. Bet Savivaldybė tikriausiai nenori užsiimti. Bet juk ir naujas aikšteles reikės prižiūrėti..." - stebėjosi asociacijos vadovas Aleksas Bagdonavičius.

Elgiasi neūkiškai

Prieš šv. Velykas vaikų žaidimų aikštelių klausimas buvo svarstomas Šeimos taryboje. Savivaldybės administracijos atstovės pateikta informacija papiktino šios tarybos narius.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovė Aušra Zarambienė pasidomėjo, kiek yra tokių vaikų žaidimo aikštelių, kurioms reikia nedidelio remonto, ir ar jos bus remontuojamos. "Juk negriausite vos prieš keletą metų pastatytos vaikų žaidimo aikštelės, jeigu jai trūksta vienos kitos lentelės?" - klausė A. Zarambienė. I. Kubilienė leido suprasti, jog remontuoti vaikų žaidimo aikšteles nėra prasmės ir teisinio pagrindo, nes jos vis tiek neatitiks šiuo metu galiojančių higienos normų.

"Manau, kad Klaipėdos savivaldybė elgiasi neūkiškai. Prieš mėnesį apie Klaipėdos miesto vaikų žaidimų aikšteles kalbėjome Vakarų Lietuvos forumo ir asociacijos "Mano miestas Klaipėda" surengtoje diskusijoje. Klaipėdos universiteto studentės joje pristatė vaikų žaidimų aikštelių tyrimą. Uostamiestyje yra labai daug vaikų žaidimų aikštelių ir įrenginių, kuriems reikia nedidelio remonto, tačiau Savivaldybė tam lėšų neskiria. Dėl to Vakarų Lietuvos tėvų forumas ketina net rinkti tėvų parašus ir reikalauti, kad mieste būtų skiriama daugiau dėmesio vaikų laisvalaikiui. Pikta, kai Savivaldybės atstovai džiaugiasi, kad už 150 tūkst. Eur įrengs 5 vaikų žaidimų aikšteles. Palyginimui, Kauno savivaldybė skyrė dvigubai didesnę sumą vaikų žaidimų aikštelėms. Taip pat labai pikta, kad naujosios aikštelės numatytos miesto centre, nors didžiausias gyventojų tankumas yra pietinėje miesto dalyje ir vaikų žaidimų aikštelių būklė pietinėje miesto dalyje yra blogiausia. Taigi, atskirtis tarp miesto centro ir pietinės dalies dar labiau didinama", - kalbėjo A. Zarambienė.

Pašnekovės nuomone, nėra aiški ir rengiama naujoji tvarka, pagal kurią gyventojai galės prisidėti finansiškai prie vaikų žaidimų aikštelių įrengimo. "Savivaldybė numato, kad gyventojai prisidės 20-30 proc. lėšų, reikalingų aikštelėms įrengti, ir patys taps jų šeimininkais, atsakingais už priežiūrą, tačiau neaišku, kaip praktiškai ši tvarka bus įgyvendinama, nes dažnai viename kieme stovintys daugiabučiai namai priklauso skirtingoms bendrijoms", - pažymėjo Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovė.

Senamiestis - ne šeimoms

Klaipėdos senamiesčio gyventojų bendruomenės pirmininkas Andrius Petraitis, išgirdęs, kur bus įrengiamos naujos vaikų žaidimų aikštelės, taip pat neslėpė apmaudo. "Trejus metus kovojame, kad Klaipėdos senamiestyje nors vieną vaikų žaidimų aikštelę įrengtų, tačiau nieko taip ir neiškovojome. Nė viename Klaipėdos senamiesčio kieme nėra žaidimų įrenginių vaikams. Senamiesčio plotai pas mus "auksiniai", bet jie "auksiniai" tik naujoms statyboms, o ne miesto gyventojams. Klaipėdos senamiestis apskritai nėra patrauklus šeimoms su vaikais. Ką jame veikti? Į barą su vaikais eiti? Net pasivaikščioti jame negali su vaikišku vežimu, nes grindinys - siaubingas", - kalbėjo A. Petraitis.

"Geriau penkios, bet saugios"

Reklama

Asta ŠLEPETIENĖ, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja

Vaikų saugumas yra svarbiausias siekis, todėl jį reglamentuojančio teisės akto atsiradimas - sveikintinas. Mes negalime leisti savo vaikams žaisti nesaugioje aplinkoje. Gali būti patys geriausi vaikų žaidimų įrenginiai, tačiau, jeigu jie yra per arti gatvės ir neaptverti - tai vaikai juose nebus saugūs. Manau, kad geriau jau mieste penkios, visus reikalavimus atitinkančios modernios aikštelės, negu tūkstantis nesaugių aikštelių. Žinoma, pirmiausia visos vaikų žaidimų aikštelės ir įrenginiai mieste turi būti įvertinti ir tik tada priimti sprendimai, ką su jomis daryti. Kiekvienas atvejis - individualus, vienur aikšteles gal reikia tik suremontuoti, kitur gal būtina išmontuoti. Vaikų žaidimų aikštelės ir įrenginiai tikrinami tik pagal gautus skundus. Planinė kontrolė nėra numatyta, tačiau jeigu ministerija šią funkciją mums pavestų ir patikrinę aikšteles rastume, jog jos neatitinka galiojančių teisės aktų - būtų skiriamos administracinės baudos ir įpareigojimai sutvarkyti aikšteles pagal reikalavimus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

KLP

2018-04-07   11:51

IP: 90.131.36.139

Užtenka tai liberalų nusikalstamai grupuotei plauti mūsų pinigus

Girinis

2018-04-07   10:27

IP: 90.140.215.77

Biurokratai,kuo toliau tuo labiau praranda žmogiką veidą,jiems bele padaryti ,išskalambinti kaip to reikalauja demonokratija ir išsidalinti pinigus per paslaugų teikimo bendroves kurių savininkais ar dalininkais esą ar gauna geras pakišas,o juk kaip kiaulė prei lovio prišokus nusipenės,jei nestumdis svetimus. Susvetimėjimas ir liguistas pinigo,valdžios troškimas trina paskutinius žmoniškumo likučius. Vakar pravažiavau nuo Karklės iki I Melnragės...sakė platins kelią vos kelis metrus į abejas puses,o kai "šluoja" tai visą proskiną iki pat buvusio pėsčiųjų tako. Kokie medžiai!!!!ĄĄĄĄĄ OPeratorius nemokša verčia medžius ant pravažiuojančios dalies,..AHA stiprus vakaris PŪtė taip patogiau smulkmenos,smulkmenos,smulkmenos,..visas mūsų gyvenimas iš smukmenų susidaro,bet jos ir parodo mūsų dvasinę būklę...sėdėjau ir nieko nesakiau,...grįžęs pykau ant savęs,kad neišlipau iš tranto ir neišsakiau savo piliečio nuomonės ,..suprantu,šaukštai popiet,bet vis paprotinęs būčiau...... Vaje vaje Vilos atsirass prie autostrados i kurios pagal Kiniečių interesus ginančios Vilniaus klerkų nuosprendį neteks savo vertės.... Bet KLaipėdos ponai nemotais jie Kursis kitur,kryptys aiškios... Žvelgiant i šių dienų realijų,matosi lėktuvų pakilimo takas nuo Melnragės iki Karklės , Proskyna plati,kad iš uosto galima būtu veštis stambiagabiritinius krovinius. Šis kelias rodiklis,kad Melnragėje išdyks išorinis UOstas. Šio rajono gyventojai jau turi susitaikyti,kad tos idilės kurią galėjo puoselėti,gerinti ,jau neteko !Dabar ja teks dalintis su Kinijos pramoninkais ....Tautą nyksta ir jos teritoriją be karo užgrobs atėjūnai. Štai ką reiškia Tautinės savimonės praradimas,laisva rinka,demokratija,įdingų gyvenimo vertybių diegimas,polikultūralizmas,pakantumas ,prisitaikėliškumas,susitaikymas ir nevalyvumas DOROS STOKA!

Nevertinom ir negynėm tai ką turim ,bus užgrobta ir atimta.!

Vėtra

2018-04-06   10:49

IP: 88.119.134.9

Čia kaip su medžių kirtimu . Užaugusius , galingus , sveikus , lietuviškus medžius - kerta , sodina paliegusius užsienietiškus , nepritaikytus mūsų sąlygomis augti . Taip bus ir su vaikų žaidimo aikštelėmis . PINIGŲ PLOVIMO PLANAS. Kiek ilgai mes dar kęsimo šitos Savivaldybės savivalę.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Šeštadienį klaipėdiečius džiugina reto grožio žiemiškas oras – per naktį gausiai prisnigo,...

Pajūrį nuklojęs sniegas klaipėdiečius vilioja iš namų: beslidinėjančius nuo kopų stebi policija nuotrauka, foto

Keleivius ir automobilius per Kuršių marias keliančios Smiltynės perkėlos vadovas teigia,...

Pandemija dukart sumažino besikeliančiųjų į Kuršių neriją srautą nuotrauka, foto

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Lietuvą pasiekė penktoji „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos nuo COVID-19 siunta nuotrauka, foto

COVID-19, Lietuvą pirmadienį pasiekė penktoji „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos nuo COVID-19 siunta, joje...

Pričiupti tatuiruočių meistrai karantino metu teikę paslaugas nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus pareigūnai, praėjusią savaitę Klaipėdos mieste...

„Ryanair“ stabdo skrydžius iš Vilniaus ir Palangos nuotrauka, foto

Ūkis, Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ dėl pandemijos ir kelionių ribojimų laikinai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...