2019 m. balandžio 19 d. 19:29 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Tauralaukį apjuos asfaltuotų gatvių žiedu

(8)

Tauralaukį apjuos asfaltuotų gatvių žiedu nuotrauka, foto

MIESTO SIEKIS - visas Tauralaukio gyvenvietės gatves sujungti į žiedą, kuriuo važiuos ir viešasis transportas.

© Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiuo metu asfaltuojamos uostamiesčio Tauralaukio rajono šiaurinėje dalyje esančios žvyruotos gatvės ir jau projektuojami asfaltavimo darbai dar septynioms gatvėms pietinėje dalyje. Vakar projektuotojai pristatė projektavimo darbų problemas Savivaldybės administracijos atstovams.

Tauralaukio gyvenvietės pietinėje dalyje esančias neasfaltuotas gatves - Klaipėdos gatvės tęsinį, Virkučių, Slengių, Lietaus, Griaustinio, Vaivorykštės ir Arimų - projektuoja UAB "Statybos projektai" kartu su UAB "VIA projektas".

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Elidos Mantulovos, projektuotojai informavo, jog Klaipėdos gatvės tęsinys ir Virkučių gatvė bus projektuojama 6 metrų pločio. Šiomis gatvėmis važiuos viešasis transportas, todėl reikia keisti gatvių statusą ir suteikti joms C1 kategoriją.

"Gatvės parametrai ir techniniai sprendiniai dėl to nekis, tik dėl keičiamos kategorijos atsiras prievolė viešinti projektą, gauti visuomenės siūlymus ir į juos atsižvelgti", - pranešė E. Mantulova.

Susitikime su projektuotojais buvo aptarta, kuriose vietose gali būti įrengiamos autobusų stotelės. Pasak E. Mantulovos, projektuotojams sunkumų kyla dė to, kad kai kurie gyventojai yra pasistatę tvoras ir suformavę želdynus peržengdami savo sklypo ribas.

Taip pat probleminėmis vietomis įvardintos tos, kur viename sklype stovi vienas namas, tačiau įrengti du įvažiavimai į sklypą, nors turėtų būti vienas.

"Paprašėme projektuotojų nežiūrėti į projektą formaliai ir negriauti susiformavusios tradicijos. Jeigu jau žmonės naudojasi dviem įvažiavimais, tegu du ir lieka", - sakė E. Mantulova.

Kitos, mažesnės, projektuojamos gatvės, anot pašnekovės, bus 5,5 metro pločio. Arimų gatvės dalis iš viso neįrengta, tad trūkstama jos atkarpa bus tiesiama iš naujo.

"Projektas bus įgyvendinamas dviem etapais. Pirmojo etapo metu bus tvarkomos inžinerinės komunikacijos po įrengiama gatve, asfaltuojama gatvė, sudedami bortai, įrengiamas gatvės apšvietimas. Antrojo etapo metu atsirastų pėsčiųjų ir dviračių takai. Šiuo metu jie projektuojami, tačiau nebus įrengti.

Iki galo įgyvendinti visą projektą trūksta lėšų. Šiais metais planuojama užbaigti projektavimo darbus. Vos pateiksime dokumentus dėl statybos leidimo, nedelsdami pradėsime konkursą rangos darbams. Tikimės, kad kitais metais startuos realūs gatvių asfaltavimo darbai", - vylėsi E. Mantulova.

Šiuo metu gatvės intensyviai asfaltuojamos šiaurinėje Tauralaukio dalyje. Rangovai - bendrovė "Eurovia Lietuva" - įsipareigojo per 2017-2019 metus išasfaltuoti Akmenų, Vėjo, Debesų ir Smėlio gatves.

Pasak E. Mantulovos, kelininkai čia taip pat susidūrė su sunkumais dėl to, jog pagal geodezinius matavimus inžinerinės komunikacijos buvo nurodytos ne tame aukštyje, kuriame jos buvo iš tiesų, ir tai paaiškėjo tik komunikacijas atkasus.

"Dėl to teko priimti sprendimus ir Savivaldybėje, ir kreiptis į ESO bei "Klaipėdos vandenį", kuriems priklauso komunikacijos. Darbai dėl to nesustojo", - sakė E. Mantulova.

Pasak jos, miesto tikslas - visas Tauralaukio gyvenvietės gatves sujungti į žiedą, kuriuo važiuos ir viešasis transportas.

Beje, gyvenvietėje, greta jau asfaltuojamų gatvių, yra sodų bendrija "Tauras", kurios keliukai - taip pat neasfaltuoti. Bendrija kreipėsi į Savivaldybę su prašymu, jog sykiu būtų asfaltuojamos ir jos gatvės.

"Sodų bendrijai priklausančios gatvės, nors ir yra Klaipėdos teritorijoje, tačiau nėra perduotos miestui. Todėl mes neturime teisinio pagrindo planuoti ir įrenginėti sodų gatvių", - sakė E. Mantulova.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tai čia bus

2017-08-21   14:54

IP: 188.69.214.9

Taraškevičiaus žiedas.

Nerijus Rimkevičius

2017-08-21   12:58

IP: 219.237.232.132

Prioriteto tvarka įrengta „Rozovos“ atkarpa, Tauralaukyje, jau sulaukė nemažo rezonanso ne tik Klaipėdoje, bet Lietuvoje. Darau prielaidą, kad 2017 m. įrengus ir išasfaltavus, mažiausiai visame kvartale užstatytą Vėjo g., rezonansas bus dar didesnis.

Gyventojas

2017-08-20   07:15

IP: 78.57.239.76

Geriau lietau drenažo tinklus paklotu, o tai stipriau palijus tenka plaukti i namus.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriumi gali tapti VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) vadovas...

Kandidatas tapti Savivaldybės vadovu - Gintaras Neniškis nuotrauka, foto

Ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujai išrinkta Klaipėdos miesto taryba. Dauguma politikų...

Naujoji Klaipėdos taryba: brandi amžiumi, jauna patirtimi nuotrauka, foto

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėda, Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (574) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Medicininių kanapių legalizavimas ar migla ligoniams? nuotrauka, foto

Nuomonės, Dar 2018 m. spalio mėnesį Lietuvos Seimas įteisino medicinines kanapes. Nuliūdinsiu visus...

Klaipėda, Paskelbta prieš 44 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 2 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...