2020 m. spalio 31 d. 01:06 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Teatro rekonstrukcija lenkia miesto projektus

(6)

Teatro rekonstrukcija lenkia miesto projektus nuotrauka, foto

DARBAI. Per šiuos metus numatyta sukalti polius, sukonstruoti pamatus naujai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro daliai. Sykiu rekonstrukcijos darbai atliekami nenugriautoje pastato dalyje: liejamas betonas, tvirtinamos sienos, perdangos ir kt.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

"Teatro ir požeminės automobilių aikštelės konstrukciniai darbai turėtų vykti vienu metu. Teatro rangovai jau kasasi po žeme", - pažymėjo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Atgimimo aikštėje, po kuria suplanuota požeminė automobilių aikštelė, vis dar nieko nevyksta.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė L. Vilimienė susitiko su Klaipėdos meru ir jo pavaduotojais, apžvelgė teatro rekonstrukcijos eigą ir priminė apie miesto įsipareigojimus užtikrinti vietas automobiliams statyti.

"Bendradarbiavimo susitarimai tarp miesto ir teatro jau pasirašyti anksčiau. Jų yra keletas. Miesto vadovai patikino, jog viskas vyksta taip, kaip buvo planuota ir artimiausiu metu bendrausime dar tampriau, nes artėja tas momentas, kai turėsime suderinti savo vizijas ir konkrečius darbus, kad viską laiku pradėtume ir baigtume. Miestas yra įsipareigojęs pastatyti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę ir tie darbai turėtų sinchronizuotis su teatro statybos požeminiais darbais. Požeminiai darbai turi vykti vienu metu, nes numatyta ir bendra infrastruktūra - jungtis tarp požeminės automobilių stovėjimo aikštelės ir teatro", - komentavo L. Vilimienė.

Kasasi po žeme

Pasak teatro vadovės, teatro rekonstrukciją atliekantis rangovas dirba pagal planą. "Per šiuos metus numatyta sukalti polius, sutvarkyti pamatinę konstrukcinę pastato dalį. Taigi kasamės į žemę. Tai - labai sudėtingi ir laikui imlūs darbai. Jiems atlikti pasitelkta galinga technika. Iki metų pabaigos darbai dar spartės. Sykiu rekonstrukcijos darbai vyksta išlikusioje pastato dalyje, liejamas betonas, tvirtinamos sienos, perdangos ir kiti darbai", - vardijo vadovė.

Pašnekovė prisipažino, jog Klaipėdos muzikinio teatro rangovai, tik pradėję darbus, susidūrė su nestabilaus grunto problema. "Taip, darbai šiek tiek pabrango. Nežinau, ar turėčiau sakyti, kiek. Mes visas problemas išsprendėme. Investicinis projektas buvo pakeistas ir finansavimas jam gautas. Toliau sėkmingai dirbame", - sakė L. Vilimienė.

Reklama

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas po susitikimo pasidžiaugė, kad Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos darbai vyksta ir finansavimo perspektyva - optimistiška.

KLIŪTIS. Dėl nestabilaus grunto buvo keičiamas ir pabrango Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos projektas. Dėl tos pačios priežasties numatoma, kad stipriai išaugs ir Atgimimo aikštės rekonstrukcijos su požemine vieno aukšto automobilių statymo aikštele projekto sąmata.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vertina ekspertai

"Dabar jau pradedama žiūrėti, kada miestas įgyvendins savo įsipareigojimą - užtikrinti 116 automobilių statymo vietų ir patekimą iš požeminės aikštelės į teatrą. Čia mūsų laukia dideli namų darbai, kurių atidėlioti negalime, spręsti turime dabar", - kalbėjo miesto vadovas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Investicijų ir ekonomikos departamento vadovas Ričardas Zulcas paaiškino, kad Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcija siejasi su dviem Savivaldybės projektais gretimuose sklypuose - Dangės skvero rekonstrukcija ir Atgimimo aikštės rekonstrukcija.

Reklama

"Abu šie projektai yra panašioje stadijoje. Dangės skvero projektas jau įkeltas į Infostatybos sistemą, gauta keletas pastabų. Dabar jos taisomos ir už vienos, dviejų savaičių vėl projektas bus keliamas į Infostatybos sistemą. Tad greitu laiku turėtume gauti statybos leidimą.

Požeminė vieno aukšto automobilių statymo aikštelė, kurioje ir numatytos automobilių statymo vietos Muzikinio teatro lankytojams ir darbuotojams, numatyta Atgimimo aikštės rekonstrukcijos techniniame projekte. Šiuo metu atliekama jo ekspertizė. Tikimės, kad per 1-2 mėnesius bus gautas statybos leidimas šiam projektui pradėti", - vylėsi R. Zulcas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

prasom

2019-05-29   23:11

IP: 78.57.231.89

prasom nemeluoti kaip miestietis nieko neispareigojau... tuo labiau Garazo irengimo ir Skvero naikinimo

Nezabitauskas

2019-05-29   18:23

IP: 78.61.173.9

Ponai statybininkai, jus kažkas apgavo. Miestas nieko neįsipareigojo, priešingai, miestiečiai (buvo apklausa) nubalsavo, kad garažo po Atgimimo aikšte nebus!

Bilekas

2019-05-29   16:24

IP: 185.11.26.161

Klaipeda kaip apkasai. Visur pradejo niekur nebaige. Darbus vykdo, bankrutuojancios, restrukturizuojamos Imones. Ka nors suderinti su savivaldybes darbo imitatoriais 10 metu. Investuoti nera prasme. O Ponui merui rupi tik uz miesto pinigus zmonai leisti suorganizuoti jazzo svente.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Artėjant Visų šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dienoms padaugėjo gyventojų, ypač senyvo amžiaus,...

Prašoma nelipti į pilnus autobusus nuotrauka, foto

Įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose...

AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje kvapus sumažino nuo 3 iki 16 kartų nuotrauka, foto

Po to, kai spalio 20 dieną uostamiesčio simbolis burlaivis "Meridianas" buvo nuplukdytas...

"Meridiano" remontas: povandeniniai siurprizai ir gero oro medžioklė nuotrauka, foto

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Klaipėdos Viltis“ dėl dalies gyventojų bei...

„Klaipėdos Viltyje“ kritiškai trūksta socialinių darbuotojų padėjėjų nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...